تکامل فود کورت به سمت فود هال

تکامل فود کورت به سمت فود هال

تکامل فود کورت به سمت فود هال روندی است که به سرعت در حال انجام است.

از آن‌جا که فود کورت ها در جذب مشتری و ایجاد انگیزه در وی جهت صرف هزینه برای غذا عملکرد موفقی داشته اند، مسئولان و دست اندرکاران در راستای توسعه فود کورت اقدام به راه اندازی فود هال ها نموده اند.

فود هال ها را می‌توان نسخه تکامل یافته و بروز شده فود کورت ها به شمار آورد که در ابتدای راه پیشرفت قرار دارند.

فود کورت ها مجموعه ای از چندین فست فود و رستوران هستند، ولی فود هال ها بر خلاف فود کورت ها معمولا تعدادی فست فود و رستوران با موضوع تقریبا مشابه و نیز فروشگاههای مواد غذایی در یک زمینه را گردهم می‌آورند. تنوع موجود در فود هال ها و توانایی آنها در جذب مشتری همان چیزی است که سرمایه گذاران این حوزه بدنبال آن هستند تا در کنار افزایش تجارت اینترنتی  و تغییرات شیوه های خرید، بتوانند به کسب و کار خود ادامه دهند و به آن رونق بیشتری ببخشند.

تکامل فود کورت به سمت فود هال

فود هال ها سرشار از حس زندگی هستند و یک محیط اجتماعی جذاب به شمار می‌آیند که مردم علاقه دارند در آنها حضور داشته باشند. فود هال هایی که در کنار مراکز تجاری-اداری فعالیت میکنند، تأثیر پررنگی بر افزایش تردد مردم در آن مراکز دارند و معمولا روزبروز بر تعداد مشتری آنها افزوده میشود.

امروزه فود هال ها بدلیل روی آوردن مردم به سمت غذاهایی با طعم بهتر و سالمتر، به سرعت درحال گسترش هستند  پیش بینی میشود تا سال آینده تعداد فود هال ها نسبت به تعداد کنونی آنها بیشتر از دوبرابر شود. البته اینگونه نیست که فود هال ها تنها در مناطق خاصی از شهر عملکرد بهتری داشته باشند. تعدادی از فود هال هایی که در پایین شهر و در مناطق و خیابانهای شلوغ و پر رفت و آمد راه اندازی شده اند، توانسته اند از شلوغی همان مناطق بهترین استفاده را بکنند و مشتری بیشتری جذب نمایند. در مواردی نیز سرمایه گذاران به احداث فود هال در ساختمانهای قدیمی اقدام کرده اند. آنان با بازسازی یک ساختمان قدیمی و راه اندازی فود هال در آن انگیزه خوبی در مشتریان برای مراجعه به فود هال ایجاد نموده اند.

راه اندازی فود کورت

با این حال صنعت فود هال، صنعت جدیدی است که هنوز راه زیادی تا تکامل در پیش دارد. نکته مثبت در فود هال، وجود فست فود ها و رستورانهای بسیار برای ارائه بهترین غذاها و نوشیدنی هاست. اما موضوع اصلی برای فود هال داشتن مدیریت قوی و هدفمند است.

بحث مدیریت زمانی اهمیت بیشتری پیدا میکند که صنعت نوپای فودهال پیشرفت کند، رقبای بیشتری پا به میدان بگذارند و تقاضا برای حضور در فود هال ها بیشتر شود. امروزه مردم به صرف یک وعده غذایی بعنوان یک فعالیت اجتماعی نگاه میکنند  و به همین دلیل تمایل آنان برای خوردن غذا در خارج از محیط خانه افزایش یافته است و این موضوع اهمیت فود هال ها را بیشتر میکند.

هدف فود هال ها تنها این نیست که مشتری را جذب کنند و فروش خود را افزایش بدهند، بلکه فود هال ها باید به دنبال ایجاد فضا و مکانی باشند که مردم بتوانند به آنجا بیایند و در فضایی راحت و صمیمی به تعامل با یکدیگر بپردازند.

دیدگاهتان را بنویسید

منوی فروشگاه