انواع همبرگر محبوب

فروشگاه تجهیزات راه‌اندازی فست‌فود، کافی‌شاپ و رستوران

انواع همبرگر که بسیاری از آنها محبوب و خوشمزه اند و از غذاهای اصلی در منوی فست فودها هستند. آبا شما از آن دسته افرادی هستید که همبر‌گر را از برنامه غذایی خود حذف کرده اید چرا که فکر می کنید در رژیم لاغری جایی برای همبرگر وجود ندارد. باید به شما بگوییم که وقت آن رسیده است که همبرگرهای خوش مزه را به برنامه غذایی خود بازگردانید. همبرگرها اگر با مواد خوب و به شیوه درست تهیه شوند ارزش تغذیه ای خوبی دارند و می توانند مانند سایر غذاها مورد استفاده قرار بگیرند. بیش تر مردم همبرگر را با گوشت تهیه می کنند. در این مطلب ما چند نوع مختلف از همبرگرها را به شما معرفی می کنیم که با مواد مختلف تهیه می شوند و طعم بسیار خوب و دلپذیری دارند. این همبرگرها را می توان در خانه تهیه نمود. هم چنین کسانی که در کار فست فود و رستوران هستند نیز می توانند از این همبرگرها برای تنوع بخشیدن به منوی خود و پاسخ گویی به نیازها و سلایق مختلف مشتریان استفاده نمایند. پس با ما همراه باشید تا شما را با این همبر‌گرهای لذیذ بیش تر آشنا کنیم.

همبرگرها در ساده ترین شکل خود یک قطعه نسبتا ضخیم گوشت هستند که همراه با مخلفاتی مانند کاهو و گوجه و سس، در میان دو قطعه نان گرد قرار می گیرند. در بهترین حالت آن قطعه گوشت گرد به خوبی پخته می شود و در میان نان همراه با مخلفاتی چون گوجه، کاهو و پیاز تهیه می شود. اما همبرگرهایی که به خوبی تهیه نمی شوند، گوشت آن ها چرب است و با سس های پرکالری همراه با بیکن آماده می شوند.

از نظر ما همبر‌گرها می توانند غذای سالمی باشند مخصوصا اگر شما در هنگام تهیه مواد اولیه و مخلفاتی که در ساندویچ به کار می برید، دقت لازم را داشته باشید. از طرفی این را هم می دانیم که تهیه مواد اولیه و انتخاب نوع همبرگر به دلیل تنوع موجود ممکن است انتخاب را برای شما سخت کند. بهتر است بدانید که ما نمی توانیم به شما بگوییم که همبرگرهای گیاهی که در فست فودها تهیه می شوند بهتر هستند یا همبرگرهای گوشتی، اما اگر همه چیز را به صورت برابر و یکسان و در نظر بگیریم، شما می توانید برای انتخاب همبرگر تنها به گزینه مفید و سالم بودن آن توجه کنید و همبرگر مورد نظر خود را انتخاب کنید. در ادامه شما را با چند نوع همبرگر خوش مزه، محبوب و سالم آشنا می کنیم.

  • همبرگر تهیه شده از گوشت گوساله

یک همبرگر تهیه شده از گوشت چرخ کرده گوساله می تواند یک وعده غذایی سرشار از پروتئین و مغذی باشد. گوشت گوساله دارای ویتامین ب12 است که برای تولید گلبول های قرمز و تامین انرژی مورد نیاز بدن لازم است. یکی از دللایلی که این نوع همبرگر از نظر تغذیه خیلی سالم به نظر نمی رسد، نحوه تهیه آن است. کمتر می توان همبرگر تهیه شده از گوشت گوساله را پیدا کرد که چربی آن کم باشد و با روش درستی نیز پخته و تهیه شده باشد. نوع تغذیه گوساله ای که از گوشت او برای همبر‌گر استفاده می شود نیز بسیار مهم است. بهترین گوشت برای این نوع همبرگر گوشتی است که گوساله آن تنها از گیاهان تغذیه کرده باشد.

iranhfc

  • همبرگر تهیه شده از گوشت گوزن

این نوع همبرگر را می توان سالم تر از همبرگر تهیه شده از گوشت گوساله دانست، چرا که میزان چربی آن بسیار کمتر است. یک همبرگر 90 گرمی تهیه شده از گوشت گوساله دارای 182 کیلوکالری و 9 گرم چربی است، در حالی که همین همبرگر با همین وزن اگر با گوشت گوزن تهیه شود تنها 133 کیلوکالری و 3 گرم چربی خواهد داشت.

