انواع مختلف ساندویچ و نان های مناسب آن

ساندویچ ها انواع بسیار زیادی دارند زمانی که حرف از یک غذای سریع و خوش مزه می شود، ساندویچ حرف اول را می زند. تاریخچه ساندویچ شاید به حدود سال 1700 میلادی برسد، زمانی که یک تاجر سفارش داد که غذای او را که یک قطعه گوشت بود در میان دو قطعه نان بگذارند و برای وی بیاورند تا بتواند در هنگام غذا خوردن به کارهایش نیز رسیدگی کند. اگر چه نمونه های اولیه ساندویچ بسیار ساده تهیه می شدند، اما امروزه انواع نان ها و مخافلتی که به ساندویچ ها اضافه می شوند، در این غذای خوش مزه تنوع زیادی ایجاد کرده اند.

یکی از عوامل تنوع ساندویچ ها انواع نان هایی هستند که در تهیه آن ها به کار می روند. البته برای هر نوع ساندویچ بهتر است از نانی استفاده شود که با دیگر محتویات ساندویچ همخوانی داشته باشد. در ادامه به معرفی تعدادی از نان ها می پردازیم.

انواع مختلف ساندویچ و نان های مناسب آن

نان سفید و نان کامل گندم

زمانی که برای تهیه نان ساندویچ به سوپرمارکت می روید، قطعا گزینه های مختلفی از انواع نان ساندویچ ها پیش روی شما خواهد بود. نان های سفید و نان های کامل گندم (همراه با سبوس) گزینه مناسبی برای انواع ساندویچ ها هستند چرا که به راحتی می توان انواع مواد غذایی را در میان آن ها قرار داد. متاسفانه ارزش غذایی نان سفید از نان کامل کمتر است، پس اگر می خواهید انتخاب سالم تری داشته باشد، نان کامل را انتخاب کنید. دو قطعه از نان کامل گندم دارای 6/3 گرم پروتئین و 9/1 گرم فیبر است در حالی که نان سفید تنها 9/1 گرم پروتئین و 6/0 گرم فیبر دارد.

نان معمولی و نان پیتا

انواع مختلف ساندویچ و نان های مناسب آن

نان های سنتی با استفاده از خمیر مایه درست می شدند که باعث می شد بافت نان سبک و پفکی باشد. در فرهنگ خاورمیانه نان ها بدون خمیر مایه درست می شوند و در نتیجه پف نمی کنند. برای همین نان ها مانند پیتا حجیم هستند و بافت سفتی دارند. از آن جا که در تهیه این نان ها از خمیر مایه استفاده نمی شود در نتیجه این گونه نان ها برای افرادی مناسب هستند که باید مراقب مصرف کربوهیدرات ها در غذای روزانه خود باشند.

نان های طعم دار

نان های مانند چاودار و نان خمیر ترش از جمله نان هایی هستند که دارای طعم و مزه مخصوص به خود هستند. از ان جا که این نان ها طعم خودشان را دارند پس برای ساندویچ هایی مانند ساندویچ پنیر و یا سبزیجات مناسب هستند. دو قطعه از نان چاودار حاوی 83 کیلوکالری، 2 گرم فیبر و 3 گرم پروتئین است. این خصوصیات باعث می شوند که مصرف این نان در وعده ناهار بسیار مفید باشد.

انواع مختلف ساندویچ و نان های مناسب آن

دیدگاهتان را بنویسید

منوی فروشگاه