بهترین و بدترین سالاد فست فودهای معروف

بهترین و بدترین سالاد

سالادها یکی از خو.راکی هایی هستند که کمتر کسی در هنگام غذا خوردن در فست فود می تواند از آن ها چشم پوشی کند.

اکثر ما فکر می کنیم از آن جا که در سالاد سبزیجات و حبوبات وجود دارد پس حتما غذای سالمی است و گاهی در خوردن آن زیاده روی می کنیم.

اما آیا واقعا همین طور است؟ آیا می توانیم سالادها را به هر اندازه که می خواهیم مصرف کنیم؟ قطعا این طور نیست.

جدا از این که خود سالادها ممکن است کاملا سالم نباشند، سس ها و افزودنی های دیگری که در کنار آن ها عرضه می شوند نیز نقش به سزایی در سلامت این خوراک دارند.

چند نکته اساسی که در هنگام سالاد باید در نظر بگیرید این است که تا جایی که امکان دارد از سفارش سالادهایی که محتویات چرب دارند اجتناب کنید، همه محتویات بسته یا ظرف سسی که در اختیار شما قرار می گیرد را مصرف نکنید، چرا که سس ها حاوی شکر و نمک فراوان هستند و در نتیجه کالری بالایی دارند.

در ادامه بهترین و بدترین سالادهایی را به شما معرفی می کنیم که معمولا در فست فودهای معروف می توانید آن ها را سفارش دهید.

بدترین سالاد در فست فود Jack in the Box

سالاد مرغ با فیله های سرخ شده مرغ و بیکن و پنیر

iranhfc

در این سالاد بیکن، پنیر چدار، نان سرخ شده و سس بیکن وجود دارد و همین ها هستند که این سالاد را به دشمن سلامتی انسان تبدیل کرده اند. این سالاد دارای 783 کیلوکالری و مقادیر بسیار زیادی سدیم است که بیش نیاز معمولی روزانه بدن انسان است. شما می توانید از آن ها بهخواهید که تکه های مرغ را برای شما کباب کنند و سس را بسیار کم استفاده کنید.

ارزش غذایی: 783 کیلوکالری، 34 گرم پروتئین، 13 گرم چربی اشباع، 3 گرم فیبر، 1946میلی گرم سدیم.

بهترین سالاد در فست فود Jack in the Box

سالاد مرغ گریل شده

iranhfc

در سالا مرغ گریل شده این فست فود از سبزیجات مختلفی مانند گوجه گیلاسی، هویج، پیاز قرمز، خیار و کاهو استفاده شده است و گروتئین مورد نیاز نیز از طریق تکه های مرغ کبابی موجود در سالاد تامین می شود. این سالاد با توجه به مقدار کالری آن یک وعده غذایی بسیار مناسب محسوب می شود.

ارزش غذایی: 321 کیلو کالری، 29 گرم پروتئین، 5 گرم چربی اشباع، 3 گرم فیبر، 1171 میلی گرم سدیم.

بدترین سالاد در فست فود McDonald’s

سالاد تکه های بیکن همراه با مرغ سوخاری

iranhfc

کلمه سوخاری در مورد هر غذایی به کار برود یعنی چربی در آن غذا وجود دارد. پس جای تعجب ندارد که این سالاد جزو سالادهای خوب محسوب نمی شود. این سالاد هم چنین دارای تکه های بیکن و پنیر رنده شده است که به معنای وجود نمک زیاد در آن محسوب می شود. چند نکته در مورد این سالاد وجود دارد، این سالاد و همه سالادهایی که در مک دونالد سرو می شوند، به دلیل داشتن کاهو 160% از نیاز روزانه بدن به ویتامین A را تامین می کنند. هم چنین این سالاد یک شوم نیاز روزانه بدن به ویتامین C را نیز به دلیل داشتن گوجه و کاهو تامین می نماید. چربی بالای این سالاد را نیز می توان با استفاده از سس بالزامیک کم چربی یا سس ایتالیایی کم چربی، متعادل تر کرد.

ارزش غذایی: 570 کیلوکالری، 27 گرم پروتئین، 8 گرم چربی اشباع، 4 گرم فیبر، 1400 میلی گرم سدیم.

