ده فست فود مشهور و محبوب در آمریکا

فست فود در آمریکا از جایگاه ویژه ای برخوردار است به صورتی که روزانه حداقل یکی از وعده های اصلی را در فست فود ها سپری می کنند.

 

10- Subway

iranhfc

iranhfc

شاید با شنیدن نام «ساب وی» تصور کنید که با برند جدیدی رو به رو هستید، اما در واقع این طور نیست. ساب وی از سال 1965 فعالیت خود را به صورت شراکتی با دلوکا آغاز کرد. در سال 2006 مجله فوربز برند ساب وی را در رده 242 ثروتمندان آمریکا با سود سالانه یک میلیارد دلار معرفی نمود. در سال 2008 ساب وی چهل و سومین سالگرد فعالیت خود را جشن گرفت. ساب وی کار خود را با یک فروشگاه آغاز کرد و اکنون بیش از سی هزار شعبه در هشتاد و هشت کشور مختلف دارد.

ساب وی به عنوان بزرگترین فروشگاه زنجیره ای فروa ساندویچ در جهان مشغول به کار است و در آمریکا، کانادا و استرالیا بیش از برند معروف مک دونالد شعبه دارد. فروشگاه های ساب وی فقط در کشور آمریکا در هر دقیقه بیش از 2800 ساندویچ و سالاد به فروش می رسانند. نیازی به توضیح نیست که این تعداد ساندویچ چه مقدار سس و مخلفات دیگر را لازم دارند.

9- Chick-fill-A

iranhfc

iranhfc

این برند معروف نیز سال هاست که فعالیت خود را آغاز نموده است. این برند معروف دو ویژگی دارد که با این دو ویژگی بسیار شناخته شده است؛ اول ساندویچ های مرغ بدون استخوان و دوم این که فروشگاه های این برند روزهای یک شنبه تعطیل هستند.امروزه دیگر وجود نداشتن و نبودن ساندویچ مرغ در میان انواع ساندویچ ها به هیچ عنوان قابل قبول و پذیرفته نیست، اما در سال 1946 تنها ساندویچی که وجود داشت، ساندویچ همبرگر بود. موضوع باورنکردنی دیگر این است که برندی که سالانه بیش از 2 میلیارد دلار فروش دارد، یک روز در هفته تعطیل است.

این برند در سال 1986 اقدام به راه اندازی شعب مستقل نمود و اکنون در 37 ایالت مختلف بیش از 1300 شعبه دارد. منوی آن ها در طی سال ها کم کم موارد بیش تری را در خود جای داده است و اکنون شامل انواع سالاد، ناگت، ساندویچ است. نکته جالب در مورد اسن برند این است ک ساندویچ های مرغ آن در عین سادگی بیار خوش مزه و پرطرفدار هستند.

8- Pizza Hut

iranhfc

iranhfc

درست است که پیتزا یک غذای ایتالیایی است اما امروزه با توجه به میزان محبوبیت آن در آمریکا می توان آن را یک غذای آمریکایی به حساب آورد. در سال 2007 پیتزاهای فروخته شده در آمریکا هزینه ای بالغ بر 37 میلیارد دلار را شامل می شد و در سال 2008 تعداد پیتزا فروشی های موجود در آمریکا بیش از 75000 بود. پیتزا هات به عنوان بزرگترین و گسترده ترین برند فروش پیتزا، به تنهای 14 درصد از کل این فروش را با مبلغی در حدود 5 میلیارد دلار در سال 2007 به خود اختصاص داده بود.

پیتزا هات در سال 1958 آغاز به فعالیت نمود اما تا چند سال اخیر هنوز به فروشگاهی زنجیره ای تبدیل نشده بود. اکنون این برند بیش از 15000 شعبه در کل آمریکا دارد. این برند تنها به ارائه پیتزا همراه با سالاد می پردازد و خود این موضوع دلیل شهرت آن است. پیتزا هات برند شماره یک فروش پیتزا در سراسر آمریکا محسوب می گردد.

