فروشگاه تجهیزات راه‌اندازی فست‌فود، کافی‌شاپ و رستوران

درآمد واقعی فست فودها

یکی از سوالاتی که برای اکثر افرادی که به فست فودها مراجعه می کنند پیش می آید میزان درآمد فست فودها می باشد. این سوال به دلایل مختلفی ممکن است به ذهن مخاطب برسد که در اینجا به دسته بندی افراد می پردازیم:

  1. کنجکاوی: بعضی از افراد اصولا کنجکاو هستند که از درآمد دیگر کسب و کارها با خبر باشند.
  2. رقابت: برخی از افراد برای مانیتورینگ رقیب این فرایند را بررسی می کنند.
  3. بررسی با نگاه خریدارانه: برخی از افراد نیز قصد راه اندازی فست فود را دارند و به این دلیل مدتی است که برخی از فست فودها را نشانه گرفته اند تا از شرایط سود و زیان آنها با خبر شوند.

iranhfc,راه اندازی فست فود,مهندس عباس حسینی,تجهیزات فست فود
 
اگر شما جزء گروه سوم  باشید ما می توانیم در این مطلب به شما کمک کنیم. پس برای دانستن این راز تا آخر این مطلب با ما باشید.
یکی از روش های ساده ای که می توان به حجم فروش فست فودها پی برد تعداد فیش های  صادر شده در یک روز مشخص فست فود می باشد. برای این کار شما باید سعی کنید اولین غذا را در آن فست فود سفارش بدهید تا شماره فیش اول را داشته باشید و  در پایان ساعت کاری نیز یک سفارش دیگر بدهید تا از تفاضل فیش آخر از اول به تعداد فیش های صادر شده از آن فست فود برسید، به طور مثال برخی از فست فودها از فیش شماره ۵۱ شروع می کنند و در انتهای ساعت کاری شماره فیش آخر آنها ۱۵۱ است. شما می توانید با کسر عدد ۱۵۱ از ۵۱ به عدد ۱۰۰ برسید که این عدد میزان فیش صادر شده از آن فست فود می باشد.
البته الزامی است که شما فرآیند بالا را نیز برای فیش های دلیوری انجام بدهید و با جمع کردن تعداد فیش های سالن و دلیوری به کل فیش های صادر شده توسط فست فود مورد نظر در یک روز خواهید رسید.

تمامی موارد گفته شد در دو پارگراف بالا نصف معادله ما می باشد، و نصفه دیگر آن دانستن عددی است که باید در تعداد فیش ها ضرب شود تا فروش کامل یک فست فود به دست بیایید. برای این بخش نمی توان فرمول خاصی را پیشنهاد نمود .  تمامی اطلاعاتی که به شما داده خواهد شد بر اساس تجربه کارشناسان گروه iranhfc  می باشد. برای محاسبه نرخ هر فیش شما می توانید به روش زیر اقدام کنید:
میانگین قیمت پیتزاها با ضریب وزنی ۲ در پیتزا مخصوص فست فود مورد نظر+ میانگین قیمت برگرها با ضریب وزنی ۲ در چیز برگر+میانگین وزنی سوخاری ها با ضریب وزنی ۲ در مرغ سوخاری اسپایسی + میانگین قیمت پیش غذاها با ضریب وزنی ۴ در سیب زمینی سرخ کرده،    تقسیم بر ۱٫۴ = هر عددی که باشد وقتی در تعداد فیش ها ضرب شود با درصد اطمینان قابل قبولی صحیح می باشد.
یک روش دیگر برای به دست آوردن میزان فروش حدس زدن از روی مواد اولیه ورودی به فست فود می باشد. البته این روش برای ساندویچی ها بیشتر صدق می کند تا فست فودها. زیرا در ساندویچی ها نان یک فاکتور اصلی می باشد که در تمامی غذاها به کار برده می شود. و شما می توانید به سادگی از روی تعداد نان فروش را حدس بزنید.
روش های دیگری نیز وجود دارد که نه اخلاقی است و نه شرعی که شما می توانید از یکی از صندوقدارهای یا پرسنل آن مجموعه اطلاعات حاصله را بدست بیاورید. یکی از تجربه های واقعی و شخصی من در مورد چنین افرادی به این ترتیب بوده که این افراد نمی توانند یک فست فود موفق را راه اندازی نمایند. و این موضوع بیشتر به نیت آنها برمی گردد. بهترین کار برای وارد شدن از این روش مراجعه به مالک آن و پرسش این سوالات از او می باشد.
iranhfc,راه اندازی فست فود,مهندس عباس حسینی,تجهیزات فست فود

درآمد واقعی فست فود را چطور محاسبه کنیم؟

شما در هر فست فودی با یک فروش روبرو هستید که از این فروش هزینه ها باید کسر گردد و سپس سود خالص به دست بیاید.
به طور کلی می توان فرمول را به این ترتیب وارد نمود:
فروش – (هزینه کرایه +هزینه منابع انسانی + هزینه قبوض + هزینه مواد اولیه + سایر هزینه ها) = سود خالص
هزینه کرایه ، قبوض، و منابع انسانی تا حدودی مشخص می باشد و در مورد هزینه مواد اولیه می توان گفت که مواد اولیه ۳۰% از قیمت فروش کالا را شامل می شود.
البته این روزها باید هزینه مالیات و عوارض را نیز به لیست هزینه های بالا اضافه نمود.
اگر بخواهیم به طور کلی در مورد میزان سود ماهیانه در فست فودها صحبت کنیم می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:
برای اینکه فست فود شما سود کند، باید فروش شما از نقطه سربه سر بالاتر برود( نقطه سر به سر جایی است که در آن هزینه و درآمد با هم برابر می شوند)
بعد از نقطه سر به سر تقریبا ۷۰ % از فروش سود شما می باشد.
iranhfc,راه اندازی فست فود,مهندس عباس حسینی,تجهیزات فست فود
نقطه سر به سر برای هر فست فودی جداگانه محاسبه می شود و در هر فست فود یک عدد متفاوت می باشد.
یکی از شروط موفقیت هر فست فود راه اندازی فست فود به روش کاملا آکادمیک و حرفه ای می باشد، گاها فست فودهای خیلی زیادی دیده می شود که از حجم فروش بالایی برخوردار هستند ولی به سود مورد نظر نمی رسند.
این مجموعه ها معمولا در محاسبه قیمت تمام شده و هزینه ها مشکل دارند، یا با مشکل هدر رفت در منابع روبرو هستند. یکی از خدماتی که گروه تخصصی iranhfc  به شما ارائه می دهد کاهش هزینه ها و افزایش سود شما می باشد. این فرآیند با برنامه ریزی های دقیق و چک لیست های هوشمندانه و راه کارهای مهندسی شده به دست می آید. بدیهی است داشتن فروش بالا در صورتی که ما را به سود مشخص و قابل قبولی نرساند بی فایده و بی ارزش است.
iranhfc,راه اندازی فست فود,مهندس عباس حسینی,تجهیزات فست فود
در این مطلب سعی نمودیم شما را با سود واقعی فست فودها آشنا کنیم. ولی سود واقعی هر فست فودی را بعد از راه اندازی آن و به صورت ماهیانه می توان محاسبه نمود.
اگر شما جزء افرادی هستید که خواهان راه اندازی فست فود در آینده نزدیک هستید باید اشاره کنیم که سودآور کردن یک فست فود یک تخصص حرفه ای است. گروه iranhfc افتخار این را دارد که تمامی مجموعه های راه اندازی شده توسط این گروه، سود آور و موفق هستند.

منو