فروشگاه تجهیزات راه‌اندازی فست‌فود، کافی‌شاپ و رستوران

۵ حرکت هوشمندانه برای رستوران داری خانم ها

طبق آمار انجمن ملی رستوران داران آمریکا ۵۰ درصد رستوران های موجود در آمریکا به بانوان تعلق دارد. رستوران داری خانم ها همچنان که افزایش یافته چالش های ویژه خودش را هم دارد که آقایان در راه اندازی رستوران و راه اندازی فست فود کمتر با آن ها مواجه اند. در مقابل رستوران داری خانم ها مزایایی مثل ارتباط موثر تر با مشتریان و مدیریت مالی بهتر دارد که دراین گزارش به بررسی تمامی این مزایا و معایت می پردازیم و ۵ حرکت هوشمندانه را به شما ارائه می کنیم:

۱- اطمینان حاصل کنید که رستوران برای شما مناسب است

اولین گامی که در رستوران داری خانم ها باید بردارید آن است که بررسی کنید از رستوران داری چه انتظاراتی دارید؟
داشتن یک رستوران معمولا برای کسانی که به آشپزی علاقه دارند و از خوردن غذا لذت می برند یک کار دوست داشتنی می نماید اما رستوران داری خانم ها بسیار سخت است و اصولا رستوران داری یک کار سخت و طاقت فرساست.
شما باید ۲۴ ساعته سخت کار کنید و از تمامی مشاغل موجود در رستوران هم سر در آورید.

۲- مهارت های مورد نیاز کسب و کار خود را یاد بگیرید

اگر می خواهید رستوران داری خانم ها را امتحان کنید و در فکر راه اندازی رستوران یا راه اندازی فست فود هستید باید مهارت های مورد نیاز این کسب و کار را یاد بگیرید.
هر خانمی که می خواهد وارد مسیر رستوران داری شود باید درک درستی از صورت سود و زیان و گردش مالی رستوران داشته باشد.
شرکت در کلاس های تخصصی و دوره های آنلاین در این زمینه می تواند مفید باشد.

۳- مهارت حل مشکلات و اختلافات را بیاموزید

نقش رهبری در رستوران داری خانم ها و آقایان متفاوت است. اغلب خانم ها دوست دارند در راه اندازی رستوران و راه اندازی فست فود یک فضای خانوادگی ایجاد کنند این روند خوب است تا زمانیکه اختلاف و مشکلی بروز نکرده باشد. به عنوان یک مدیر خانم و رهبر باید بتوانید مشکلات و اختلافات را به درستی و با کمترین حاشیه مدیریت کنید.
مدیریت یک مهارت قابل یادگیری است که باید آن را به درستی فراگیرید و از ویژگی های زنانه خود به بهترین شکل در این مسیر استفاده کنید.

۴- یک برنامه تجاری Business Plan مشخص داشته باشید

رستوران داری خانم ها  نیاز به یک برنامه تجاری مشخص و از پیش تعیین شده دارد. برنامه ها تجاری متعددی ویژه بانوان وجود دارند که می توانید از آن ها کمک بگیرید.
هنگام مراجعه به بانک و انجمن های کارآفرینی حتما باید یک Business Plan قابل قبول داشته باشید. این برنامه باید بودجه سالانه، هزینه ها و هر آنچه برای رستوران داری خانم ها لازم است را در بربگیرد.
اگر برای تدوین برنامه تجاری خود وقت بگذارید قطعا راه اندازی رستوران یا راه اندازی فست فود شما موفق تر اجرایی خواهد شد.

۵- مشخص کنید چه کارهایی را باید برون سپاری کنید

رستوران داری خانم ها در مواردی بسیار موفق است و در مواردی نیاز به کمک گرفتن از نیروهای خارجی دارد. یک مدیر خوب باید به درستی بداند چه کارهایی را می تواند انجام دهد و چه کارهایی را لازم است برون سپاری کند.
هیچ یک از مدیران موفق جهان تمام کارها را خودشان انجام نمی دهند بلکه در واگذاری مسئولیت ها به افراد مناسب آن وظیفه توانمند هستند و موفق عمل می کنند.
رستوران داری خانم ها می تواند یک تجربه بسیار خوب و عالی باشد که نمونه های موفق آن هم در سراسر جهان کم نیست به شرط اینکه راه اندازی رستوران یا راه اندازی فست فود با مهارت و دانش لازم صورت پذیرد.

منو