فروشگاه تجهیزات راه‌اندازی فست‌فود، کافی‌شاپ و رستوران

تکامل و پیشرفت فود هال ها

پیشرفت فود هال ها

پیشرفت فود هال ها به صورت کاملا مشهود در حال اتفاق است.

روند سریع گسترش و  پیشرفت فودهال ها در بازار کسب و کار و تجارت باعث بروز مشکلاتی شده است. برخی افراد شناخته شده این حوزه پروژه های خود را متوقف کرده اند . گزارش ها حاکی آن است که برخی دیگر از پروژه ها علی رغم وعده کم هزینه بودن هزینه راه اندازی فودهال، نیازمند هزینه های بالایی  برای تکمیل پروژه هستند.

با وجود تمامی این مشکلات، فودهال ها از جهات مختلف در حال تکامل و پیشرفت هستند.

برخی از فودهال ها فقط یک مالک دارد و فودهال توسط همان فرد اداره می شود. معمولا رستوران های زنجیره ای ایتالیایی به این شیوه کار می کنند. این روش به فرد اداره کننده رستوران اجازه می دهد تا بتواند در اداره رستوران خلاقیت بیش تری نشان دهد و آزادی بیش تری برای کار کردن با شعبه های جدید داشته باشد.

برخی دیگر از فودهال ها ترکیبی از انواع رستوران ها و فست فودها را به کار می گیرند. این دسته از فودهال ها با استفاده حساب شده از سرمایه و تمرکز بر یک هدف مشترک، موفقیت و سودآوری فودهال را تضمین می کنند.

پیشرفت فود هال ها

تکامل و پیشرفت فودهال ها

  • فودهال های تک عاملی

در میان فودهال هایی که آغاز به کار می کنند، تعدادی از فودهال های بسیار موفق تنها به صورت تک عاملی مشغول فعالیت هستند. منظور از عاملیت تک نفره این است که چندین رستوران یا فست فود با نام ها و برندهای مختلف در آن فودهال وجود ندارند و فودهال تنها به ارائه یک نوع خاص از محصولات غذایی و محصولات جانبی آن می پردازد. مانند فودهال های ایتالیایی.

این فودهال ها ترکیب منحصر به فردی از رستوران های مرتبط را در خود جای می دهند و سرمایه گذار نیز در این راستا به صرف هزینه می پردازد. گرداننده این گونه فودهال ها با تمرکز بر روی هدف و نوع ارائه محصول می تواند بی نیاز از دیگران به سمت پیشرفت هر چه بیش تر فودهال قدم بردارد.

گردانندگان این گونه از فودهال ها معتقدند که با این روش آن ها موفقیت بیش تری در جذب مشتری دارند و می توانند بهتر به بررسی بازار کسب و کار خود بپردازند. این تمرکز باعث می شود که آنان نیازمندی های حوزه فعالیت خود را بشناسند و از آن فرصت ها استفاده کننند.

در این گونه فودهال ها انواع غذاها و محصولات مرتبط در یک زمینه خاص ارائه می شوند تا جوابگوی نیازها و سلایق متنوع مشتریان باشند، چرا که پوشش سلایق مختلف مشتریان، هدف اصلی فودهال محسوب می شود.

اداره تک عاملی فودهال از نظر برخی افراد ممکن است کمی جاه طلبانه به نظر برسد ولی در واقع این موضوع باعث کنترل شما بر تمامی جنبه ها می شود و به شما اجازه می دهد تا بتوانید از عوامل مختلف اما مرتبط به زمینه فعالیت خود، در راستای رسیدن به هدف و سودآوری بیش تر کمک بگیرید.

کنترل داشتن بر استفاده از سرمایه و امکانات و نوع طراحی فود هال از دیگر مزایای اداره تک عاملی فودهال محسوب می شود. طراحی فود هال در زمینه جذب مشتری نقش بسیار مهمی ایفا می کند. طراحی فودهال باید به نحوی انجام شود که برای مشتری جذاب باشد و در عین حال مشتری در فودهال احساس راحتی بکند. برخی فودهال ها طراحی ساده ای دارند. اما فودهال هایی برای مشتریان جذاب تر هستند که طراحی متفاوتی داشته باشند.

پیشرفت فود هال ها

تکامل و پیشرفت فودهال ها

  • فودهال های چند عاملی

در این گونه فودهال ها، دست اندرکاران فودهال از ترکیب چندین رستوران و فست فود مختلف در فودهال استفاده می کنند و بر این باور هستند که استفاده از آن ها تضمین کننده موفقیت فودهال است.

مسئولان این فودهال ها باید اطلاعات لازم در مورد هزینه ها را به رستوران ها و فست فود های حاضر در فودهال ارائه دهند و با آن ها به گفتگو و مشاوره بپردازند.

مسئولان فودهال نباید تنها در پی بستن قراداد با رستوران ها و فست فودها باشند، بلکه باید در مورد تمامی جنبه های کار در فودهال به آن ها توضیح دهند و نگران نباشند که ممکن است تعدادی از آن ها از کارو سرمایه گذاری در فودهال منصرف شوند.

برخی از فودهال ها می توانند شرایط بهتری برای رستوران ها و فست فودها فراهم بیاورند. به طور مثال یک رستوران و فست فود زمانی تنها زمانی که به میزان مشخصی از فروش رسید، باید درصدی از سود خود را به فودهال پرداخت کند و در غیر این صورت نیازی به پرداخت آن درصد نیست. تاثیر این عملکرد آن است که تک تک رستوران ها و فست فودهای حاضر در فودهال، موفقیت خود را موفقیت فودهال می دانند.

