فروشگاه تجهیزات راه‌اندازی فست‌فود، کافی‌شاپ و رستوران

شناخت بازار فست فود و کافی شاپ

با توجه به تغییرات حاصله در بازار رقابتی تجهیزات فست فود و کافی شاپ در کشور عزیزمان ایران و همچنین ورود چندین شرکت معتبر خارجی به این حوزه،اهمیت دیتابیس دو چندان گردیده است.
با توجه به اعتقاد کارشناسان ارشد iranhfc که دلیل اکثر ناکامی ها در این کسب و کار، را استراتژی نامناسب می دانند، و برای تدوین یک استراتژی کارآمد بی تردید اطلاعات اولیه از زوایای مختلف بازار حکمی تعیین کننده دارد، مطالعات نقطه صفر،  قبل از ورود به بازار و همچنین مانیتورینگ دقیق حوزه ورودی اهمیت صد چندانی پیدا می کند.که در این راستا گروه iranhfc با ارائه خدمات متنوع در فاز مطالعات مقدماتی موفقیت سرمایه گذاری را دو چندان می نماید.
شاید بتوان اهمیت شناخت بازار را در موارد زیر خلاصه نمود:

  • تعیین بازار هدف مناسب: با توجه به تقسیم بندی هایی که اساتید بزرگ بازاریابی در حوزه بازار نموده اند، که شامل بازار رقابت کامل، بازار انحصار خالص، رقابت انحصاری، انحصار چند جانبه می باشد. در نگاه اول می توان پی برد بازار فست فود یک بازار رقابت کامل می باشد که در آن تعداد زیادی فست فود با تعدادی زیادی از مشتریان محصولات فست فود به داد و ستد می پردازند.ولی این تمام ماجرا نیست در دل این بازار رقابت کامل شما با پدیده ای دیگری روبرو هستید که با عنوان بازارهای کوچکتر از نوع سایر بازارها قرار دارد.
  • تعیین ظرفیت های خالی در بازار: اهمیت ظرفیت های خالی، بازار بر همگان مشخص است. البته تعبیر گرفتن مغازه در جاهایی که از تجمع کمتری برخوردار است، از دیر باز در بازارهای سنتی وجود داشته است. اما تعبیر واقعی ظرفیت خالی فراتر از این محدوده بوده و شاید بتوان گفت به محصولات ویژه نیز می رسد.
  • تعیین استراتژی صحیح: استراتژی و تاکتیک صحیح لازمه موفقیت هر فست فودی مخصوصا در مرحله راه اندازی می باشد.
  • نوشتن مدل کسب و کار:میزان هزینه ها، میزان درآمد، شرکای کلیدی، منابع کلیدی، مدت زمان برگشت سرمایه و هزاران سوال مشابه تنها درون یک مدل کسب و کار جامع نهفته است.

یکی از دلایل رونق این بازار ماجرا جویی و شناخت طعم های جدید است که آن را تبدیل به یک سرگمی کرده است. با توجه به اینکه تقاضا برای این بازار همیشگی است و با توجه به رشد جمعیت و تغییراتی که در سبک زندگی مردم وجود دارد از سود خوبی برخوردار است با این وجود به دلیل زیاد شدن فست فودها و کافی شاپ ها حتما باید خاص بودن را سر لوحه قرار داد. در انتها باید گفت قبل اقدام به هر کاری باید تمام جوانب آن را بررسی کرد.
گروه iranhfc  با توجه به حضور پر رنگ در سالیان اخیر در حوزه صنعت غذا ، و مطالعات میدانی و با حضور کارشناسان کارآمد به جمع آوری دیتابیس های مفید و سودمند در حوزه راه اندازی فست فود پرداخته است.
تهیه شده توسط گروه iranhfc

منو