فروشگاه تجهیزات راه‌اندازی فست‌فود، کافی‌شاپ و رستوران

حقوق پرسنل فست فود

حقوق پرسنل فست فود

یکی از معضلات بسیاری از فست فود دارن و رستوران داران محاسبه حقوق پرسنل در فست فود و رستوران می باشد. حقوق پرسنل در فست فود و رستوران عموما به اشکال زیر پرداخت می گردد:

  • اداره کاردر این مدل حقوق بر اساس اداره کار که آن نیز بر اساس ساعت کاری تنظیم شده است پرداخت می گردد. این مدل در کمتر فست فود و رستورانی اجرا می گردد. و اصولا این مدل مدل مناسبی برای سنجش عملکرد پرسنل نیست و به نوعی حق هر دو طرف پایمال می گردد.

 

  • حقوق ثابتدر این مدل صاحبان فست فود یا رستوران با پرسنل روی یک عددی به تفاهم می رسند که همان را پرداخت و همان را پرسنل دریافت نماید که این مدل نیز قابل سنجش نمی باشد.

 

 

همانطور که می بینید این مدل ها هیچ کدام  اثر بخش لازم را برای پرداخت حقوق پرسنل ندارد. ما در اینجا سعی داریم که مدلی موثر را برای پرداخت حقوق پرسنل معرفی کنیم.

 

مهندس عباس حسینی۰۹۱۲۶۰۱۱۹۳۷،راه اندازی فست فود،رستوران | حقوق پرسنل فست فود

حقوق پرسنل فست فود

 

اگر بخواهیم برای پرسنل فست فود حقوقی خاص را مشخص نماییم باید ذات کار فست فود را دقیقا شناخته و بر اساس آن برنامه ریزی کنیم.

 

  • حقوق پیک موتوریوظیفه پیک موتوری بردن غذا از رستوران یا فست فود به درب مشتری و دریافت هزینه و برگشت به رستوران یا فست فود می باشد. با توجه به اینکه شغل موتور سواران بسیار خطرناک است ما باید سیستمی را در نظر بگیریم که نه به سلامتی آنها آسیب برساند و نه اینکه یک پیک وقتی یک فیش را برد بعد از مدت زمان طولانی برگردد و بخواهد فیش بعدی را ببرد. بهتر است برای حقوق پیک موتوری از یک عدد ثابت برای هر شیفت و یک عدد متغیر برای فیش های ارسالی استفاده نمایید. مثلا برای حضور در هر شیفت پانصد هزار تومان و برای ارسال هر غذا با توجه به بعد مسافت و منطقه بندیی که شما نموده اید یک عدد پرداخت گردد. که این  عدد می تواند ۵۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان باشد. همانطور که میبینید در این مدل یک عدد به عنوان حقوق ثابت برای پیک موتوری در نظر گرفته شده است که این پیک با توجه به دریافت آن عدد هم مطیع و هم مرتب خواهد بود و همچنین با در نظر گرفتن مبلغ برای هر فیش ارسالی یک عامل انگیزشی ایجاد می نمایید که پیک موتوری تمامی تلاش خود را برای بهتر کار کردن به کار ببندد.

 

  • صندوقداربا توجه به اینکه اکثر فست فود ها و رستوران ها از پرسنل خانم برای پست صندوقداری استفاده می نمایند بهتر است طبق قانون کار به این پست حقوق بدهند. زیرا خانم ها معمولا یک شیفت سر کار می آیند و این شیفت ها معمولا کمتر از حد محاسبه شده در قانون کار می باشد. حتی شما با پرداخت های قانونی نیز در این مورد ضرر نخواهید کرد. البته برای اینکه رضایت پرسنل خود را نیز تامین کنید بهتر است در ازای فروش برخی از غذاها و پیش غذاها که سود بیشتری برای شما دارد یک عدد به عنوان پاداش برای آنها در نظر گرفته شود که می تواند درصد از فروش باشد.

 

با توجه به اینکه محاسبه حقوق پرسنل سالن و آشپزخانه از پیچیدگی های خیلی زیادی برخوردار است سعی میکنیم این مهم را در مقاله بعدی به صورت کامل و جامع پاسخ دهیم و به معضلات موجود در آن حوزه به صورت کامل و اساسی بپردازیم.

 

iranhfc مبتکر سیستم مدیریت جدید و مدرن در فست فود و رستوران

تهیه شده توسط گروه iranhfc

 

منو