ده فست فود مشهور و محبوب در آمریکا


فست فود در آمریکا از جایگاه ویژه ای برخوردار است به صورتی که روزانه حداقل یکی از وعده های اصلی را در فست فود ها سپری می کنند.

 

10- Subway

iranhfc
iranhfc

شاید با شنیدن نام «ساب وی» تصور کنید که با برند جدیدی رو به رو هستید، اما در واقع این طور نیست. ساب وی از سال ۱۹۶۵ فعالیت خود را به صورت شراکتی با دلوکا آغاز کرد. در سال ۲۰۰۶ مجله فوربز برند ساب وی را در رده ۲۴۲ ثروتمندان آمریکا با سود سالانه یک میلیارد دلار معرفی نمود. در سال ۲۰۰۸ ساب وی چهل و سومین سالگرد فعالیت خود را جشن گرفت. ساب وی کار خود را با یک فروشگاه آغاز کرد و اکنون بیش از سی هزار شعبه در هشتاد و هشت کشور مختلف دارد.

ساب وی به عنوان بزرگترین فروشگاه زنجیره ای فروa ساندویچ در جهان مشغول به کار است و در آمریکا، کانادا و استرالیا بیش از برند معروف مک دونالد شعبه دارد. فروشگاه های ساب وی فقط در کشور آمریکا در هر دقیقه بیش از ۲۸۰۰ ساندویچ و سالاد به فروش می رسانند. نیازی به توضیح نیست که این تعداد ساندویچ چه مقدار سس و مخلفات دیگر را لازم دارند.

۹- Chick-fill-A

iranhfc
iranhfc

این برند معروف نیز سال هاست که فعالیت خود را آغاز نموده است. این برند معروف دو ویژگی دارد که با این دو ویژگی بسیار شناخته شده است؛ اول ساندویچ های مرغ بدون استخوان و دوم این که فروشگاه های این برند روزهای یک شنبه تعطیل هستند.امروزه دیگر وجود نداشتن و نبودن ساندویچ مرغ در میان انواع ساندویچ ها به هیچ عنوان قابل قبول و پذیرفته نیست، اما در سال ۱۹۴۶ تنها ساندویچی که وجود داشت، ساندویچ همبرگر بود. موضوع باورنکردنی دیگر این است که برندی که سالانه بیش از ۲ میلیارد دلار فروش دارد، یک روز در هفته تعطیل است.

این برند در سال ۱۹۸۶ اقدام به راه اندازی شعب مستقل نمود و اکنون در ۳۷ ایالت مختلف بیش از ۱۳۰۰ شعبه دارد. منوی آن ها در طی سال ها کم کم موارد بیش تری را در خود جای داده است و اکنون شامل انواع سالاد، ناگت، ساندویچ است. نکته جالب در مورد اسن برند این است ک ساندویچ های مرغ آن در عین سادگی بیار خوش مزه و پرطرفدار هستند.

۸- Pizza Hut

iranhfc
iranhfc

درست است که پیتزا یک غذای ایتالیایی است اما امروزه با توجه به میزان محبوبیت آن در آمریکا می توان آن را یک غذای آمریکایی به حساب آورد. در سال ۲۰۰۷ پیتزاهای فروخته شده در آمریکا هزینه ای بالغ بر ۳۷ میلیارد دلار را شامل می شد و در سال ۲۰۰۸ تعداد پیتزا فروشی های موجود در آمریکا بیش از ۷۵۰۰۰ بود. پیتزا هات به عنوان بزرگترین و گسترده ترین برند فروش پیتزا، به تنهای ۱۴ درصد از کل این فروش را با مبلغی در حدود ۵ میلیارد دلار در سال ۲۰۰۷ به خود اختصاص داده بود.

پیتزا هات در سال ۱۹۵۸ آغاز به فعالیت نمود اما تا چند سال اخیر هنوز به فروشگاهی زنجیره ای تبدیل نشده بود. اکنون این برند بیش از ۱۵۰۰۰ شعبه در کل آمریکا دارد. این برند تنها به ارائه پیتزا همراه با سالاد می پردازد و خود این موضوع دلیل شهرت آن است. پیتزا هات برند شماره یک فروش پیتزا در سراسر آمریکا محسوب می گردد.

