انواع سوسیس

انواع سوسیس ها و ساندویچ ها و خوراک های متفاوتی که با آن ها تهیه می شد، از زمان های دور جزء جدایی ناپذیر وعده های غذایی مردم اروپا و آمریکا بوده اند. با شناخته شدن و فراگیر شدن فست فودها و اضافه شدن انواع مختلف غذاهای سریع، تصور بر این بود که از محبوبیت آن ها کاسته شود. اما همان طور که می دانیم امروزه نیز سوسیس ها جایگاه و محبوبیت مخصوص خودشان را در میان فست فودها حفظ کرده اند.

به طور کلی سوسیس ها به دو دسته معمولی و تند تقسیم می شوند اما در واقع این دسته بندی بسیار وسیع و کلی است، چرا که انواع مختلف گوشت و ادویه جات برای تهیه سوسیس به کار می رود. در واقع انواع سوسیس، بر اساس ادویه و گوشت استفاده شده در آن و طرز تهیه آن، در هر کشوری متفاوت است و همین موضوع باعث به وجود آمدن تنوع بسیاری برای سوسیس ها شده است. به طور مثال فقط در آلمان حدود 1200 نوع مختلف سوسیس وجود دارد و به دلیل همین تنوع زیاد در سراسر جهان باعث شده است که شناختن همه انواع مختلف آن کار آسانی نباشد.

در این مطلب تلاش ما بر این است که هفت نوع از شناخته شده ترین سوسیس ها را به شما معرفی کنیم.

  • Andouille
iranhfc

iranhfc

این نوع سوسیس را اکثر مردم به عنوان یک سوسیس آمریکایی می شناسند، چرا که این نوع سوسیس بیش ترین کاربرد را در تهیه غذاهای آمریکایی مانند جامبالایا دارد. اما با کمی تحقیق می توان دریافت که این سوسیس در واقع در ابتدا در فرانسه تهیه می شده است. این سوسیس یک نوع سوسیس دودی است و برای زمانی که بخواهیم به یک خوراک عطرو بوی دودی بدهیم بسیار مناسب است.

  • Bratwurst
iranhfc

iranhfc

این نوع سوسیس یک سوسیس آلمانی محسوب می شود. در آلمان سوسیس ها از تنوع بسیاری برخوردارند. در این کشور نزدیک به 120 نوع مختلف سوسیس وجود دارد. این نوع سوسیس با گوشت گوساله تهیه می گردد و با استفاده از زنجبیل، جوز هندی، گشنیز و زیره طعم دار می شود.

  • Chorizo

این نوع سوسیس یکی از محبوب ترین اوناوع سوسیس به شمار می آید. این سوسیس با استفاده از سیر، چیلی و ادویه دیگر طعم دار می شود و برای استفاده در هر خوراکی مناسب است. از این سوسیس می توان در خوراک هایی مانند تاکو، سوپ و بوریتو استفاده کرد. این نوع سوسیس معمولا پوسته نازکی از جنس روده حیوانات دارد که باید آن را پیش از استفاده جدا کرد.

  • Italian
iranhfc

iranhfc

سوسیس های ایتالیایی به روش های مختلفی تهیه می شود. این سوسیس ها به صورت کلی به دو دسته تقسیم می شوند: سوسیس های تند و سوسیس های معمولی. ادویه ای که معمولا به این سوسیس ها اضافه می شود شامل سیر، فلفل قرمز، رازیانه یا بادیان رومی است. نوع معمولی این سویس نیز دارای همین ادویه هاست ولی فلفل قرمز از میان آن ها حذف شده است.

  • Kielbasa
iranhfc

iranhfc

واژه کالباس در تمام جهان شناخته شده است و مردم آن را به کار می برند، اما اکثر افرادی که آن را به کار می برند نمی دانند که این واژه در واقع کلمه ای هلندی است که برای سوسیس به کار می رود. این نوع سوسیس معمولا به صورت نعلی شکل تهیه می شود.

  • Knackwurst
iranhfc

iranhfc

این سوسیس یک نوع سوسیس آلمانی است که معمولا از گوشت چرخ کرده گوساله تهیه می شود. برای طعم دار کردن گوشت معمولا از سیر استفاده می کنند.

  • Weisswurst
iranhfc

iranhfc

این نوع سوسیس ممکن است در ظاهر شبیه سوسیس های معمولی به نظر نرسد، اما در واقع این طور نیست. این سوسیس از گوشت گوساله تهیه می شود و از ادویه هایی ملایم مانند جعفری، لیمو، پیاز و زنجبیل برای طعم دار کردن آن استفاده می کنند.


انواع نان های ساندویچ

دیدگاهتان را بنویسید

منوی فروشگاه