راه اندازی فست فود

راه اندازی فست فود فرایندی است پیوسته جهت ایجاد یک فروشگاه سرو غذا سریع. اصولا در کشور ما ایران راه اندازی فست فود به مجموعه  اقداماتی گفته می شود که جهت تاسیس یک فست فود مورد نیاز است. اگر بخواهیم به مجموعه اقداماتی که برای راه اندازی فست فود مورد نیاز است به صورت گذرا اشاره کنیم، می توانیم موارد زیر را برشماریم:

  • رهن و اجاره مغازه مورد نیاز برای راه اندازی فست فود

قطعا شما برای راه اندازی هر کسب و کاری نیازمند فضای مناسب برای انجام آن هستید. اگر شما نیز جزء آن دسته از افرادی هستید که خواهان راه اندازی فست فود می باشید بهتر است به نکات آمده در این مطلب توجه کنید.
گاها مشتریانی که قصد خرید خدمات راه اندازی فست فود از گروه  iranhfc  را دارند با سوالات زیر روبرو می گردند:

  1. اندازه مغازه مورد نیاز برای راه اندازی فست فود چقدر است؟ در پاسخ به این سوال باید به منو مورد نظر توجه کنیم. شما در فست فود به دو فضای کلی آشپزخانه و سالن نیاز دارید. آشپزخانه ها با افزایش تنوع در منو بزرگتر می گردند. ممکن است فردی قصد راه اندازی یک خط برگر را داشته باشد، در نتیجه به فضایی بین ۱۸ تا ۲۲ متر نیاز دارد. در صورتی که مشتریانی که قصد راه اندازی سه خط پیتزا، ساندویچ، سوخاری را دارند به آشپزخانه ای با متراژ ۵۰ تا ۶۰ متر نیاز دارند. در نتیجه نوع منو می تواند در فضای مورد نیاز شما برای راه اندازی فست فود دخالت مستقیمی داشته باشد.
  2. بهترین لوکیشن برای راه اندازی فست فود کجاست؟ این سوال یک سوال کلیشه ای است که جواب های متفاوتی دارد. گاها اشاره می گردد که منطقه یک بهترین مکان برای راه اندازی فست فود است. در صورتی که ما با تعداد زیادی فست فود در منطقه یک روبرو هستیم که از شرایط خوبی برخوردا نیستند. و عکس این قضیه برخی از فست فودها در مناطق جنوبی شهر از شرایط بسیار خوبی برخوردار هستند.
  • جانمایی تجهیزات آشپزخانه و ایجاد تاسیسات زیربنایی آشپزخانه

بعد از انتخاب مغازه مورد نظر حال نوبت به تقسیم بندی فضای داخلی آن می رسد. در هر فست فودی بخشی متعلق به آشپزخانه و بخش دیگر متعلق به سالن می باشد. قطعا بخش متعلق به آشپزخانه از اهمیت دو چندانی برخوردار است. ابتدا به ساکن شما باید فضای مورد نیاز برای راه اندازی آشپزخانه فست فود را کنار بگذارید. و برای این که در این حوزه دچار اشتباهات فاحش نشوید بهتر است که با نرم افزار اتوکد آشپزخانه خود را بچینید. اصول چیدمان آشپزخانه های صنعتی یک تخصص منحصر به فرد است که توسط کارشناسان خبره صورت می پذیرد. لذا در این راستا گروه iranhfc  خدمات ویژه و منحصر به فرد جانمایی و نقشه های مکانیکال را برای مشتریان خود به صورت رایگان طراحی می نماید.

  • طراحی و اجرای دکوراسیون فست فود

بعد از مشخص شدن فضای مورد نیاز برای آشپزخانه فست فود شما می بایست فضای مازاد را به سالن اختصاص دهید. هر چقدر فضای آشپزخانه فست فود صنعتی است، فضای سالن آرام و هنری می باشد. شما با توجه به استراتژی و پیامی که می خواهید در مجموعه خود منتقل کنید و یا بر اساس شرایط مالی خود اقدام به طراحی و اجرای دکوراسیون فست فود خود می نمایید. این مرحله معمولا زمان بر ترین و پرکار ترین بخش در راه اندازی فست فود می باشد.

  • نصب و راه اندازی ماشین آلات آشپزخانه

بعد از اتمام دکوراسیون نوبت چیدمان و نصب تجهیزاتی است که مدتها قبل سفارش ساخت و تهیه آن را داده اید. این مرحله ممکن است در چند روز به اتمام برسد، ولی باید هفته ها قبل ساخت و تهیه تجهیزات استارت خورده باشد.

  • استخدام پرسنل در تمامی واحدها

داشتن پرسنل خوب و با کیفیت نیاز به گذاشتن زمان کافی و بررسی های دقیق می باشد. اصولا منابع انسانی یکی از فاکتورهای مهم در موفقیت فست فود می باشد. گاها مشاهده می شود در برخی از فست فودهایی که به تازگی در حال راه اندازی می باشند، از افراد بی تجربه و کسانی که فاقد دانش در حوزه منابع انسانی هستند برای گزینش پرسنل استفاده می شود. که حاصل این مهم عدم تشکیل یک رویه درست در بخش پرسنلی فست فود می باشد.

  • خرید مواد اولیه

بعد از تشکیل زیر ساخت های اساسی حلا نوبت خرید مواد اولیه است که در دو بخش انبار تر و خشک صورت می پذیرد. بعد از تهیه مواد اولیه به میزان نیاز شما می توانید استارت راه اندازی فست فود را بزنید.

  • پخت آزمایشی

پخت آزمایشی یک مرحله مهم قبل از افتتاح هر مجموعه ای می باشد

  • افتتاح فست فود

افتتاح با شکوه فست فود عاملی مهم در موفقیت یک فست فود می باشد.

منوی فروشگاه