۷- KFC یا Kentucky Fried Chicken

iranhfc
iranhfc

مرغ سوخاری به عنوان غذایی متعلق به جنوب آمریکا شناخته شد ولی امروزه در سراسر دنیا مشهور و پرطرفدار است. موسس برند KFC کار خود را در سال ۱۹۳۰ آغاز کرد. وی در مکانی به اندازه یک اتاق در یک پمپ بنزین شروع به فروش مرغ سوخاری نمود.

در سال ۲۰۰۸ این برند معروف بیش از ۱۱۰۰۰ شعبه و رستوران در بیش از ۸۰ کشور مختلف داشت. موسس این برند از سال ۱۹۴۰ مرغ های معروف خود را با ۱۱ نوع مختلف از گیاهان معطر و ادویه جات طعم دار می کرد. جعبه های مخصوص این برند نیز ۱۷ سال بعد برای بسته بندی مورد استفاده قرار گرفتند. در سال ۱۹۶۹ این برند تبدیل به یک برند تجاری معروف شد و در سال ۲۰۰۶ تعدادی بالغ بر یک میلیارد مشتری داشت. جدا از این که  KFCبه تنهایی عملکردی بسیار موفق داشت، در سال ۲۰۰۲ به برند رستران های معروف YUM پیوشت تا بتواند به یکی از بزرگترین برندهای بزرگ رستوران در جهان تبدیل شود.

۶- White Castle

iranhfc
iranhfc

اکثر طرفداران همبرگر در آمریکا برند مشهور و معروف White Castle یا قلعه سفید را می شناسند. این برند به ارائه همبرگرهای کوچک و خوش مزه معروف است. موسس این برند در سال ۱۹۲۱ فعالیت خود را آغاز نمود و از ابتدا همبرگرهای کوچک پنج سانتی به مشتریان خود ارائه می کرد. نام گذاری این برند نیز به دلیل شکل ظاهری فروشگاه است که به شکل قلعه ای سفید رنگ طراحی شده است.

۵- Wendy

iranhfc
iranhfc

این برند معروف فعالیت خود را از سال ۱۹۶۹ آغاز کرد و در سال ۲۰۰۲ به یکی از شناخته شده ترین برندهای فروش همبرگر تبدیل شد. همبرگرهای این برند به وزن صد گرم و در یک نان همبرگر به مشتری عرضه می شوند. انتخاب مخلفات نیز به عهده مشتریاست که می تواند کاهو، گوجه، کلم، پیاز و یا هر مخلفات و سس دیگری باشد.

۴- Arby’s

iranhfc

این برند از سال ۱۹۶۴ فعالیت خود را به عنوان ارائه دهنده همبرگر آغاز نمود. اسم این برند از تلفظ دو حرف اول اسم موسسان آن یعنی R.B. (Raffel brothers) گرفته شده است. اکنون این برند معروف بیش از ۳۵۰۰ شعبه درر سراسر آمریکا و کانادا داد.

۳- Taco Bell

iranhfc
iranhfc

تاکو بل یکی از برندهای معروف مکزیکی است که در سراسر آمریکا شعب بسیاری دارد. این برند از سال ۱۹۶۲ شروع به فعالیت نمود. امروزه این برند معروف سالانه بیش از ۲ میلیارد مشتری دارد. این برند در سال ۲۰۰۵ درآمدی برابر با ۸/۶ میایرد دلار داشت.

۲- Burger King

فست فود
iranhfc

برگر کینگ را دیگر تقریبا تمامی طرفداران ساندویچ و همبرگر می شناسند. این برند معروف بیش از ۱۱۲۰۰ شعبه دارد در آمریکا و ۶۹ کشور مختلف دیگر دارد. در سال ۲۰۰۷ درآم برگر کینگ مبلغی بالغ بر ۱۳ میلیارد دلار محاسبه گردید.

۱- McDonald’s

iranhfc
iranhfc

برند شماره یک و شناخته شده در زمینه ساندویچ و فست فود که در تمام دنیا نیز کاملا شناخته شده است. براداران مک دونالد فعالیت خود را در سال ۱۹۳۷ آغاز نمودند. در سال ۱۹۴۸ با تغییر خط تولید خود و مکانیزه کردن آن در تولید همبرگر و سیب زمینی سرخ کرده تغییری اساسی انجام دادند. امروزه مک دونالد در بیش از ۱۰۰ کشور دنیا، بیش از ۳۱۰۰۰ شعبه دارد.

+ There are no comments

Add yours