فروشگاه تجهیزات راه‌اندازی فست‌فود، کافی‌شاپ و رستوران

اخذ نمایندگی فست فود زنجیره ای قدمی به‌سوی آینده

نمایندگی فست فود زنجیره ای میان‌بری به‌سوی موفقیت است. بازکردن رستوران خود حرکت سنجیده‌ای است، اما بسیاری از رستوران‌داران معتقدند اخذ نمایندگی می‌تواند برای شما سود زیادی داشته باشد. چراکه در طول دوره یادگیری، شما از تجربه و پشتیبانی قابل‌توجه فست‌فود صاحب برند بهره‌مند می‌شوید. اخذ نمایندگی به شما اجازه می‌دهد تا بدون سرمایه‌گذاری، زمان یا ریسک اضافی، مالک یک رستوران شوید.

چگونگی اخذ نمایندگی فست‌فود‌های مشهور

تفاوت اخذ نمایندگی با مالکیت

برای درک این تفاوت با مثال‌های معروفی شروع می‌کنیم. استارباکس یک رستوران زنجیره‌ای است، اما به این دلیل که متعلق به یک شرکت مادر است، نمایندگی ندارد. این به معنای آن است که شما نمی‌توانید یک کافی‌شاپ استارباکس بخرید. برگر کینگ یک فست‌فود زنجیره‌ای است و نمایندگی فست فود زنجیره ای بسیاری دارد. شما می‌توانید یک رستوران برگر کینگ را برای خود خریداری کنید.

بنابراین، همه نمایندگی‌ها زنجیره‌ای هستند، اما همه فست‌فود‌های زنجیره‌ای نمایندگی ندارند. اگر مطمئن نیستید که فست‌فود زنجیره‌ای موردنظر شما نمایندگی اعطا می‌کند یا خیر، به‌سادگی با دفتر مرکزی شرکت تماس بگیرید و بپرسید: «آیا نمایندگی اعطا می‌کنید یا خیر؟»

اخذ نمایندگی ارزان نیست

اکثر نمایندگی‌های فست‌فودها دارای قیمت بالایی هستند. به طور مثال، Dunkin’ Donuts از نمایندگان احتمالی انتظار دارد که حداقل ۱.۵ میلیون دلار دارایی خالص و ۷۵۰۰۰۰ دلار ذخیره نقدی داشته باشند. برای اخذ نمایندگی Wendy ملزم به داشتن ۵۰۰۰۰۰ دلار دارایی نقد و ۱ میلیون دلار دارایی خالص هستید. اخذ نمایندگی فست فود زنجیره ای Pizza Hut  به مقدار کم­تری بودجه نیاز دارند. شما نیز برای این کار به بودجه خود توجه کنید.

برای اخذ نمایندگی فست‌فود به تجربه مشابهی نیاز دارید

به‌منظور دریافت نمایندگی بسیاری از فست‌فودها، نیاز به تجربه قبلی در مدیریت رستوران یا فست‌فود دارید. به این نکته توجه کنید که حتی اگر قصد داشته باشید رستوران مستقل خود را باز کنید، سرمایه‌گذاران به کسی که در مدیریت فست‌فود تجربه قبلی داشته باشد، راحت‌تر اعتماد می‌کنند.

برای شروع فقط نیاز به چرخاندن کلید دارید

یکی از عواملی که باعث قیمت بالای اخذ نمایندگی فست فود زنجیره ای می‌شود این است که آ‌ن‌ها تمام‌کارها را برای شما انجام می‌دهند. چیدمان آشپزخانه و اتاق غذاخوری، طراحی منو و حتی برنامه‌های بازاریابی، همه توسط فست‌فود صاحب برند برای شما انجام می‌شود. از بسیاری وجوه، شما کسب‌وکار خودکار خود را خریداری می‌کنید.

اخذ نمایندگی دارای قوانینی است

هنگامی که صحبت از دریافت نمایندگی فست‌فود‌ها به میان می‌آید، یکپارچگی عنصری کلیدی محسوب می‌شود. مشتریان به این توجه نمی‌کنند که در کجا نشسته‌اند، آن‌ها به نمایندگی شما به چشم فست‌فود زنجیره‌ای اصلی نگاه می‌کنند. آن‌ها انتظار خدمات، غذا و فضای یکسان و با همان کیفیت را دارند.

برای ثابت نگه‌داشتن همه چیز در هر نمایندگی فست فود زنجیره ای، اعطای نمایندگی با یک دستورالعمل قطور همراه است. در این دستورالعمل بایدها و نبایدهایی مشخص شده‌اند که شما باید به آن‌ها پایبند باشید. هنگامی که نمایندگی یک فست‌فود را اخذ می‌کنید، موافقت می‌کنید که تمام قوانین آن‌ها را موبه‌مو اجرا کنید.

