راه اندازی فود هال

در تعریف فودهال آمده است که مراکز مستقل در حوزه غذا باهدف ارائه تمام خدمات غذایی زیر یک سقف. یعنی صرفاً به ارائه غذا بسنده نشده و تمام مشاغل مرتبط با غذا مانند فروشگاه‌های مواد غذایی نیز در فودهال تعریف‌شده است. هدف از راه‌اندازی فود هال، ایجاد یک محیط مستقل و بزرگ جهت ارائه تمام خدمات مبتنی بر غذا به‌صورت متمرکز می‌باشد.

برخلاف فودکورت که معمولاً در پاساژها و یا مراکز خرید به‌عنوان یک سرویس در کنار خدمات خرید ارائه می‌شود، فودهال خود به‌تنهایی می‌تواند در یک محیط مستقل برپا شود و خدمات ارائه کند. با توجه به تغییر شرایط کاری و سبک زندگی، مراکز عرضه غذا و صنعت فست فود بیش‌ازپیش دارای اهمیت شده و جایگاه خود را در جامعه پیداکرده است. ازاین‌رو ایده‌هایی همچون فودهال و فودکورت مورد استقبال قرارگرفته‌اند.

راه اندازی فود هال

خدمات راه اندازی فود هال

IRANHFC با راه اندازی فست فود با بالاترین سطح کیفی به موفقیت هرچه بیشتر می‌اندیشد

مشاوره راه اندازی فود هال

نظر به رقابت در صنعت غذا، نیاز مبرم به مشاوره در این کسب و کار احساس می‌شود. گروه IRANHFC با توان بالا در مشاوره و اجرا می‌تواند ریسک سرمایه‌گذاری در این صنعت را پایین اورده و ضریب موفقیت را بالاتر ببرد، در حقیقت بیمه‌ای مطمئن برای سرمایه‌گذاری در این صنعت است.

تجهیزات آشپزخانه فود هال

در پروسه‌ی راه‌اندازی فود هال، سرمایه‌گذاران اقدام به انتخاب و خرید ماشین‌آلات و تجهیزات فود هال می‌کنند که در میزان موفقیت و سرنوشت سرمایه‌گذاری و تجارت مؤثر خواهد بود. از این‌رو باید تحقیق و دقت زیادی داشت تا بتوان مناسب‌ترین تجهیزات را تهیه کرد.

اجرای دکوراسیون فود هال

در فوهال فضایی است که در دورتا دور آن رستوران، فست فود و فروشگاه قرار دارد که مشتری به فراخور انتخاب و سلیقه خود به یکی از آنها رجوع می‌کند. برای صرف غذا یک محیط عمومی در مرکز و به‌صورت مشترک برای تمام مشتریان در نظر گرفته‌شده است.

سرمایه گذاری در فود هال

به‌طورکلی عمده هزینه‌ی راه‌اندازی فود هال را می‌توان به دکوراسیون، تجهیزات آشپزخانه، راه‌اندازی، مواد مصرفی و مواد اولیه، تبلیغات و … طبقه‌بندی کرد. سرمایه مورد نیاز و هزینه کرد در صنعت فست فود، رابطه مستقیمی با برنامه، استراتژی و اهداف مورد نظر دارد.

مراحل راه اندازی فود هال

باید پذیرفت که فست فود یک کسب و کار مدرن است , با شیوه‌های سنتی نمی‌توان آن‌را مدیریت کرد

تعیین استراتژی برای فست‌فود
۱

تعیین استراتژی برای فود هال:

اگر استراتژی مشخص نباشد و بازار هدف تعیین نشده باشد، راه اندازی فست فود، تیری در تاریکی خواهد بود.

تامین مالی پروژه افتتاح فست‌فود
۲

تامین مالی پروژه افتتاح فود هال:

قطعا برای شروع هر کسب و کاری فاکتور تامین مالی پروژه از اهمیت بسزایی برخوردار است.

انتخاب مکان مناسب برای فست‌فود
۳

انتخاب مکان برای فود هال:

برای شروع کسب و کار فود هال، مکان باید به صورت کارشناسی با توجه به استراتژی موجود انتخاب شود.

دکوراسیون داخلی فست‌فود
۴

دکوراسیون فود هال:

اهمیت دکوراسیون و خلاقیت در طراحی و اجرای آن، در موفقیت فود هال بر همگان ثابت شده است.

تجهیزات آشپزخانه فست‌فود
۵

تجهیزات آشپزخانه فود هال:

به جهت هزینه‌ی بالای تجهیزات، اگر تجهیزات بدون آگاهی و کارشناسی، انتخاب شود، آینده و موفقیت فود هال را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

راه اندازی فست فود
۶

راه اندازی فود هال:

راه اندازی صحیح یک مجموعه، پیکان تمام تلاش‌های صورت گرفته تا این مرحله است.

مشاوره راه اندازی فود هال

راه اندازی فود هال، فرآیندی جامع و کامل در راستای شروع یک کسب و کار سودآور است

گسترش صنعت فود هال

چند سال بیشتر نیست که مراکز فودهال در ایران راه‌اندازی شده‌اند. افزایش مراکز خرید و همچنین میزان استقبال مشتریان از این‌گونه مجموعه‌ها، باعث گسترش این سبک از ارائه خدمات در صنعت غذا و خوراکی شده است. همچنین در مراکز مختلف، تمایل به عرضه خوراکی و غذا به سبک فودهال بیشتر شده است.

راه‌اندازی فودهال

راه‌اندازی فودهال در تمامی نقاط دنیا جزء مشاغل جذاب و موردعلاقه دوستداران صنعت غذا می‌باشد. این جذابیت به دلیل ماهیت هنری و علمی این کار است که افراد را با چالش‌های زیبایی روبرو می‌کند. در حقیقت فودهال یک هارمونی خفته از زندگی مدرن بشری است که از تکرار خسته است و به دنبال تنوع و زوایای دیگر است.

دکوراسیون فودهال

همه پس از گذراندن دغدغه‌های روزانه خواهان محیط آرام‌بخش و فرح‌بخش هستیم، دکوراسیون بسیار تأثیر گذار است و گواه آن، موفقیت مراکزی است که در شرایط برابر، از طراحی قوی‌تری نسبت به رقبا برخوردارند. اما رسیدن به طرح ایدئال هزینه آزمون‌وخطای بالایی دارد لذا بهتر است از متخصصین جهت مشاوره و طراحی استفاده شود.

منو