فروشگاه تجهیزات راه‌اندازی فست‌فود، کافی‌شاپ و رستوران

اصول چیدمان تجهیزات آشپزخانه فست فود

یکی از موارد مهمی که باید در راه اندازی فست فود به آن توجه نمود اصول چیدمان تجهیزات آشپزخانه فست فود می باشد. هر کسی که قصد راه اندازی فست فود را داشته باشد بدیهی است که با تجهیزات آشپزخانه فست فود درگیر خواهد بود. خیلی از دوستان که به دفتر گروه IRANHFC مراجعه می نمایند خواهان لیست تجهیزات می باشند. شایان ذکر است که لیست تجهیزات هر فست فودی با فست فود دیگر متفاوت می باشد. این تفاوت ها دلایل مختلفی می تواند داشته باشد که در اینجا به صورت گذرا به آن اشاره می نماییم:

  • اندازه و ابعاد فست فودی که می خواهید راه اندازی کنید.
  • خطوط تولیدی که می خواهید در آشپزخانه فست فود داشته باشید.
  • سرمایه گذاری که در فاز اول می خواهید در راه اندازی فست فود انجام دهید.

اصول چیدمان تجهیزات آشپزخانه فست فود

برای اینکه آشپزخانه فست فود شما از طراحی مورد قبولی برخوردار باشد بهتر است موارد زیر را رعایت کنید: ابتدا به ساکن آشپزخانه خود را به دو بخش آماده سازی و بخش پخت تقسیم نمایید. در آماده سازی که به آشپزخانه کثیف یا پرپ نیز شهرت دارد شستشو مواد اولیه و آماده سازی آنها جهت استفاده در بخش پخت انجام می پذیرد. به صور مثال اگر شما بخواهید منوی پیتزا را داشته باشید گرفتن خمیر پیتزا یک کار در بخش آماده سازی می باشد. زیرا شما وقت نمی کنید که در زمان گرفتن سفارش خمیر را تهیه نمایید( هر چند این عمل از نظر فنی امکان پذیر نمی باشد. زیرا خمیر برای اینکه فرایند تخمیر را سپری کند به زمان دارد) لذا شما اقدام به گرفتن و تهیه خمیر می نمایید. بخش دوم که آشپزخانه تمیز یا آشپزخانه پخت می باشد محل پخت غذاهای شما می باشد.
خطوط تولید را در کنار هم بچینید. گاها مشاهده می شود گریل سمت راست آشپزخانه و تاپینگ در سمت چپ که بیشترین فاصله را از یکدیگر قراردارند قرار گرفته است. برخی از برندهای معتبر در جهان همچون مک دونالد اعتقاد به چیدمان خطی تجهیزات آشپزخانه دارند. یعنی خط تولید از یک نقطه شروع و در نقطه ای دیگر که در یک صاف پایان می پذیرد ولی برخی از برندها همچون kfc  اعتقاد به چیدمان u  شکل دارند. به طور کلی شما باید تمامی چیدمان ها را در برنامه اتوکد پیاده کنید تا به یک چیدمان صحیح و درست برسید. تمامی خطوط تولید باید طوری چیده شوند که در انتها به کانتر ختم شوند. کانتر محلی است که در آن پرسنل بک غذا را به مشتریان می رسانند.
البته اصول چیدمان تجهیزات آشپزخانه فست فود یک تخصص است که توسط کارشناسان خبره صورت می پذیرد. کسانی که اقدام به طراحی آشپزخانه های فست فود می نمایند باید اطلاعات کافی در مورد اصول و چیدمان صنعتی داشته باشند، اشراف به کار فست فود داشته و همچنین به ارگونومی و اصول حرکتی پرسنل در ساعت های پیک و غیره پیک واقف باشند. متخصصین گروه iranhfc  با رعایت اصول حرفه ای تضمین کننده بهترین چیدمان ها در آشپزخانه های صنعتی شما می باشند.

منو