راه اندازی فودکورت

.گروه تخصصی راه اندازی فودکورت IRANHFC

راه اندازی فودکورت

راه اندازی فود کورت

فود کورت به عنوان مجموعه ای از فست فودهای کوچک شناخته میشود که فاقد فضای اختصاصی برای سرو غذا هستند. در فود کورت فضایی به عنوان محل غذاخوری در نظر گرفته میشود که از جانب تمام غرفه ها دارای دسترسی سریع بوده و مشتریان غرفه های فست فود موجود در مجموعه فود کورت به آٖسانی میتوانند به مشتریان خود در این فضا خدمت رسانی کنند. لازم به ذکر است فست فودهای موجود در فود کورت عموما فضای کوچکی به خود اختصاص داده و چون هزینه اجاره یا خرید یک فضای وسیع به عنوان یک فست فود مستقل را نمیپردازند از میزان درآمد بیشتری برخوردارند.

فودکورت چیست؟

فودکورت یا همان سرای غذا، مکانیست که عموماً در مراکز خرید یا فروشگاه های زنجیره ای و یا ساختمانهای بزرگ و برجها ایجاد میشود که در آن انواع رستوران و سرویس غذا با تنوع قابل قبول در یک سالن عمومی و مشترک به سرویس دهی میپردازند.

در فودکورت فضایی وجود دارد به این شکل که در دورتادور آن رستوران و فست فود قرار دارند و آماده سرویس دهی هستند. مشتری به فراخور انتخاب و سلیقه خود به یکی از آنها رجوع کرده و سفارش خود را ثبت میکند. برای صرف غذا یک محیط عمومی که در مرکز و بصورت مشترک برای تمام مشتریان رستورانها و فست فود ها آماده شده، وجود دارد که مشتری میتواند غذای خود را آنجا میل کند.

راه اندازی فودکورت
راه اندازی فودکورت

اجزای هر فودکورت

هر فودکورت از تعدادی غرفه تشکیل شده است که هر غرفه یک پیشخوان و یا یک کانتر فروش منحصر به خود را دارد که سفارش دریافت میکند و سفارش به محوطه سالن غذاخوری منتقل میشود. سفارشات ممکن است به بیرون نیز ارسال شوند. فودکورت، میتواند یک مرکز خود محور باشد و وابستگی خاصی به مرکز خرید و یا مال تجاری نداشته باشد.

راه اندازی فودکورت

مکان و کاربری فودکورت

طبق تعریف، فود کورت به فضا یا محوطه ای بزرگ، غالبا در یک مرکز خرید اطلاق میشود که انحصارا جهت غذاخوری در نظر گرفته شده و در آن مجموعه ای به هم پیوسته از رستورانهای کوچک با تنوع غذایی زیاد وجود دارد. گوناگونی و تنوع غذایی فودکورت ها پاسخگوی انواع ذائقه هاست. فود کورت ممکن است در مراکز خرید، فرودگاه و حتی پارک نیز احداث شده باشد.

راه اندازی فودکورت

گسترش صنعت فودکورت

چند سال بیشتر نیست که فودکورت ها راه‌اندازی شده‌اند. افزایش ایجاد مراکز خرید و همچنین میزان استقبال مشتریان از این مجموعه ها نیز باعث گسترش این سبک از ارائه خدمات و کسب و کار شده است. همچنین در مراکز آموزشی نظیر دانشگاه و دبیرستان نیز کافه و یا سلف سرویس در حال جایگزین شدن با فودکورت است.

قصد راه اندازی فود کورت دارید؟

هدف از ایجاد فودکورت تسهیل و تسریع در امور تهیه و سرو غذاست. اگرچه در ایران برخی از این فودکورت ها مجهزتر از رستوران‌های بزرگ هستند.

راه اندازی فودکورت

فودکورت در ایران

در ایران، چند سال بیشتر نیست که فودکورت ها راه‌اندازی شده‌اند. افزایش ایجاد مراکز خرید و همچنین میزان استقبال مشتریان از این مجموعه ها نیز باعث گسترش شکل گیری این سرویس در کشور شده است.

اطلاعات بیشتر در خصوص فودکورت از ویکیپدیا.

راه اندازی فودکورت

سرای غذا یا فودکورت

سرای غذا یا فودکورت که با نام‌های تالار خوراک نیز شناخته میشود گونه‌ای میدان عمومی در مراکز خرید، فرودگاه و دیگر ساختمان‌هاست که انواع رستوران و غذاخوری به‌طور به‌هم‌پیوسته گرداگرد صحن آن قرار گرفته‌اند. در صحن‌های خوراک معمولاً غذاهای فوری (فست‌فود) فروخته می‌شود و مشتریان غذاخوری‌ها بر روی صندلی‌های میان صحن می‌نشینند. ایجاد صحن خوراک مدیریت و تأمین مواد برای غذاخوری‌ها را آسانتر می‌کند.

راه اندازی فودکورت

تاریخچه فودکورت

اولین فودکورت سال ۱۹۷۴ در یک مرکز خرید در آمریکا دایر شد. البته پیش از این اتفاق، تلاشهای ناموفق در این زمینه انجام شده بود. هدف از ایجاد فودکورت این بود که مشتریانی که به مرکز خرید مراجعه کرده بودند، این امکان را داشته باشند که بتوانند بدون نیاز به خارج شدن از آنجا، در همان مرکز، غذای خود را بصورت سریع و مختصر بخورند و خریدشان را ادامه دهند. پس از مشاهده میزان استقبال از این فودکورت، اشخاص دیگری در صدد اجرای این طرح در دیگر نقاط برآمدند.

خدمات راه اندازی فودکورت

راه اندازی فود کورت بخشی مهم برای علاقه مندان به فعالیت در زمینه کسب و کارهایی چون فود کورت است پس ما قدم به قدم با شما در مسیر راه اندازی یک فود کورت موفق گام برداشته و مهم ترین نکات و نیازهای اساسی شما را شناسایی کرده و راه حل را به شما پیشنهاد میدهیم. در اجرای طرح راه اندازی فودکورت، کنار شما هستیم

موفقیت فودکورت

نکته بسیار مهم در موفقیت یک مجموعه فودکورت، کار کردن با افرادیست که رزومه واقعی دارند و حرفه ای هستند، طراحی، ساخت و یا راه اندازی انواع پروژه های غذایی را در صورتی که میخواهید یک فست فود، فودکورت یا فودهال موفق داشته باشید به یک مجموعه حرفه ای بسپارید.

  1. سر آشپز یا آشپز ماهر هستید و دوست دارید فودکورت داشته باشید؟
  2. سرمایه گذار در صنعت غذا و فست فود هستید و مایل به سرمایه گذاری در فود کورت؟
  3. مدیر فود کورت فعالی هستید که قصد توسعه کسب و کار خود را دارد؟

گروه تخصصی تجهیز و راه اندازی فود کورت IRANHFC آماده ارائه خدمات مشاوره و راه اندازی فودکورت از صفر تا صد است.

راه اندازی فودکورت