بسیاری از افرادی که دارای فست فودهای ورشکسته هستند یا در آستانه ورشکستگی هستند در روز اول قطعا با هدف ورشکستگی یا شکست وارد این کسب و کار نشده اند. البته هر کسب و کاری با ریسک ها و مخاطرات مختص خود روبرو می باشد.

در اینجا قصد داریم یک مثال واقعی از دلایل شکست فست فودی را بزنیم که امکان موفقیت بالایی برای آن قابل تصور بود ولی متاسفانه با شکست  روبرو شد. از دلایل شکست این فست فود می توان به عوامل زیر اشاره داشت:

  • کمبود منابع مالی: البته کمبود منابع مالی یکی از مهمترین دلایل شکست فست فودها می باشد، شاید این سوال برای شما  ایجاد شود که چقدر سرمایه برای راه اندازی یک فست فود لازم است که در جواب پاسخ های متفاوتی می توان به این سوال داد که در حقیقت اشاره به این مهم دارد که شما قصد راه اندازی چه فست فودی با چه خطوط تولیدی و چه متراژی را دارید. البته تعیین بازار هدف و ده ها آیتم دیگر می تواند در پاسخ به این سوال نقش داشته باشد.
  • جاه طلبی در نهایت: برای شروع هر کسب و کاری شما نیازمند انگیزه و شوق درونی هستید که بتواند به شما کمک کند تا مرحله سخت راه اندازی را سپری کنید. ولی گاها این شوق به رویاهایی جاه طلبانه تبدیل می شود که در امتداد خط منطق و واقعیت ولی در جهت دیگر حرکت می نماید.داشتن انتظارات صحیح از فست فودی که قصد راه اندازی آن را دارید نعمتی است که نصیب همگان نمی گردد.
  • انرژی ناکافی: اگر شما به اندازه کافی انرژی ندارید وارد کسب و کاری نشوید که به انرژی و دقت بالایی نیاز دارد.بی تردید فست فود جز مشاغلی است که انرژی فراوانی از شما خواهد گرفت و کسانی که سابقه تنبلی مفرط را در زندگی روزمره خود دارند شاید نتوانند به نحو شایسته از پس این کار برآمده و به هدف خود برسند.

گروه iranhfc  با قرار دادن اهداف منطقی،  تخمین صحیح سرمایه مورد نیاز شما و برنامه ریزی های استراتژیکی که باعث صرفه جویی در زمان و انرژی شما می شود شما را به هدف تان در راستای این مهم نزدیک می کند.