راه اندازی فودهال

.گروه تخصصی راه اندازی فودهال IRANHFC

راه اندازی فودهال

راه اندازی فودهال

با توجه به تغییر شرایط کاری و سبک زندگی، مراکز عرضه غذا و صنعت فست فود بیش از پیش دارای اهمیت شده و جایگاه خود را در جامعه باز کرده است. از این رو ایده هایی همچون فودهال و فودکورت مورد استقبال قرار گرفته اند.

فودهال چیست؟

برخلاف فودکورت که معمولا در پاساژها و یا مراکز خرید به عنوان یک سرویس در کنار خدمات خرید ارائه میشود، فودهال خود به تنهایی میتواند در یک محیط مستقل برپا شود و خدمات ارائه کند. در تعریف فودهال آمده است که مراکز مستقل در حوزه غذا با هدف ارائه تمام خدمات غذایی زیر یک سقف. یعنی صرفا به ارائه غذا بسنده نشده و تمام مشاغل مرتبط با غذا، مثلاً فروشگاه گوشت و مرغ و یا فروشگاه مواد غذایی نیز در فودهال تعریف شده است. هدف از راه اندازی فود هال، ایجاد یک محیط مستقل و بزرگ جهت ارائه تمام خدمات مبتنی بر غذا به صورت متمرکز میباشد. اطلاعات بیشتر درباره تالار خوراک (food hall) از ویکیپدیا.

راه اندازی فودهال
راه اندازی فودهال

تفاوت فودهال و فودکورت چیست؟

در ماهیت، فودهال و فودکورت تفاوتی ندارند اما در عملکرد و ارائه خدمات متفاوت هستند.

  1. فودکورت یک ایده آمریکایی و فودهال بریتانیایی است.
  2. فودکورت با هدف ارائه فست فود به منظور سرعت بخشیدن به روال خرید راه اندازی میشود اما هدف فودهال ارائه تنوع غذایی و رونق صنعت غذا (نه فقط ارائه غذای آماده یا فست فود) است.
  3. منوی فودکورت محدود به فست فود است اما در فودهال تنوع غذایی وجود دارد، حتی مواد غذایی و خوراکی هم عرضه میشود و صرفا محلی برای خوردن غذا نیست.
  4. در فودکورت هدف ارائه غذای سریع است اما در فود هال هدف ایجاد بستر کامل در حوزه غذا و خوراکی ست.
  5. فودکورت در مراکز خرید و بعنوان یک مکمل است اما فودهال دارای استقلال میباشد.
  6. طراحی فضا و دکوراسیون فودکورت با فودهال متفاوت است. در فود کورت تمرکز طراحی در ارائه یک فضای در دسترس و سریع است در صورتیکه در فودهال فضا صنعتی، بزرگتر و مبتنی بر تنوع خدمات است.
راه اندازی فودهال

دکوراسیون فودهال

همه پس از گذراندن دغدغه های روزانه خواهان محیط آرام بخش و فرح بخش هستیم، دکوراسیون بسیار تاثیر گذار است و گواه آن، موفقیت مراکزی است که در شرایط برابر، از طراحی قوی تری نسبت به رقبا برخوردارند. اما رسیدن به طرح ایده آل هزینه آزمون و خطای بالایی دارد لذا بهتر است از متخصصین جهت مشاوره و طراحی استفاده شود.

راه اندازی فودهال

راه اندازی فودهال

راه اندازی فودهال در تمامی نقاط دنیا جزء مشاغل جذاب و مورد علاقه دوستداران صنعت غذا میباشد. این جذابیت به دلیل ماهیت هنری و علمی این کار است که افراد را با چالش های زیبایی روبرو میکند. در حقیقت فودهال یک هارمونی خفته از زندگی مدرن بشری است که از تکرار خسته است و به دنبال تنوع و زوایای دیگر است.

راه اندازی فودهال

گسترش صنعت فودهال

چند سال بیشتر نیست که مراکز  فودهال در ایران راه‌اندازی شده‌اند. افزایش مراکز خرید و همچنین میزان استقبال مشتریان از این گونه مجموعه ها، باعث گسترش این سبک از ارائه خدمات در صنعت غذا و خوراکی شده است. همچنین در مراکز مختلف، تمایل به عرضه خوراکی و غذا به سبک فودهال بیشتر شده است.

قصد راه اندازی فود هال دارید؟

هدف از راه اندازی فود هال، ایجاد یک محیط مستقل و بزرگ جهت ارائه تمام خدمات مبتنی بر غذا به صورت متمرکز میباشد.

خدمات راه اندازی فودهال

راه اندازی فود هال بخشی مهم برای علاقه مندان به فعالیت در زمینه کسب و کارهایی چون فودهال است پس ما قدم به قدم با شما در مسیر راه اندازی یک فود هال موفق گام برداشته و مهم ترین نکات و نیازهای اساسی شما را شناسایی کرده و راه حل را به شما پیشنهاد میدهیم. در اجرای طرح راه اندازی فودهال، کنار شما هستیم.

موفقیت فودکورت

نکته بسیار مهم در موفقیت یک مجموعه فودهال، کار کردن با افرادیست که رزومه واقعی دارند و حرفه ای هستند، طراحی، ساخت و یا راه اندازی انواع پروژه های غذایی را در صورتی که میخواهید یک فست فود، فودکورت یا فودهال موفق داشته باشید به یک مجموعه حرفه ای بسپارید.

  1. سر آشپز یا آشپز ماهر هستید و دوست دارید فودکورت داشته باشید؟
  2. سرمایه گذار در صنعت غذا و فست فود هستید و مایل به سرمایه گذاری در فود کورت؟
  3. مدیر فود هال فعالی هستید که قصد توسعه کسب و کار خود را دارد؟

گروه تخصصی تجهیز و راه اندازی فود هال IRANHFC آماده ارائه خدمات مشاوره و راه اندازی فودهال از صفر تا صد است.

راه اندازی فودهال