فروشگاه تجهیزات راه‌اندازی فست‌فود، کافی‌شاپ و رستوران

تجهیزات لازم برای راه اندازی فست فود

تجهیزات لازم برای راه اندازی فست فود : برای دانستن آن که چه تجهیزاتی برای راه اندازی فست فود یا رستوران مورد نیاز هستند باید بدانیم که قصد راه اندازی چه نوع فست فود یا رستورانی را داریم. به طور کلی نوع تجهیزات مورد نیاز کاملا وابسته به نوع فست فود یا رستوران است. وسایل و تجهیزات بسته به این که فست فود یا رستوران چه نوع غذایی ارائه می دهند، متفاوت هستند. هم چنین تعداد تجهیزات باید با توجه به این که رستوران یا فست فود شما بزرگ و وسیع یا کوچک است، برآورد شود. به طور کلی در یک فست فود و رستوران باید تجهیزات مناسبی برای قسمت آشپزخانه، قسمت سرو غذا و مکان نشستن مشتریان تهیه شود.

 

فود آموز

 

پایانه فروش یا دستگاه کارتخوان فست فود (POS)

یکی از مهم ترین تجهیزات مورد نیاز هر فست فود یا رستورانی داشتن پایانه فروش یا دستگاه کارتخوان (POS) است. داشتن دستگاه کارتخوان برای هر فست فود یا رستوران ضروری است. این سیستم پرداخت کار پرداخت و دریافت را برای شما و مشتری بسیار ساده و آسان می نماید. هم چنین شما با استفاده از دستگاه کارتخوان می توانید از گردش مالی خود را مطلع باشید و میزان سرمایه و میزان فروش خود را همواره مورد بررسی قرار دهید.

دستگاه های POS به تعیین مقدار دقیق سرمایه مورد استفاده برای هر محصول کمک می کنند. از این رو شما قادر خواهید بود تا میزان هزینه ای که برای هر یک از غذاها و محصولات رستوران یا فست فود انجام شده است را محاسبه کنید. موضوعی که یکی از مهم ترین مسائل در برآورد هزینه یک فست فود یا رستوران به شمار می آید. دستگاه های کارتخوان معمولا به کاپیوتر متصل می شوند و شما می توانید به راحتی لیست هزینه ها را مشاهده کنید یا از آن پرینت تهیه نمایید. با داشتن پرینت هزینه ها و بررسی آن شما این امکان را دارید تا راهی برای کاهش هزینه های فست فود یا رستوران خود پیدا کنید.

 

شناسایی تجهیزات کوچک مورد نیاز فست فود

 

شما باید بر اساس نوع فست فود یا رستورانی که دارید، تجهیزات کوچک خود را شناسایی کنید. به طور مثال همه فست فودها و رستوران ها به ماهیتابه، قابلمه و سایر وسایل این چنینی که باید در آشپزخانه باشند، نیاز دارند. هم چنین برای ارائه غذاهای بهتر و متنوع تر وسایلی مانند یک مخلوط کن خوب، خردکن مناسب، کارد و چنگال و بسیاری وسایل ریز و درشت دیگر مورد نیاز است. اغلب رستورران ها به یک میز و تخته مناسب برای آماده کردن گوشت مورد استفاده خود نیاز دارند.

 

iranhfc

 

تجهیزات کاربردی ضروری

اکثر غذاهای رستوران ها با استفاده از فر، اجاق های مخصوص یا تجهیزات مشابه دیگر آماده می شوند. اندازه این اجاق و فرها باید برای میزان غذایی که شما می خواهید آماده کنید، مناسب باشد. شما هم چنین برای آماده کردن برخی غذاها مانند خلال سیب زمینی سرخ شده، به سرخ کن ها مناسب ناز دارید. در قسمت تحویل غذا دستگاه های گرم نگه دارنده غذا، به شما کمک می کنند تا غذای آماده تحویل را تا زمان تحویل به مشتری گرم و تازه نگه دارید. هم چنین اگر در رستوران یا فست فود خود غذاهایی ارائه می دهید که باید با بخار آماده شوند، باید یک دستگاه بخارپز مناسب تهیه کنید.

 

iranhfc

 

تجهیزات نگه داری سرد

همه رستوران ها و فست فودها به یخچال و فریزر مناسب برای نگه داری مواد غذایی نیاز دارند. به طور مثال شما باید موادی مانند گوشت و مرغ و بستنی، شیر، تخم مرغ، سبزیجات و بسیاری مواد دیگر را در یخچال و فریزر نگه داری کنید. اندازه یخچال و فریزر شما به مقدار موادی که تهیه می کنید و مدت زمانی که می خاوهید آن ها را نگه داری کنید وابسته است.

تجهیزات سلف سرویس

بسیاری از فست فودها و رستوران ها برای سرویس دهی سریع تر از امکاناتی برای ارائه خدمات به صورت سلف سرویس استفاده می کنند. ارائه سلف سرویس بخشی از غذا یا همه آن نیز نیازمند تجهیزات مخصوصی است. ممکن است شما بخواهید خدمات مختلفی را به صورت سلف سرویس به مشتریان خود ارائه کنید، خدماتی چون نوشیدنی سلف سرویس، بستنی سلف سرویس، سالاد سلف سرویس و غیره، که هر کدام از این موراد نیازمند تجهیزات جداگانه و مخصوص است.

 

iranhfc 

 

 به طور کلی می توان این گونه نتیجه گرفت که برای راه اندازی فست فود و یا رستوران شما نیازمند یک سری تجهیزات مخصوص هستید که باید برای ارائه غذا و خدمات بهتر به مشتری، آن ها را تهیه نمایید. به عنوان کسی که می خواهد یک فست فود یا رستوران را راه اندازی کند شما بهتر است پیش از هر کار با افراد باتجربه در این زمینه صحبت کنید و تجهیزات اولیه مورد نیاز خود را تهیه نمایید.

    دیدگاهتان را بنویسید

    منو