راهکارهای جدید برای پیشرفت کسب و کار و فروش فست فودهای فعال در یک فود کورت

فود کورت ها برای بسیاری از ما اولین جایی است که در ابتدای حضور در یک مرکز خرید به آنجا سر می زینم . فست فود های موجود در فود کورت ها درواقع یک مجموعه غذایی با انواع و اقسام غذاها و نوشیدنیهای خوشمزه در میان یک مرکز خرید بزرگ هستند که شامل همه نیازهای ها خواهند بود و درواقع آنها همان چیزی هستند که بسیار مورد پند مشتری قرار میگیرند. زیرا مشتری پس از خرید میتواند کمی در فود کورت استراحت کند و غذای مورد علاقه خود را با آرامش میل نماید.

امروزه به دلیل شلوغی فود کورت ها، کمی از این اشتیاق و علاقه برای رفتن به فودکورت های مراکز خرید کاسته شده است. مراکز فست فود موجود در فود کورت ها نیز قبلاً برای رقابت یکدیگر تلاش میکردند، ولی اکنون تعداد کمی از آنها از میزان فروش خود در فود کورت احساس رضایت دارند و به دنبال جدا شدن از این مجموعه هستند.

اما با وجود تمام این مشکلات، تعدادی از فست فودها نه تنها در فود کورت می‌مانند، بلکه در زمینه فعالیت خود پیشرفت هم دارند. آنها با توجه کردن به سه عامل بازاریابی، ارائه محصولات و عملکرد و نیز رعایت تعادل در میان آنها توانسته‌اند سودآوری داشته باشند و باعث موفقیت فود کورت نیز بشوند.
یافتن راهکاری مناسب نیازمند توجه به عوامل مختلف است. برای مثال میتوانیم به رایج ترین روش بازاریابی در فود کورت ها اشاره کنیم: جذب کارکنان مرکز خرید و مردمی که در اطراف غرفه شما در فود کورت در حال رفت و آمد هستند. صنعت بازاریابی به شما اینگونه میگوید که تمرکز بر هر موضوع دیگری در این زمینه نوعی اتلاف وقت و انرژی محسوب میشود.

در سالهای گذشته این موضوع کاملا درست بود. فود کورت بعنوان بخشی از یک مرکز خرید نمیتواند بدون جذب اینگونه افراد موفق باشد. ولی این بدان معنا نیست که موفقیت فود کورت فقط به این موضوع بستگی داشته باشد. بسیاری از مشتریان فود کورت خارج از چهاردیواری مرکز خرید هستند و فست فودهای موجود در فود کورت هیچ تلاشی برای جذب آنها انجام نمیدهند. جذب آن مشتریان برای مراجعه مجدد به مرکز و ماندگار ماندن در ذهن آنان، باعث افزایش چشمگیر مشتری فود کورت خواهد بود.

البته فست فودهای فعال در فود کورت باید از روشهای نوین برای تبلیغات و جذب و نگهداری مشتری استفاده کنند. فست فودها باید تلاش کنند تا خدمات و محصولات خود را با توجه به نیاز مشتری ارائه نمایند.

در اینجا به چند نکته برای رسیدن به موفقیت در فود کورت اشاره میکنیم.

ایران اچ اف سی

برای موفقیت فست فود خود روابط اجتماعی خود را تقویت کنید 

منظور از این کار این است که به هویت فست فود خود همانند هویت یک انسان نگاه کنید. بسیاری از فست فودها از وسایل ارتباط جمعی با روشی سنتی استفاده میکنند. تعدادی که میخواهند بهتر عمل کنند از شعارهایی چون «الان خرید کنید» و «به این غذا نگاهی بیندازید» استفاده میکنند. این کارها تأثیر بسیار کمی در بالا بردن فروش فست فود میتواند داشته باشد. فست فودها باید این سوال را زا خود بپرسند که «اگر شخصیت اجتماعی فست فودشان یک انسان بود، آیا کسی با او دوست میشد؟ در اکثر مواقع جواب منفی است.

فست فودها باید مانند یک انسان در میان اجتماع رفتار کنند تا بتوانند مشتری را جذب نمایند. با مشتری خود در ارتباط و تعامل باشید. برای مشتری مطالبی غیر از تبلیغات فست فود خود در فود کورت ارسال کنید. مطالب جالب را با آنان به اشتراک بگذارید. و بالاخره به یاد داشته باشید که در هنگام ارسال یک پست و گزارش، نظرات مخالف و موافق را منتشر کنید و این گونه است که میتوانید رابطه‌ای دوستانه با متشری خود داشته باشید.

فود کورت

با دادن جایزه های مختلف به مشتریها، وفاداری آنان را به فست فود خود افزایش دهید.

روزهایی که کارت جایزه برای خرید به مشتریها ارائه میشد، گذشته است. اما هنوز میتوان از این ایده در راستای افزایش و نگهداری آن استفاده کرد. مردم همیشه دوست دارند بخاطر وفادار بودن به یک محصول پاداش دریافت کنند. پس به مشتریهای خود همان جایی پاداش بدهید که آنان بشیترین وقت خود را صرف میکنند. بله! گوشی تلفن همراه آنها.

تمامی اپلیکیشن ها و فست فودها از ویژگی سفارش آنلاین بهره میبرند. ولی این تنها چیزی نیست که مشتریها در پی آن هستند. چیزی که شما میتوانید به آنها بدهید، روشی برای جمع‌آوری امتیاز در جهت سفارش غذا از فست فود شماست.

آی فود کورت

در فودکورت ها بهتر است غذا را برای مشتری بیاورید 

در این مورد هم توجه به نیاز مشتری فرصتی برای بدست آوردن سود برای شما و فست فود شما فراهم می‌آورد. درست است که مردم به مراکز خرید می‌آیند و به فود کورت می‌روند که غذا بخورند، اما ممکن است اوقاتی نیز باشد که آنها در خانه هستند و مایلند از غذاهای آماده استفاده کند. پیش از این پیتزا بیشترین میزان موفقیت را در اینگونه مواقع داشت، اما امروزه فست فودهای دیگر نیز در این زمینه به رقابت میپردازند.

فست فودهای موجود در فود کورت، به بهترین شکل میتوانند در این زمینه به جذب مشتری بپردازند. با داشتن چند نمونه محصول و یا ترکیب محصولات، یک فست فود میتواند این روش جذب مشتری را نیز امتحان کند تا کسب و کار خود را خارج از فود کورت هم گسترش دهد. با استفاده بهینه از تکنولوژی و توجه به نیاز مشتری فست فودهای فودکورت میتوانند به روشی برای پیشرفت در فضای فود کورت دست پیدا کنند.

 


مقالات مشابه :

۱- پنج نکته طلایی برای موفقیت در فروش غرفه شما در یک فودکورت

۲- ده نکته بسیار مهم در مورد فود_کورت ها که باید در نظر داشته باشیم


لینک ها : 

ایران اچ اف سی

دیدگاهتان را بنویسید

منوی فروشگاه