فروشگاه تجهیزات راه‌اندازی فست‌فود، کافی‌شاپ و رستوران

چرا رستوران باید سیستم POS داشته باشد؟

سیستم POS جهت تنوع بخشی به شیوه های پرداخت هنگام راه اندازی رستوران و راه اندازی فست فود باید مورد توجه قرار بگیرد.
سیستم POS سیستمی است که در سراسر رستوران ها و شبکه های خرده فروشی مورد استفاده قرار می گیرد.
این سیستم کامپیوتری به صاحبان کسب و کار اجازه می دهد تا فروش جریان نقدی و گردش مالی خود را راحت تر کنترل کنند و به حسابداری شما کمک زیادی می کند.

چرا سیستم POS برای یک رستوران خوب است:

تعداد کارت ها و وجوه نقدی که هر روز به یک رستوران وارد می شوند بسیار زیاد است از این رو داشتن یک سیستم اعتباری متصل به دستگاه کارت خوان ضروری است.
راه اندازی رستوران و راه اندازی فست فود با کمک چنین دستگاهی ساده تر می شود.
یک دستگاه کارتخوان و سیستم POS  حساب هر ریال پولی که جابه جا می شود را دارد و همچنین بسیاری از سیستم های POS   مانند پردازنده های کارت های اعتباری عمل می کنند، وقتی رستوران شما به چنین سیستمی متصل باشد کار حسابداری آُسان تر خواهد بود.
دستگاه کارت خوان انتقال وجه را برای مشتری ساده و امن تر می کند. هک کردن چنین سیستمی بسیار دشوار و نیازمند در اختیار داشتن رمز عبور است. کار کردن با سیستم POS برای کارکنان هم بسیار ساده تر است و نیاز به پول نقد و ارتباطات کلامی  را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

مزایا:

با این سیستم ارتباط بین کارکنان آشپزخانه و سالن پذیرایی را به میزان چشم گیری ساده تر می کند. سفارش از طریق کامپیوتر مستقیما به چاپگر آشپزخانه می رود. یکی دیگرا از مزایای این سیستم در آن است که می تواند همه چیز را از مواد اولیه تا تک تک سفارش ها ردیابی کند. از آنجا که سیستم های POS توانایی زمانبندی هم دارد می تواند به عنوان سیستمی جهت محاسبه حقوق و دستمزد کارکنان هم مورد استفاده قرار بگیرد، این به معنی ذخیره میزان بسیار زیادی پول در سیستم حسابداری است.
در کنار اداره امور روزمره یک رستوران سیستم POS می تواند در تهیه صورت سود و زیان و تنظیم اظهار نامه مالیاتی بسیار مفید باشد و به سازماندهی آن کمک کند.

معایب سیستم POS

یکی از بزرگترین معایب سیستم POS این است که این سیستم کامپیوتری مثل سایر سیستم های مشابه است بنابر این اگر اشتباهی رخ دهد و سیستم به مشکل بر بخورد شما تمام اطلاعات خود را از دست خواهید داد.
این به آن معناست که با خرابی سیستم POS کلیه اطلاعات مربوط به حقوق و دستمزد ها، مالیات و صورت سود و زیان از میان خواهد رفت.
بنابر این برای اینکه اطلاعات خود را برای همیشه از دست ندهید لازم است یک نسخه پشتیبان داشته باشید.

مشکلات گارانتی

سیستم های POS ممکن است به هر دلیلی با مشکلات سیستمی مواجه شود بنا براین باید یک سیستم POS با گارانتی مناسب انتخاب کنید.
گارانتی های ارائه شده برای سیستم های POS بسیار متفاوت است، شما همیشه باید یک پشتیبانی فنی مناسب تهیه کنید.
اگر در حال راه اندازی رستوران یا راه اندازی فست فود هستید حتما باید وقتی را برای بررسی سیستم POS اختصاص دهید. رستوران های کوچک و فست فود هایی که در فضاهای بسیار کوچک راه اندازی می شوند نیازی به سیستم POS نخواهند داشت، اما مدیریت رستوران های متوسط و رستوران های بزرگ بدون سیستم های POS بسیار دشوار خواهد بود.
ساماندهی پرداخت ها، سفارش گیری و سیستم حقوق و دستمزد با سیستم POS بسیار مفید خواهد بود.
 
مقاله کاربردی: اطلاعات راه اندازی فست فود در موفقیت شما چه تاثیری دارد؟

منو