فروشگاه تجهیزات راه‌اندازی فست‌فود، کافی‌شاپ و رستوران

تهیه بیزنس پلان برای راه اندازی فست فود و کافی شاپ

یکی از اقداماتی که باید قبل از راه اندازی فست فود یا رستوران به آن توجه کافی نمود طرح توجیهی یا بیزنس پلان می باشد. در بیزنس پلان به تمامی اهداف اشاره می شود به طور مثال بازار هدف شما چه کسانی هستند. یا شما برای راه اندازی فست فود یا رستوران خود به چه متراژ فضا نیاز دارید و از این متراژ چه میزانی را باید برای آشپزخانه تخصیص دهید و چه میزانی را برای سالن این مهم از آن جهت اهمیت دارد که که می تواند در محاسبه هزینه لازم برای راه انداز یفست فود یا رستوران به شما کمک شایان ذکری بنماید. همچنین در بیزنس پلانی که برای رستوران یا فست فود طراحی می گردد به مسائلی همچون تعداد پرسنل مورد نیاز برای راه اندازی فست فود یا رستوران اشاره می گردد. که در آن به تعداد پرسنل مورد نیاز برای کار در آشپزخانه، تعداد پرسنل مورد نیاز برای کار در سالن، کانتر، صندوق و پیک موتوری اشاره خواهد گردید که این مهم در محاسبه هزینه های مجموعه اعم از فست فود، رستوران و کافی شاپ نقشی بسیار حیاتی بازی می کند.

iranhfc

iranhfc


ولی مهمترین فاکتوری را که اکثر کارآفرینان یا سرمایه گذاران در این حوزه به آن می اندیشند بدست آوردن عدد سرمایه لازم برای راه اندازی کامل فست فود یا رستوران می باشد.
در بیزنس پلان اشاره دقیقی به هزینه های لازم برای تجهیز مجموعه شده است. زیرا شما وقتی می دانید که قرار چه محصولی را ارائه کنید قطعا می توانید که به چه تجهیزاتی نیاز دارید و از آنجا که هزینه ای تجهیزات با برند های مشخص معلوم است شما می توانید هزینه دقیق تجهیز فست فود یا رستوران خود را داشته باشید.
iranhfc

iranhfc


در بیزنس پلان معمولا به ابعاد دیگری از قضیه نیز اشاره می شود از جمله استراتژی و بازار هدف. زیرا ما در یک محیط خلاء فعالیت نمی نماییم. قطعا ما این محصولات را برای مشتریان با توان های مالی و توقعات متفاوتی تولید می کنیم و هر یک از آنها خواسته های گوناگونی دارند. و ما نمی توانیم منکر خواسته های آنها باشیم ولی ما در اینجا حق انتخاب داریم که به چه گروهی سرویس بدهیم البته این حق انتخاب به صورت ضمنی می باشد. به فرض مثال کسی که اقدام به ارائه بستنی چهارصد هزار تومانی می کند برخی از مشتریان را حذف و برخی دیگر را انتخاب می کند. بدیهی است که قیمت چهارصد هزار تومان برای یک بستنی بسیار زیاد می باشد و فقط درصد کمی از افراد توان خرید این بستنی را دارند.
البته بازار هدف از جهات مختلفی اهمیت پیدا می کند که می تواند روی قیمت تمام شده، دکوراسیون، تجهیزات، بسته بندی، لباس پرسنل و تک تک مواردی که با کار ما درگیر می باشد اثر بگذارد.
در یک بیزینس پلان کامل و جامع شما می توانید به همه سوال هایی که موجود است پاسخ دهید. در ضمن یک بیزنس پلان کامل در حوزه فست فود و رستوران در حقیقت یک نقشه راه می باشد که می تواند به شما باید و نباید ها ، اولویت ها را نشان بدهد. در این نقشه راه برنامه های مالی، فنی و منابع انسانی با دیتیل آورده شده است.
تهیه شده توسط گروه iranhfc

منو