فروشگاه تجهیزات راه‌اندازی فست‌فود، کافی‌شاپ و رستوران

چگونگی راه اندازی رستوران کوچک قدم به قدم

چطور یک رستوران کوچک راه اندازی کنم؟

رستوران های کوچک مزایای بسیاری دارند و می توان در آن ها محیط شاد و راحتی را برای مشتریان فراهم آورد. راه اندازی رستوران کوچک می تواند یک استراتژی خوب برای کسب و کار شما باشد به شرط اینکه اصول و قواعد آن را رعایت کنید.
راه اندازی رستوران کوچک نیاز به سرمایه، تجهیزات،کارکنان،هزینه خدمات و نگهداری کمتری دارد. همچنین راه اندازی رستوران های کوچک حتی با تعداد صندلی های اندک می تواند سود سرشاری را نصیب کارفرمایان کند.
برخی از مهمترین نکات که هنگام راه اندازی رستوران کوچک باید رعایت کنید عبارت است از:

انتخاب یک مکان مناسب برای راه اندازی رستوران کوچک

هنگام راه اندازی رستوران مهم نیست چه سایزی را در نظر داشته باشید مکان یابی اولین اصلی است که باید رعایت کنید.
هر فضای موجودی برای راه اندازی رستوران کوچک مناسب نیست.
یافتن یک مکان مناسب گاهی از یافتن نیروی انسانی با مهارت دشوارتر است.
آنچه ممکن است در نظر شما یک خیابان شلوغ در مرکز شهر باشد یک فاجعه از کار در بیاید درحالیکه یک کارخانه صنعتی متروکه یک رستوران عالی شود!

برای راه اندازی غذاخوری یک رستوران کوچک برنامه ریزی کنید

سالن غذاخوری یک رستوران کوچک باید راحت و صمیمی باشد برای این مقصود هنگام راه اندازی رستوران کوچک باید باید کلیه عناصر سالن را مثل یک پازل بچینید.
سالن غذاخوری قلب رستوران شماست بنابراین بهترین فضا باید به آن اختصاص پیدا کند و هیچ وسوسه ای برا برای اولویت دادن به سایر بخش ها نباید بپذیرید.
نبود فضای مناسب و رفت و آمد دشوار مشتریان و کارکنان موفقیت راه اندازی رستوران کوچک را به چالش می کشد.
انعطاف پذیری در طراحی سالن یک رستوران کوچک بسیار مهم است. حداقل فاصله بین صندلی های رستوران ۲۴ تا ۳۰ اینچ است.هر گونه تغییر در این قاعده باید با برنامه ریزی و دقت بالا صورت پذیرد.

طرح کسب و کار خود را بنویسید

مهم نیست چه نوع کسب و کاری را می خواهید راه اندازی کنید برای هر کسب و کاری اعم از کوچک یا بزرگ باید یک طرح کسب و کار داشته باشید.
طرح کسب و کار خود را به مانند یک جاده موفقیت در نظر بگیرید، هنگام تهیه طرح کسب و کار باید در زمینه فعالیت خود تحقیق کنید به این ترتیب می توانید به بسیاری از نکات مهم که قبلا ممکن است به آن ها فکر هم نکرده باشید دست پیداکنید.

رستوران کوچک خود را ارتقا دهید

انعطاف بالا و کسب حداکثر سود بزرگترین هدف راه اندازی رستوران به ویژه از نوع کوچکش است.
برای ارتقای رستوران کوچک خود سعی کنید از کمپین های هدفمند بازاریابی و شبکه های اجتماعی استفاده کنید.
کمپین بازاریابی دیجیتالی به شما کمک می کند رستوران خود را به بهترین شکل ارتقا دهید. شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام و پینترست امکان رقابت شما در بازارهای محلی را به بهترین شکل فراهم می آورند.
به این ترتیب شما می توانید به بهترین شکل ممکن رستوران خود را ارتقا دهید.
برای موفقیت لازم نیست حتما یک رستوران بزرگ داشته باشید، بسیاری از رستوران های بسیار موفق جهان در فضاهای بسیار کوچک راه اندازی شده اند و همچنان به فعالیت خود ادامه می دهند.
درحالیکه راه اندازی رستوران کوچک  با مجموعه ای از چالش ها همراه است اما می تواند یک تجربه منحصر به فرد باشد که هیچ جای دیگر نمی توانید آن را به دست آورید. بایک افتتاحیه مناسب و راه اندازی کمپین های بازاریابی صحیح می توانید در مدت کوتاهی راه اندازی رستوران کوچک خود را مطرح کنید به شرطی که منو مناسب و با کیفیت به همراه سرویس دهی مناسب ارائه کنید.
 
مقاله مرتبط: راه اندازی فست فود کوچک مزایا و محدودیت ها

منو