راه اندازی کافی شاپ و فروش تجهیزات کافی شاپ

راه اندازی کافی شاپ و فروش تجهیزات کافی شاپ

مشاوره و آموزش راه اندازی کافی شاپ، طراحی دکوراسیون داخلی و فروش تجهیزات کافی شاپ و ...

مشاوره و آموزش راه اندازی کافی شاپ

راه اندازی فست فود کافی شاپ رستوران

گروه IRANHFC (گروه تخصصی راه اندازی کافی شاپ) با ارائه خدمات نوین به صورت جامع و کامل در جهت توسعه صنعت غذای سالم بر پایه دانش آکادمیک و تجربه سالهای متمادی در این حرفه و اجرای پروژه های موفق در سراسر کشور، با ارائه خدمات گسترده به صورتی که سرمایه گذاران و صاحبان مشاغل در این صنف هیچ گونه کاستی ازنظر تنوع در خدمات احساس ننمایند، A تا Z پروژه های مذکور را اجرا می نماید.

گروه IRANHFC با انجام راه اندازی هایی با بالاترین سطح کیفی به موفقیت هرچه بیشتر میاندیشد.

مشاوره و آموزش راه اندازی کافی شاپ

با توجه به رقابتی شدن بازار غذا، نیاز به پشتوانه فنی اهمیت دو چندانی پیدا می کند. شاید بتوان این چنین بیان نمود که در بازار حرفه ای زمانی برای آزمون و خطا وجود ندارد، مشاوران حرفه ای راه رسیدن به هدف را برای شما کوتاه تر خواهند کرد. از عمده دلایل شکست حتی در بازارهای جذابی همچون فست فود کوتاهی در این مهم می باشد البته نمی توان از تاثیرات فرهنگی نیز گذشت. در جوامع پیشرفته که از کارایی و اثر بخشی فراوانی برخوردار هستند شما با مقوله ایجاد کسب و کار توسط شخص سرمایه گذار ،بدون استفاده از فرانچایز یا شرکت های مشاوره روبرو نخواهید شد یا درصد کمتری از افراد را شما به این ترتیب خواهید دید ولی در کشور ما ایران با این اتفاق کمتر روبرو خواهید شد. آنچه ما را متمایز میکند: قدمت، دانش فنی، مشاوره های دقیق، مسئولیت پذیری و صداقت است.

سرمایه گذاری در کافی شاپ

با توجه به تغییرات سریع فرهنگی و اقتصادی در جامعه و همچنین تغییرات ملایمی که در ذائقه مردم عزیز کشورمان ایران در حال رخ دادن هست.نرخ رشد و سودآوری مناسبی، با توجه به حجم سرمایه گذاری که در این حوزه وجود دارد احساس می گردد. از مزایای سرمایه گذاری در فست فود به نقد بودن این کسب و کار، پتانسیل رسیدن به موفقیت های مالی بالا در حوزه برندینگ، به روز بودن این کسب و کار، زود بازه بودن این کسب و کار، کارآفرین بودن اشاره کرد و … البته سرمایه گذاری در هر کسب و کاری با مخاطراتی روبرو است، که طبیعی و قابل پذیرش می باشد اما مجموعه های زیادی هستند که از توفیق لازم برخوردار نبوده و در حقیقت نرخ مخاطرات آنها بالاتر از حد طبیعی می باشد، که موجب بروز شکست در سرمایه گذاری می گردد که به ورود به این کسب و کار بدون مطالعه اولیه، عدم استفاده از مشاوره یا مشاوران با کیفیت و نیاز به سرمایه اولیه بالا میتوان اشاره کرد.

به طور کلی هزینه راه اندازی کافی شاپ را می توان به صورت زیر طبقه بندی نمود: دکوراسیون، تجهیزات، راه اندازی، مواد مصرفی، تبلیغات و … قطعا اگر مکان مورد نظر اجاره باشد یک فاکتور مهم به نام هزینه رهن مکان مورد نظر نیز به آن افزوده خواهد شد. هزینه کرد شما رابطه مستقیمی با برنامه،استراتژی و اهداف شما دارد.

سرمایه مورد نیاز جهت راه اندازی کافی شاپ

 • متراژ مکان کافی شاپ چقدر است؟
 • دکوراسیون مکان کافی شاپ در چه وضعیتی است؟
 • وضعیت تاسیساتی مکان مورد نظر چگونه است؟
 • هدف از افتتاح کافی شاپ قرار گیری در کجای بازار و با چه کلاس کاری می باشد؟
 • آیا مکان اجاره و یا در تملک شماست؟
 • برآورد اولیه از فروش چقدر است، که به نسبت آن ظرفیت تجهیزات برآورد شده؟
 • قصد استفاده از چه مارکهایی را برای تجهیز کافی شاپ دارید آمریکایی، ایرانی یا چینی؟
 • وضعیت رقبای شما در منطقه چگونه است؟

شایان ذکر است با توجه به مطالعات صورت گرفته و تحقیقات به عمل آمده و همچنین اظهارات افرادی که برای استفاده از مشاوره های ثانویه به گروه IRANHFC مراجعه می نمایند یکی از بزرگترین دلایل ناکامی پروژه ها مشکلات مالی آنها می باشد. این مشکلات گاها به دلیل کمبود حجم سرمایه گذاری و یا عدم بودجه بندی صحیح صورت میگیرد که یکی از دلایل مهم آن جمع آوری اطلاعات ناصحیح می باشد.