در فودهال های چند عاملی، تمامی رستوران ها و فست فودهای حاضر باید از از ریزهزینه هایی که مشترک هستند، اطلاع داشته باشند. این شفاف سازی حس اعتماد آن ها را تقویت می کند و باعث می شود تا آن ها بتهر بتوانند از مشتریان خود پذیرایی کنند.

گردانندگان فودهال باید در نظر داشته باشند که تعداد زیادی از مردم به فودهال می آیند و این موضوع باعث بالا رفتن برخی هزینه ها می شود. مسئولان فودهال باید همواره برای هزینه ها و میزان درآمد فودهال برنامه ریزی داشته باشند، چرا که فودهال یک مرکز تجاری بزرگ و وسیع نیست که مردم به آن رفت و آمد کنند و فروشندگان امیدوار باشند که شرایط فروش آنان در آینده بهتر خواهد شد. هزینه ها همواره باید بررسی شوند و رستوران ها و فست فودها نیز باید بدانند زمانی که در فودهال کار می کنند، هزینه های مشترکی را نیز باید بپردازند.

برخی گردانندگان فودهال های چند عاملی معتقدند که مدیریت هزینه های نگه داری و سایر هزینه های جانبی در فودهال، کار چندان مشکلی نیست؛ اگر چه این موضوع گاهی ممکن است باعث افزایش مبالغ اجاره بشود.

کار کردن در فودهال های چند عاملی می توانند مزایایی برای رستوران ها و فست فودها داشته باشند. آن ها دیگر نیازی به پرداخت هزینه جداگانه برای تهویه ، سرویس های بهداشتی، امنیت، برق و غیره ندارند و این موضوع باعث می شود که آنان بتوانند تمرکز بهتری بر ارائه غذا و یا محصولات غذایی خود داشته باشند. تمامی این موضوعات باعث می شود که رستوران ها و فست فودها تمایل زیادی برای فعالیت در فودهال ها داشته باشند، چرا که ریسک سرمایه گذاری در آن بسیار پایین است.

آی فود کورت

تکامل و پیشرفت فودهال ها

فضای مناسب و کافی نیز از دیگر مواردی است که مسئولان فودهال ها باید به آن توجه کنند. فودهال ها باید فضای کافی برای انبار مواد غذایی در نظر بگیرند تا رستوران ها و فست فود ها بتوانند با آرامش به تهیه و ارائه غذا بپردازند.

موضوع دیگر کارکنان فودهال است. رستوران ها باید بتوانند بهترین خدمات خود را با کمترین تعداد افراد انجام دهند. هم چنین کارکنان فودهال باید بدانند که تمامی فعالیت آنان زیر نظر مشتریان است، پس باید همواره به بهترین شکل ممکن کار خود را انجام دهند.

  • سوالات درست بپرسید

رستوران ها و فست فودها، پیش از آن که به فودهال بپیوندند و کار خود را آغاز کنند، باید اطلاعات کافی کسب کنند و با مسئولان فودهال به مذاکره و گفتگو بپردازند. در مورد تمامی موضوعات مهم و اساسی باید بررسی های لازم انجام بگیرد. به طور مثال موضوعاتی چون تمیز کزدن وسایل آشپزخانه، نظافت سرویس هاس بهداشتی، نظافت محل نشستن مشتریان، تعمیرات لوازمی که خراب می شوند و موضوعات مشابه دیگر.

در مورد هزینه ها نیز رستوران ها و فست فودها باید مطمئن شوند که همه چیز مستند و معتبر است و هرگونه هزینه جدید نیز نیازمند تایید تمامی عوامل حاضر در فودهال است. اگرچه به طور کلی می توان گفت که برای دست اندرکاران رستوران ها و فست فودها که پیش از این در این زمینه فعالیت کرده اند، بیش تر هزینه ها قابل پیش بینی هستند و تنها برخی هزینه ها مختص کار کردن در فضای فودهال محسوب می شوند.

رستورن ها و فست فودهایی که می خواهند در فودهال کار کنند باید بدانند که وجود برخی تفاوت ها در فودهال اجتناب ناپذیر است. تفاوت مکان قرار گرفتن رستوران یا فست فود آنان، تفاوت اندازه غرفه طراحی شده و دیگر مسائل مشابه در این زمینه.

آن ها هم چنین همواره باید سه عامل تبلیغات، ترکیب منو و کارکنان را به عنوان سه عامل اصلی موفقیت خود به خاطر داشته باشند و از آن ها برای رسیدن به هدف خود به خوبی استفاده کنند.

به طور کلی فود هال ها برای رستوران ها و فست فودهایی که تجربه کمی در کار خود دارند، گزینه خوبی هستند؛ چرا که با صرف هزینه کم می توانند فعالیت خود را آغاز کنند.

برای آن دسته از رستوران ها و فست فودهایی که شناخته شده و با تجربه هستند نیز، فودهال می تواند به عنوان یک بازار جدید برای جذب مشتری محسوب گردد.

مسئولان فودهال نیز باید با عوامل خود در مورد اهداف فودهال صحبت کنند. هر یک از عوامل فودهال مانند یک نوازنده ارکستر است. اگر این نوازنده بخواهد شناخته شود، باید بداند چه افرادی در کنار وی در حال نواختن هستند، چه سازهای دیگری در حال نواخته شدن است و چه کسانی مخاطب این قطعه موسیقی هستند. پس همه اعضا در کنار هم باید به بهترین شکل فعالیت کنند تا همه به موفقیت برسند.

    دیدگاهتان را بنویسید

    منو