آداب غذا خوردن در ونزوئلا

فروشگاه تجهیزات راه‌اندازی فست‌فود، کافی‌شاپ و رستوران

رژیم غذایی مردم ونزوئلا اغلب شامل غذاهای گرم، غذاهای گوشتی، انواع پاستاها، انواع غذاهای آب‌پز شده، کاسرول (همان طاس کباب می‌باشد که متشکل از گوشت و سبزیجات مختلف بوده و با حرارت ملایم پخته می‌شود). برنج نیز از مواد غذایی رایج در ونزوئلا می‌باشد. ذرت (بلال) نیز از مواد غذایی است که در اکثر خوراک‌ها استفاده می‌شود و مواد غذایی مختلفی با ذرت و یا آرد ذرت درست می‌شود. در بیشتر شهرها، فروشگاه‌های بزرگ انواع مختلفی از میوه‌های مناطق استوایی و سبزیجات تازه را به مردم عرضه می‌کنند. هات چاکلت (شکلات داغ) نیز همانند قهوه از نوشیدنی‌های رایج و مورد علاقه مردم ونزوئلا می‌باشد.
کشور ونزوئلا با توجه به شرایط جغرافیایی خاص خود، دارای منابع صنعتی متنوع و هم‌چنین تنوع فرهنگی می‌باشد؛
فرهنگ مردم این کشور از اجداد اروپایی خود (ایتالیایی‌ها، اسپانیایی، پرتغالی و فرانسوی) نشأت گرفته و از اینرو دارای تنوع فرهنگی بوده و در نتیجه دارای تنوع غذایی بوده و نوع غذاها از منطقه‌ای به منطقه دیگر متفاوت می‌باشد. از اینرو غذاهای مردم این کشور اعم از غذاهای مدرن و امروزی و یا غذاهای سنتی ارتباط تنگاتنگی با غذاهای اجداد اروپایی خود دارد؛ رایج‌ترین غذاهای مردم ونزوئلا برحسب مناطق این کشور متفاوت بوده و عبارتند از:
– مناطق شرقی و جنوب غربی کشور ونزوئلا : خوراک مردم این قسمت از کشور ونزوئلا بیشتر شامل انواع ماهی‌های آب شور، غذاهای دریایی (صدف، خرچنگ و….) و سخت‌پوستان، سیب‌زمینی هندی، سیب‌زمینی شیرین، برنج، ذرت و پاستا (بعد از ایتالیایی‌ها، مردم ونزوئلا دومین کشور جهان از نظر مصرف پاستاها می‌باشد!)، گوشت، انواع سبزیجات تازه و میوه (کاهو، گوجه فرنگی و….).
– مناطق غربی کشور ونزوئلا : در این مناطق خوردن گوشت بُز (معمولاً با گوجه فرنگی تهیه و پخته می‌شود) و خرگوش معمول می‌باشد. استفاده فراوان از انواع پنیرها و هم‌چنین نوعی میوه به‌نام Plantain که شبیه موز نارس بوده و دارای پوست سبز می‌باشد رایج است. نوع خوراک‌های این منطقه بیشتر تحت تأثیر غذاهای محلی مردم می‌باشد و غذاهای کلمبیایی در این منطقه رایج است.
– منطقه مرکزی : غذاهای مردم این منطقه اساساً عبارتند از: ماکیان، ماهی، گوشت گاو و خوک، انواع پاستا (به مقدار فراوان)، برنج و انواع سالادها. غذاهای این منطقه از کشور ونزوئلا اغلب تأثیر گرفته از اروپا (به‌ویژه ایتالیا) می‌باشد.
– منطقه (Lianos) : غذاهای مردم این منطقه شامل گوشت گاو و هم‌چنین گوشت حیوانات و پرنده‌های وحشی که از طریق شکار به‌دست می‌آید مانند گوزن،‌آهو و …. می‌باشد و به روش گریل شده یا تقت داده شده می‌خورند؛ ذرت و چندین نوع پنیر و سایر محصولات لبنی از مواد غذایی پرمصرف مردم این منطقه می‌باشد.
– منطقه (Andean) : افراد این منطقه از ونزوئلا بیشتر از مواد غذایی مانند انواع سیب‌زمینی، گندم، گوشت گاو، و برنج استفاده می‌کنند؛ مصرف ماهی در این منطقه کم می‌باشد زیرا این منطقه دارای خطوط آبی (رودخانه، دریا) نمی‌باشد و بیشتر از ماهی پرورشی قزل‌آلا استفاده می‌کنند. نوع غذاها بیشتر اروپایی و غذاهای محلی این منطقه می‌باشد.
مصرف سایر مواد غذایی از قبیل انواع سیب‌زمینی، گوجه فرنگی، پیاز، بادمجان، کاهو، کدو تنبل و کدو سبز در کشور ونزوئلا رایج می‌باشد.
از آن‌جایی که در کشور ونزوئلا مهاجرانی از کشورهای مختلف زندگی می‌کنند غذاهای چینی، اسپانیایی، ایتالیایی و هم‌چنین خاورمیانه‌ای در میان انواع غذاهای این کشور به چشم می‌خورد. انواع میوه‌های مخصوص مناطق حاره‌ای و استوایی مانند : آناناس، موزه، خربزه درختی در این کشور مصرف فراوانی دارد.

منوی فروشگاه