تاریخچه برگر کینگ

فروشگاه تجهیزات راه‌اندازی فست‌فود، کافی‌شاپ و رستوران

Burger King یا BK یک فست فود زنجیره ای همبرگر در گستره ی جهانی است که شعبه اصلی آن در ایالت فلوریدای آمریکا قرار گرفته است.این کمپانی از سال ۱۹۵۳ با نام “Insta Burger King” آغاز به کار کرد، صاحبان این شرکت در طول بیش از نیم قرن ۴ بار تعویض شدند تا اینکه در نهایت شرکت ۳G صاحب امتیاز کمپانی برگر کینگ این کمپانی را با شرکت کانادایی “Tim Horton”ادغام کرد وامروزه این شرکت ترکیبی به سومین رستوران فست فود زنجیره ای بزرگ دنیا بدل شده است.
در پایان سال مالی ۲۰۱۳ برگر کینگ اعلام کرد که بیش از ۱۳۰۰۰ شعبه در ۷۹ کشور دنیا دارد و از این تعداد ۶۶ در صد در آمریکا هستند و ۹۹ در صد از آنها مالکیت خصوصی دارند.این کمپانی برای گسترش شعبات خود از مدل های متفاوتی از فرانچایزینگ (Franchising)بهره برده است. شیوه ی واگذاری شعب در مناطق مختلف متفاوت است.برخی از شعبات منطقه ای به عنوان شعبه اصلی در نظر گرفته می شوند و مسئول واگذاری و دادن مجوز به سایر شعب هستند.به خاطر نداشتن یک روال مشخص در روابط با شعبه ها معمولا این کمپانی با مشکلات قانونی متعددی مواجه می شود.
برگر کینگ منوی خود را از یک همبرگر ساده،سیب زمینی سرخ کرده،سودا و میلک شیک در سال ۱۹۵۴ ، به بازه متنوع تری از محصولات گسترش داد در سال ۱۹۵۷ Whopper را به منوی خود اضافه کرد که به نماد این رستوران تبدیل شد.


 

منوی فروشگاه