iranhfc

  • همبرگر تهیه شده از قارچ

این نوع همبر‌گرها با استفاده از قارچ های بزرگ خوراکی تهیه می شوند. این نوع قارچ ها بافتی مانند گوشت دارند و بسیار خوش مزه هستند. در تهیه این نوع همبر‌گرها معمولا از پنیر بر روی قارچ استفاده می شود و از آن جا که پنیر موزارلا نسبت به سایر پنیرها چربی کمتری دارد، پس بهتر است که در ساندیچ همبرگر تهیه شده از قارچ از پنیر موزارلا استفاده کنیم.

iranhfc

  • همبرگر تهیه شده از گوشت بوقلمون

همبرگرهای تهیه شده از گوشت بوقلمون نسبت به همبرگرهای تهیه شده از گوشت گوساله بسیار کم چربی تر و کم کالری تر هستند. اما نکته ای که وجود دارد این است که برای داشتن همبرگری سالم تر باید از گوشت سینه بوقلمون استفاده شود. در غیر این صورت همبرگر بوقلمون تفاوتی با همبرگر معمولی ندارد چرا که ممکن است در تهیه آن از همه قسمت های بدن پرنده که دارای چربی هم هستند استفاده شده باشد.

برای آن که ساندویچ همبرگر بوقلمون شما سالم تر باشد می توانید آن را فقط با یک نیمه نان بخورید یا حتی به جای نان از برگ های کاهو استفاده نمایید. متخصصان تغذیه اضافه کردن کاهو و گوجه فرنگی را برای دریافت فییبر بیش تر از غذا، پیشنهاد می دهند.

iranhfc

  • همبرگر تهیه شده از سبزیجات

همبرگرهای سبزیجات واقعا برای سلامتی مفید هستند چرا که دارای اسیدهای آمینه هستند. هم چنین به نوعی ضد سرطان هم محسوب می شوند، چرا کهع مواد سرطان زا در واقع در گوشتی تولید می شوند که با حرارت زیاد پخته و سرخ می شود. البته این نوع همبرگرها را نمی توان بهترین نوع همبرگر به شمار آورد چرا که برخی از آن ها درست به اندازه همبرگرهای معمولی دارای کالری هستند. علاوه بر این که برخی از این همبرگرها بسیار بزرگ و دارای مقادیر فراوانی روغن و نمک هستند.

iranhfc

  • همبرگر تهیه شده از گوشت گاو

این نوع همبرگر از گوشت نوعی گاو وحشی امریکایی یا بوفالو تهیه می شود و شباهت بسیاری نیز به همبرگر تهیه شده از گوشت گوساله دارد. اما ارزش تغذیه ای آ« از گوشت گوساله بیشتر است. همبرگر گوشت گوساله دارای 10 گرم چربی است اما همبرگر تهیه شده از گوشت بوفالو دارای 2 گرم چربی و 24 گرم پروتئین است.

iranhfc

  • همبرگر تهیه شده از ماهی

این نوع همبرگر معمولا با استفاده از گوشت ماهی سالمون تهیه می شود. این نوع همبرگر دقیقا همان چیزی است که معمولا پزشکان به بیماران خود توصیه می کنند. این همبرگر سرشار از امگا 3 است، همان اسید چربی که برای سلامتی قلب و عروق بدن بسیار مفید است.

iranhfc

  • همبرگرتهیه شده از لوبیای سیاه

این نوع همبرگر گیاهی را از سایر همبرگرهای گیاهی جدا کردیم، چرا که لوبیای سیاه ارزش تغذیه ای بسیار بالایی دارد. از نظر تغذیه ای، همبرگر تهیه شده از لوبیای سیاه هرآن چه را بدن شما نیاز دارد تا از یک ساندویچ همبرگر دریافت کند، دارا است. یک . نیم پیمانه لوبیای سیاه دارای 8 گرم پروتئین و 5/7 گرم فیبر است و کالری بسیار کمی دارد و چربی آن نیز کاملا به اندازه و استاندارد است. هم چنین منبع خوبی از آنتی اکسیدان ها محسوب می شود. همبرگرهای تهیه شده از لوبیای سیاه واقعا عالی هستند. اما مانند سایر همبرگرهای گیاهی، در هنگام سفارش آن ها مطمئن شوید که از نمک فراوان در روند تهیه همبرگر استفاده نشود.

iranhfc

دیدگاهتان را بنویسید

منوی فروشگاه