راه اندازی فود کورت

فودکورت یا همان سرای غذا، مکانی است که عموماً در مراکز خرید یا فروشگاه‌های زنجیره‌ای و یا ساختمان‌های بزرگ و برج‌ها ایجاد می‌شود که در آن انواع رستوران و سرویس غذا با تنوع قابل‌قبول در یک سالن عمومی و مشترک به سرویس‌دهی می‌پردازند.

فود کورت به‌عنوان مجموعه‌ای از فست فودهای کوچک شناخته می‌شود که فاقد فضای اختصاصی برای سرو غذا هستند. در فود کورت فضایی به‌عنوان محل غذاخوری در نظر گرفته می‌شود که از جانب تمام غرفه‌ها دارای دسترسی سریع بوده و مشتریان غرفه‌های فست فود موجود در مجموعه فود کورت به‌آسانی می‌توانند به مشتریان خود در این فضا خدمت‌رسانی کنند. لازم به ذکر است فست فودهای موجود در فود کورت عموماً فضای کوچکی به خود اختصاص داده و چون هزینه اجاره یا خرید یک فضای وسیع به‌عنوان یک فست فود مستقل را نمی‌پردازند از میزان درآمد بیشتری برخوردارند.

راه اندازی فود کورت

خدمات راه اندازی فود کورت

IRANHFC با راه اندازی فست فود با بالاترین سطح کیفی به موفقیت هرچه بیشتر می‌اندیشد

مشاوره راه اندازی فود کورت

نظر به رقابت در صنعت غذا، نیاز مبرم به مشاوره در این کسب و کار احساس می‌شود. گروه IRANHFC با توان بالا در مشاوره و اجرا می‌تواند ریسک سرمایه‌گذاری در این صنعت را پایین اورده و ضریب موفقیت را بالاتر ببرد، در حقیقت بیمه‌ای مطمئن برای سرمایه‌گذاری در این صنعت است.

تجهیزات آشپزخانه فود کورت

در پروسه‌ی راه‌اندازی فود کورت، سرمایه‌گذاران اقدام به انتخاب و خرید ماشین‌آلات و تجهیزات فود کورت می‌کنند که در میزان موفقیت و سرنوشت سرمایه‌گذاری و تجارت مؤثر خواهد بود. از این‌رو باید تحقیق و دقت زیادی داشت تا بتوان مناسب‌ترین تجهیزات را تهیه کرد.

اجرای دکوراسیون فود کورت

در فودکورت فضایی است که در دورتا دور آن رستوران و فست فود قرار دارد و آماده سرویس‌دهی هستند. مشتری به فراخور انتخاب و سلیقه خود به یکی از آنها رجوع می‌کند. برای صرف غذا یک محیط عمومی در مرکز و به‌صورت مشترک برای تمام مشتریان در نظر گرفته‌شده است.

سرمایه گذاری در فود کورت

به‌طورکلی عمده هزینه‌ی راه‌اندازی فود کورت را می‌توان به دکوراسیون، تجهیزات آشپزخانه، راه‌اندازی، مواد مصرفی و مواد اولیه، تبلیغات و … طبقه‌بندی کرد. سرمایه مورد نیاز و هزینه کرد، رابطه مستقیمی با برنامه، استراتژی و اهداف مورد نظر دارد.

مراحل راه اندازی فود کورت

باید پذیرفت که فست فود یک کسب و کار مدرن است , با شیوه‌های سنتی نمی‌توان آن‌را مدیریت کرد

تعیین استراتژی برای فست‌فود
۱

تعیین استراتژی برای فود کورت:

اگر استراتژی مشخص نباشد و بازار هدف تعیین نشده باشد، راه اندازی فست فود، تیری در تاریکی خواهد بود.

تامین مالی پروژه افتتاح فست‌فود
۲

تامین مالی پروژه افتتاح فود کورت:

قطعا برای شروع هر کسب و کاری فاکتور تامین مالی پروژه از اهمیت بسزایی برخوردار است.

انتخاب مکان مناسب برای فست‌فود
۳

انتخاب مکان برای فود کورت:

برای شروع کسب و کار فود کورت، مکان باید به صورت کارشناسی با توجه به استراتژی موجود انتخاب شود.

دکوراسیون داخلی فست‌فود
۴

دکوراسیون فود کورت:

اهمیت دکوراسیون و خلاقیت در طراحی و اجرای آن، در موفقیت فود کورت بر همگان ثابت شده است.

تجهیزات آشپزخانه فست‌فود
۵

تجهیزات آشپزخانه فود کورت:

به جهت هزینه‌ی بالای تجهیزات، اگر تجهیزات بدون آگاهی و کارشناسی، انتخاب شود، آینده و موفقیت فود کورت را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

راه اندازی فست فود
۶

راه اندازی فود کورت:

راه اندازی صحیح یک مجموعه، پیکان تمام تلاش‌های صورت گرفته تا این مرحله است.

مشاوره راه اندازی فود کورت

راه اندازی فود کورت، فرآیندی جامع و کامل در راستای شروع یک کسب و کار سودآور است

گسترش صنعت فود کورت

از عمر فودکورت‌ها در ایران چندسالی بیشتر نمیگذرد. افزایش مراکز خرید و میزان استقبال مشتریان از این مجموعه‌ها نیز باعث گسترش این سبک از ارائه خدمات و کسب‌وکار شده است.

مکان و کاربری فود کورت

گوناگونی و تنوع غذایی در فودکورت‌ها پاسخگوی انواع ذائقه‌ها است. فود کورت ممکن است در مراکز خرید، فرودگاه، مراکز آموزشی و حتی پارک نیز احداث‌شده باشد.

اجزای فود کورت

فودکورت از تعدادی غرفه که هرکدام کانتر فروش مستقل دارند، تشکیل‌شده است و سفارش به محوطه سالن غذاخوری منتقل می‌شود. فودکورت، می‌تواند خودمحور باشد یا وابسته به مرکز خرید.

تاریخچه فود کورت

اولین فودکورت سال ۱۹۷۴ در مرکز خریدی در آمریکا دایر شد تا مشتریان غذای سریع و مختصری بخورند و خرید را ادامه دهند. میزان استقبال از این ایده، سبب گسترش این صنعت شد.

سرای غذا یا فود کورت

سرای غذا یا فودکورت، گونه‌ای میدان عمومی است که انواع رستوران و غذاخوری گرداگرد آن قرار گرفته‌اند و معمولاً غذاهای فوری (فست‌فود) فروخته می‌شود و مشتریان میان صحن می‌نشینند.

فود کورت در ایران

هدف از فودکورت، تسهیل و تسریع در تهیه و سرو غذاست. اگرچه در ایران برخی فودکورت‌ها، مجهزتر از رستوران‌های بزرگ هستند. فود کورت مدیریت و تأمین مواد برای غذاخوری‌ها را آسانتر می‌کند.

منو