فروشگاه تجهیزات راه‌اندازی فست‌فود، کافی‌شاپ و رستوران

راز ساخت یک برند موفق

رنگ ها پادشاهی می کنند :
همیشه زیبایی ظاهری از اهمیت خاصی میان مردم برخوردار بوده و همه دوست دارند محصولی را استفاده کنند که علاوه بر کیفیت از زیبایی بصری نیز برخوردار باشد. در یک تحقیق در نمایشگاه بین المللی رنگ ها در سئول مشخص شد که ۹۲/۶ درصد از مردم فکر می کنند که جنبه های بصری یک برند بسیار مهم تر از سایر بخش های آن است. جنبه های بصری همیشه وابسته به رنگ ها بوده اند، یعنی اگر شما یک پرنده سیاه بکشید و بخواهید حرف از آسایش بزنید به هیچ وجه به نتیجه مطلوبی نمی رسید چون رنگ سیاه حامل پیام مورد نظر نیست. و باید از رنگ های آرامش بخش همچون آبی و سبز استفاده کنید.
طبق تحقیقاتی مشخص شده است رنگ سرخ (قرمز) تداعی افکار هیجان انگیز و ماجراجویانه است،رنگ بنفش را یک رنگ سلطنتی، عاقلانه و خلاق، و رنگ سفید را به عنوان نماد صلح و خلوص به کار می برند.
رستوران زنجیره ای معتبر Whole Foods Market در لندن که در طراحی لوگو خود از رنگ سبز به همراه نوشته سفید رنگ استفاده کرده است، طراوت، خلوص . سلامتی را برای مشتریان خود به ارمغان خواهد آورد، جالب است که این رستوران زنجیره ای قفسه ای جداگانه برای محصولات حلال برای مشتریان مسلمان آماده کرده است که فروش مناسبی نیز دارد. در مقابل رستوران های MacDonald (مک دونالد) از زمینه ای قرمز با نوشته زرد در لوگو خود سعی در برانگیختن احساسات نفس و حس گرسنگی توأم با هیجان خاص آن را دارد.
MacDonald سعی دارد با استفاده از رنگ قرمز و زرد با استفاده از حس گرسنگی پیام برند خود را انتقال دهد و Whole Foods Market میخواهد با رنگ سبز و سفید حامل سلامتی و ارزش جسمانی انسان برند خود را تحکیم کرده و معروف نماید.
ویژگی هایی که یک برند باید داشته باشد شامل موارد زیر می شود.

  • بتواند مخاطب را اقناع کند
  • دارای اصالت باشد
  • دائمی باشد
  • شناخته شده و مقبول مخاطبان باشد

در کنار همه این ها که ظاهر و هسته اولیه یک برند را تشکیل می دهد ارزش آفرینی از اهمیت ویژه ای برخوردار است در وهله نخست باید بتوانیم به خود وفادار باشیم اینکه به خود و مشتریان وفادار باشیم جایگاه ما در برند ارتقا خواهد داد. در کنار این وفاداری باید صداقت داشته باشیم صداقت سرمایه اصلی هر کار است همواره بیاموزیم و پذیرای انتقاد مشتریان باشیم و سعی بر آن داشته باشیم با شرکت در سمینارها و دوره ها بر دانسته های خود بیافزاییم از تدبیر در کارها بهره ببریم. بازار یابی را هرگز فراموش نکنیم دوستان و آشنایان و افراد می توانند یاری دهنده خوبی در بازار یابی باشند از بازخوردها استقبال کنیم. ارزیابی مستمر و رصد از کار خود داشته باشیم.
تهیه شده توسط گروه iranhfc

منو