خرید برندهای معروف و زنجیره ای کافی شاپ و استفاده از تابلوی آنها

با توجه به گسترش صنعت بردینگ در کشور عزیزمان ایران و هجوم سرمایه گذاران برای خرید و استفاده از تابلوی آنها مشکلات عدیده ای برای سرمایه گذاران کافی شپ در این حوزه به وجود آمده است،که در مطلب زیر به گوشه ای از این موارد اشاره می گردد.

 • عدم اتخاذ استراتژی صحیح منطقه ای: با توجه به وسعت کشور عزیزمان ایران و ضریب جینی قابل توجه که سطوح درآمدی گسترده ای را در جامعه شامل می شود قابل تامل و بررسی است که آیا تجربه کافی‌شاپ موفق را می توان به تمامی نقاط و با شرایط گوناگون تعمیم داد.
 • حجم سرمایه های متفاوت: در بسیاری از برند ها مشاهده می گردد سطح سرمایه گذاری در شعب آن ها قابل مقایسه با یکدیگر نمی باشد،که این مهم با دو معضل عدم استفاده از پتانسیل و فشار کاذب همراه می باشد.
 • پشتیبانی ضعیف: با توجه به عدم وجود دانش شبکه در اکثر برندهای موجود چنین چیزی دور از انتظار نمی باشد.
 • مشکلات حقوقی: با توجه به نو پا بودن این صنعت در کشور عزیزمان ایران به رغم تلاش گسترده مسئولان ،ما هنوز راه طولانی برای حمایت از شما وجود دارد. این موضوع تقریبا مانند پرداخت پول بدون دریافت وثیقه های معتبر و کافی می باشد.
 • هیچ تضمینی برای موفقیت شما با خرید برند وجود ندارد.
 • گاها با خرید برند آنقدر نرخ بازگشت سرمایه طولانی می گردد که پروژه از توجیه خارج می گردد. آنجا مشکلات اوج می گیرد که برندهای جعلی با قیمتهای بالای ۲۰۰ میلیون تومان و هزینه کرد هنگفت نقش برآب می شود.
 • عدم تجربه کافی صاحبان برند در راه اندازی فست فودها و عدم استفاده از خبرگان کافی‌شاپ.

شاید صرف هزینه بسیار کمتری برای راه اندازی کافی‌شاپ و تبلیغ مناسب راه موفقیت را برای شما هموار می گرداند و در کنار این آیتم بسیار با ارزش توان توسعه که برای سرمایه گذاری شما محفوظ است قابل نادیده گرفتن نیست.

مراحل راه اندازی کافی شاپ

با توجه به تغییرات به وجود آمده در شرایط اقتصادی مخصوصا در سالهای اخیر،و تغییر در ذائقه عمومی و شیوه زندگی افراد جامعه،کسب و کار فست فود به یکی از مشاغل پر درآمد و جذاب تبدیل شده است.البته این مورد را نه فقط در تهران و سایر کلان شهرها،حتی در شهرستانهای کوچک نیز می توان مشاهده نمود. گاها کسانی که قصد راه اندازی فست فود را دارند،با سوالهای متفاوتی روبرو می گردند که گاها مانع از ورود آنها به این کسب و کار می گردد. باید پذیرفت که فست فود یک کسب و کار مدرن است که با شیوه های سنتی نمی توان آن را مدیریت نمود. مارکتینگ، برندینگ، QC و مدیریت سیستماتیک نیازمند برنامه های خاصی است که توسط مدرسین و کارشناسان خبره انجام می پذیرد. اگر بخواهیم مراحل راه اندازی فست فود را به صورت کلی ترسیم نماییم عبارتند از:

 • تعیین استراتژی برای کافی‌شاپ: اگر استراتژی شما مشخص نباشد، بازار هدفتان تعیین نشده باشد، راه اندازی آن فست فود تیریست در تاریکی.
 • تامین مالی پروژه افتتاح کافی‌شاپ: قطعا برای شروع هر کسب و کاری فاکتور تامین مالی پروژه از اهمیت بسزایی برخوردار است.
 • انتخاب مکان مناسب برای کافی‌شاپ: برای شروع کسب و کار فست فود مکان مورد نظر باید به صورت کارشناسی با توجه به استراتژی موجود تهیه گردد.
 • دکوراسیون داخلی کافی‌شاپ: اهمیت دکوراسیون در موفقیت فست بر همگان ثابت گردیده است.
 • تجهیزات آشپزخانه کافی‌شاپ: با توجه به هزینه بر بودن این بخش اگر این مهم بدون کارشناسی های لازم صورت گیرد، ممکن است تبعات بدی را برای مجموعه به همراه خواهد داشت.
 • راه اندازی کافی شاپ: راه اندازی صحیح و درست یک مجموعه پیکان تمام تلاشهای صورت گرفته تا این مرحله می باشد.

اطلاعات بیشتر در خصوص کافی‌شاپ و فرهنگ کافه‌نشینی از ویکیپدیا.