مزایای بسیار اخذ نمایندگی

همه چیز به رؤیاهای شما بستگی ندارد

اگر تمایل دارید آشپزی کنید، غذاها و منوی جدیدی خلق کنید و یا برای یک رویدادهای خاص برنامه‌ریزی کنید، باید یادآور شویم که شما باید به قوانین فست‌فود زنجیره‌ای عمل کنید. نمایندگی یک فست‌فود ممکن است محل مناسبی برای آزمون و خطای خلاقیت شما نباشد. اگر دوست دارید قوانین را خودتان تنظیم کنید و غذا‌ها و چیزهای جدید زیادی را امتحان کنید، باید بدانید که تصمیم سختی در انتظار شماست. نمایندگی فست فود زنجیره ای انتخاب شما خواهید بود یا افتتاح یک رستوران مستقل؟

باید طرح تجاری خود را تنظیم کنید

باوجوداینکه با کسب نمایندگی بسیاری از کار‌ها برای شما انجام خواهد شد و پشتیبانی قابل‌توجهی را دریافت خواهید کرد، شما هنوز هم باید یک طرح تجاری سنجیده داشته باشید. شما باید طرح خود را به کمیته اعطای نمایندگی ارائه دهید. اما پیش از آن تاحدامکان، طرح را از طریق افراد حرفه‌ای بسنجید.

انواع مختلف مالکیت

شما می‌توانید یک نمایندگی فست فود زنجیره ای تک‌واحدی یا چند واحدی باشید. همچنین شما می‌توانید توسعه‌دهنده منطقه باشید که توسعه مکان‌های متعدد در یک منطقه یا بازاری خاص را بر عهده دارد یا نمایندگی اصلی باشید که اجازه دارد نمایندگی اعطا کند. نوع نمایندگیکه به شما اعطا می‌شود تا حد زیادی به ثروت شخصی شما بستگی دارد. اگر می‌خواهید بیش از یک واحد را خریداری کنید، توصیه می‌کنیم گروهی از سرمایه‌گذاران همفکر را ایجاد کنید.

نمایندگی‌های مک‌دونالد در سراسر جهان

مک‌دونالد

تقریباً یک درصد از کل جمعیت جهان هر روز در مک‌دونالد غذا می‌خورند. برادران مک‌دونالد با اجرای مفهوم خط مونتاژ هنری فورد، کارگرانی غیرماهر را استخدام کردند و شروع به ارائه سریع‌ترین و ارزان‌ترین غذاها کردند. آن‌ها به موفقیت دست یافتند، اما در اعطای نمایندگی فست فود زنجیره ای عملکرد خوبی نداشتند.

شخصی به نام ری کراک که یک فروشنده تجهیزات رستوران بود، این پتانسیل را در مک‌دونالد دید و در سال ۱۹۵۴ با صاحبان آن قرارداد بست. دستورالعمل او برای اعطای نمایندگی، الگوی، دیگر فست‌فودهای زنجیره‌ای قرار گرفت و چشم‌انداز غذاخوری آمریکایی را برای همیشه تغییر داد.

مزایای اخذ نمایندگی

در اینجا به‌اختصار مزایای اخذ نمایندگی را بررسی خواهیم کرد.

  • با به‌دست‌آوردن نمایندگی خطر شکست کسب‌وکار کاهش می‌یابد. کسب‌وکار شما بر پایه یک ایده ثابت شده پیش می‌رود. قبل از اینکه اقدام به انجام این کار کنید، می‌توانید موفقیت چندین نمایندگی فست فود زنجیره ای بررسی کنید.
  • محصولات و خدمات قبلاً راه خود را به بازار بازکرده‌اند؛ بنابراین نیازی به تست بازار نخواهید داشت.
  • از نام و علامت تجاری شناخته شده‌ای استفاده می‌کنید. همچنین، شما از هرگونه تبلیغاتی که صاحب برند انجام می‌دهد، سود می‌برید.
  • شرکت اصلی از شما پشتیبانی می‌کند. این پشتیبانی معمولاً شامل آموزش کامل، کمک به راه‌اندازی کسب‌وکار، کتابچه راهنمای نحوه اجرای کسب‌وکار و مشاوره مداوم است.
  • دریافت نمایندگی به یک کسب‌وکار کوچک کمک می‌کند تا بیشتر از توان سایر کسب‌وکارهای مستقل، با کسب‌وکارهای بزرگ رقابت کند.
  • معمولاً شما صاحب تنها نمایندگی فست فود زنجیره ای در منطقه خود هستید. شرکت یا فست‌فود اصلی هیچ نمایندگی دیگری را در آن منطقه نمی‌فروشد.
  • تأمین بودجه برای فست‌فود خود ممکن است آسان‌تر باشد، چراکه بانک‌ها گاهی اوقات به برند‌های مشهور راحت‌تر وام می‌دهند.
  • تأمین‌کنندگان شما از قبل مشخص شده‌اند.

همه چیز درباره نمایندگی فست‌فودهای زنجیره‌ای

سخن آخر

نمایندگی فست فود زنجیره ای شما را زودتر به هدف خود می‌رساند. هرآنچه نیاز بود دررابطه‌با اخذ نمایندگی بدانید را به شما گفتیم. حال تصمیم با شماست. شرایط خود اعم از بودجه، مکان و غیره را بسنجید. سپس به چگونگی و قوانین مدیریت یک نمایندگی به‌خوبی فکر کنید. در نهایت باید تصمیم بگیرید که آیا اخذ نمایندگی برای شما مناسب است یا خیر؟

منو