بهترین سالاد در فست فود McDonald’s

سالاد عالی جنوب غربی همراه با تکه های مرغ گریل شده

iranhfc

وجود مرغ کباب شسده در این سالاد باعث می شود که بدون اضافه کردن چربی اضافه این سالا حاوی پروتئین نیز باشد. هم چنین این سالاد دارای لوبیای سیاه است که فیبر فراوانی دارد و در نیتجه میزان فیبر این سالاد نسبت به سالادهای دیگر بیش تر است. هم چنین این سالاد دارای سبزیجات متنوعی چون گوجه گیلاسسی، ذرت و فلفل است.

ارزش غذایی: 390 کیلوکالری، 28 گرم پروتئین، 5/3 گرم چربی اشباع، 7 گرم فیبر، 990 میلی گرم سدیم.

بدترین سالاد در فست فود Panera Bread

سالاد استیک و پنیر خرد شده

iranhfc

این سالاد بر خلاف تمامی سالادهای موجود در فست فودها مرغ نداردو اسین خود یک امتیاز برای آن محسوب می شود، اما وجود گوشت باعث می شود که این سالاد از نظر سلامتی در جایگاه پایینی قرار بگیرد.

ارزش غذایی: 790 کیلوکالری، 39 گرم پروتئین، 16 گرم چربی اشباع، 4 گرم فیبر، 1280 میلی گرم سدیم.

بهترین سالاد در فست فود Panera Bread

مرغ کنجدی آسیایی

iranhfc

این سالاد با دارا بودن تنها 500 کیلو کالری همراه خوبی برای وعده ناهار محسوب می شود. این سالاد مانند سالاد یونانی و سالاد سزار چربی و نمک پایینی دارد و بادام های موجود در این سالاد چربی و فیبر مناسب برای بدن شما را تامین می کنند.

ارزش غذایی: 470 کیلوکالری، 33 گرم پروتئین، 4 گرم چربی اشباع، 4 گرم فیبر، 600 میلی گرم سدیم.

بدترین سالاد در فست فود Burger King

مرغ سوخاری همراه پنیر و سس آواکادو

iranhfc

وجود بیکن و سه نوع پنیر در این سالاد باعث شده است تا نمک زیادی در آن وجود داشته باشد. هم چنین میزان چربی اشباع این سالاد نیز زیاد است. البته می توان با استفاده از مرغ های کبابی به جای مرغ های سوخاری و هم چنین استفاده از سس کم چرب، کمی میزان چربی و نمک را پایین آورد.

ارزش غذایی: 690 کیلوکالری، 36 گرم پروتئین، 12 گرم چربی اشباع، 3 گرم فیبر، 1750 میلی گرم سدیم.

بهترین سالاد در فست فود Burger King

سالاد سزار همراه با مرکبات و سرکه

iranhfc

کاهوهای تردو تازه پایه تشکیل دهنده این سالاد هستند که منبغ تغذیه سالم و مفیدی محسوب می شوند. هم چینی این سالاد به دلیل داشتن مرغ های کبابی چربی و نمک کمتری نسبت به سایر سالادها دارد. البته شما نیز می توانید با استفاده کمتراز سس باز هم میزان چربی و نمک را کاهش دهید.

ارزش غذایی: 530 کیلوکالری، 35 گرم پروتئین، 5 گرم چربی اشباع، 3 گرم فیبر، 1640 میلی گرم سدیم.

بدترین سالاد در فست فود Wendy’s

سالاد باجا

iranhfc

سالاد باجا با استفاده از کاهو، فلفل چیلی، پنیر، سس مخصوص گواکامول تهیه می شود. این سالاد با دارا بودن 13 گرم فیبر می تواند نیمی از نیاز روزانه بدن به فیبر را تامین کند. اما میزان نکم آن نیز به میزان دو سوم نیاز روزانه است و تقریبا زیاد محسوب می شود.

ارزش غذایی: 730 کیلوکالری، 34 گرم پروتئین، 17 گرم چربی اشباع، 13 گرم فیبر، 1920 میلی گرم سدیم.

بدترین سالاد در فست فود Wendy’s

سالاد سیب و گردو و مرغ

iranhfc

با توجه به میزان پایین چربی ونمک در این سالاد، می توان آن را بهترین و سالم ترین سالاد این فست فود دانست. در این سالاد تکه های سیب و گردو همراه با مرغ گریل شده وجود دارد. باز هم برای داشتن یک سالاد سالم تر می توان از سس های کم چربی و کم شکر همراه با این سالاد استفاده کرد.

ارزش غذایی: 570 کیلوکالری، 37 گرم پروتئین، 8 گرم چربی اشباع، 6 گرم فیبر، 1340 میلی گرم سدیم.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

منوی فروشگاه