فروشگاه تجهیزات راه‌اندازی فست‌فود، کافی‌شاپ و رستوران

گوشت مناسب برای تهیه همبرگر

گوشت مناسب برای تهیه همبرگر مهم ترین عامل در مزه و طعم آن است. امروزه همبرگر یکی از غذاهای محبوب در سراسر جهان به شمار می رود. این فست فود خوش مزه طرفداران زیادی در میان مردم و مخصوصا نوجوانان و جوانان دارد. همبرگر را معمولا در همه جا به صورت گرد درست می کنند. گوشت چرخ کرده را با انواع ادویه ها وطعم دهنده های مناسب مخلوط می کنند و به صورت دایره هایی با ضخامت معمولا بین یک تا دو سانت در می آورند. اگر این دایره گوشتی بدون نان سرو شود به آن استیک همبرگر و اگر در میان نان قرار بگیرد به آن ساندویچ همبرگر می گویند. در ساندویچ همبرگر معمولا از سبزیجاتی مانند کاهو و گوجه و پیاز نیز استفاده می شود. همبرگرها معمولا از گوشت گاو یا گوساله تهیه می شوند. اما همین موضوع انتخاب گوشت و میزان چربی آن نقش به سزایی در طعم و کیفیت همبرگر دارد. حتی تغذیه گاوی که از گوشت آن قرار است همبرگر تهیه شود، در طعم و مزه بهتر همبرگر نقش بسیار مهمی دارد. در این مطلب می خواهیم در مورد بخش های مختلف گوشت گاو که می توان از آن ها برای تهیه همبرگر استفاده نمود، اطلاعات مفیدی به شما ارائه کنیم.

گوشت سینه

iranhfc

گوشت این قسمت یکی از طعم دارترین گوشت هایی است که می توان از آن برای تهیه همبرگر استفاده نمود.

گوشت کتف

گوشت کتف گاو را می توان گوشت بسیار مناسبی برای تهیه همبرگر به شمار آورد چرا که این قسمت از گوشت گاو دارای چربی نیز هست و ترکیب چربی با گوشت به اندازه ای است که برای تهیه همبرگر بسیار مناسب است.

گوست گوساله

اگر در ترکیب گوشتی که برای همبرگر از آن استفاده می کنید مقداری نیز گوشت گوساله نه چندان تازه اضافه کنید، طعم همبرگر شما تقریبا مانند طعم یک استیک خوش مزه خواهد بود.

گوشت گاو گیاهخوار

iranhfc

گوشت گاوی که تنها از علف تغذیه کرده است نسبت به سایرانواع گوشت گاو چربی کمتری دارد. با استفاده از این گوشت شما می توانید یک همبرگر کم چربی، سالم و سرشار از مواد معدنی مفید تهیه کنید.

گوشت گاو واگیو (Wagyu)

این نوع گاو نژادی ژاپنی دارد. استفاده از این نوع گوشت برای تهیه همبرگر باعث می شود که شما همبرگری بسیار لذیذ با بافتی عالی داشته باشید که به اصطلاح در دهانتان آب می شود.

گوشت دنده

استفاده از گوشت دنده در همبرگر باعث می شود که شما یک همبرگر بسیار لذیذ و خوش مزه داشته باشید.

گوشت راسته

راسته گاو گوشتی خالص و عالی دارد. وقتی که می خواهید عطر و بوی گوشت را در همبرگر خود حفظ کنید، می توانید از گوشت راسته برای تهیه آن استفاده نمایید.

 گوشت چرخ کرده

از گوشت های چرخ کرده آماده در فروشگاه ها نیز می توان برای تهیه همبرگر استفاده نمود. اما بهتر است بدانید که در صورت استفاده از این نوع گوشت های چرخ شده و آماده، دیگر نمی دانید که از گوشت کدام قسمت بدن گاو برای همبرگر خود استفاده کرده اید و طعم همبرگر شما ممکن است آن چیزی که انتظار دارید نباشد.

گوشت ران

گوشت ران مقداری چربی دارد که به دلیل داشتن همین میزان چربی خوب و به اندازه، برای تهیه همبرگر مناسب است.

در این مطلب به طور خلاصه به معرفی بخش های مختلف گوشت گاو که از آن ها برای تهیه همبرگر می تاون استفاده کرد، پرداختیم. استفاده از هر کدام از این گوشت ها برای تهیه همبرگر باعث میشود که همبرگر شما طعم و بوی متفاوتی پیدا کند. این نکته نیز لازم به ذکر است که برای تهیه برخی همبرگرهای مخصوص گوشت قسمت مشخصی از گاو یا گوساله باید استفاده شود. هم چنین امروزه همبرگرها فقط از گوشت گاو یا گوساله تهیه نمی شوند. امروزه همبرگرها انواع مختلفی دارند، مانند همبرگر ماهی همبرگر مرغ، همبرگر سبزیجات و بسیاری موارد دیگر که همگی طعم ومزه جدیدی را ارائه می دهند.

    دیدگاهتان را بنویسید

    منو