7- KFC یا Kentucky Fried Chicken

iranhfc

iranhfc

مرغ سوخاری به عنوان غذایی متعلق به جنوب آمریکا شناخته شد ولی امروزه در سراسر دنیا مشهور و پرطرفدار است. موسس برند KFC کار خود را در سال 1930 آغاز کرد. وی در مکانی به اندازه یک اتاق در یک پمپ بنزین شروع به فروش مرغ سوخاری نمود.

در سال 2008 این برند معروف بیش از 11000 شعبه و رستوران در بیش از 80 کشور مختلف داشت. موسس این برند از سال 1940 مرغ های معروف خود را با 11 نوع مختلف از گیاهان معطر و ادویه جات طعم دار می کرد. جعبه های مخصوص این برند نیز 17 سال بعد برای بسته بندی مورد استفاده قرار گرفتند. در سال 1969 این برند تبدیل به یک برند تجاری معروف شد و در سال 2006 تعدادی بالغ بر یک میلیارد مشتری داشت. جدا از این که  KFCبه تنهایی عملکردی بسیار موفق داشت، در سال 2002 به برند رستران های معروف YUM پیوشت تا بتواند به یکی از بزرگترین برندهای بزرگ رستوران در جهان تبدیل شود.

6- White Castle

iranhfc

iranhfc

اکثر طرفداران همبرگر در آمریکا برند مشهور و معروف White Castle یا قلعه سفید را می شناسند. این برند به ارائه همبرگرهای کوچک و خوش مزه معروف است. موسس این برند در سال 1921 فعالیت خود را آغاز نمود و از ابتدا همبرگرهای کوچک پنج سانتی به مشتریان خود ارائه می کرد. نام گذاری این برند نیز به دلیل شکل ظاهری فروشگاه است که به شکل قلعه ای سفید رنگ طراحی شده است.

5- Wendy

iranhfc

iranhfc

این برند معروف فعالیت خود را از سال 1969 آغاز کرد و در سال 2002 به یکی از شناخته شده ترین برندهای فروش همبرگر تبدیل شد. همبرگرهای این برند به وزن صد گرم و در یک نان همبرگر به مشتری عرضه می شوند. انتخاب مخلفات نیز به عهده مشتریاست که می تواند کاهو، گوجه، کلم، پیاز و یا هر مخلفات و سس دیگری باشد.

4- Arby’s

iranhfc

این برند از سال 1964 فعالیت خود را به عنوان ارائه دهنده همبرگر آغاز نمود. اسم این برند از تلفظ دو حرف اول اسم موسسان آن یعنی R.B. (Raffel brothers) گرفته شده است. اکنون این برند معروف بیش از 3500 شعبه درر سراسر آمریکا و کانادا داد.

3- Taco Bell

iranhfc

iranhfc

تاکو بل یکی از برندهای معروف مکزیکی است که در سراسر آمریکا شعب بسیاری دارد. این برند از سال 1962 شروع به فعالیت نمود. امروزه این برند معروف سالانه بیش از 2 میلیارد مشتری دارد. این برند در سال 2005 درآمدی برابر با 8/6 میایرد دلار داشت.

2- Burger King

فست فود

iranhfc

برگر کینگ را دیگر تقریبا تمامی طرفداران ساندویچ و همبرگر می شناسند. این برند معروف بیش از 11200 شعبه دارد در آمریکا و 69 کشور مختلف دیگر دارد. در سال 2007 درآم برگر کینگ مبلغی بالغ بر 13 میلیارد دلار محاسبه گردید.

1- McDonald’s

iranhfc

iranhfc

برند شماره یک و شناخته شده در زمینه ساندویچ و فست فود که در تمام دنیا نیز کاملا شناخته شده است. براداران مک دونالد فعالیت خود را در سال 1937 آغاز نمودند. در سال 1948 با تغییر خط تولید خود و مکانیزه کردن آن در تولید همبرگر و سیب زمینی سرخ کرده تغییری اساسی انجام دادند. امروزه مک دونالد در بیش از 100 کشور دنیا، بیش از 31000 شعبه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

منوی فروشگاه