روش های مختلف باربیکیو

روش های مختلف باربیکیو و کبابی کردن رابطه مستقیمی بر روی طعم غذا دارد. یکی از روش های پخت مواد غذایی باربیکیو کردن یا کباب کردن آن ها است. البته کلمه باربیکیو دامنه وسیعی از روش های پختن و کباب کردن را شامل می شود و برای همین لازم است همواره در مورد جزییات توضیحاتی ارائه شود. مثلا در آمریکای جنوبی چندین ایالت وجود دارند و هر کدام از آن ها نیز راه و روش مخصوص به خود را برای باربیکیو به کار می برند. در اروپا، ژاپن، هند و آسیا نیز مردم روش های مختلفی برای باربیکیو کردن مواد غذایی و مخصوصا گوشت دارند. در هر کدام از این روش های نیز انواع مختلفی سس و گوشت به کار می رود و نهایتا غذایی بسیار لذیذ و خوش مزه تهیه می شود. برای آشنایی با این روش ها در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

آرژانتین، شیلی، پاراگوئه، اروگوئه

iranhfc

iranhfc

در این مناطق گوشت را کاملا کباب می کنند. کباب کردن بر روی آتش باز انجام می شود و گوشت ها کاملا دودی و پخته می شوند. این گوشت های باربیکیو شده همراه با سس تند و انواع سبزیجات کباب شده و نوشیدنی سرو می شوند.

برزیل

iranhfc

iranhfc

در این کشور گوشت را در سیخ کباب می کنند. سیخ را از گوشت ها رد کرده و سیخ ها را روی آتش قرار می دهند. آن ها بعدا تکه های گوشت را از هم جدا می کنند و سرو می نمایند.

چین

iranhfc

iranhfc

در چین گاهی اوقات مرغ را باربیکیو می کنند ولی غالبا از ماهی یا سایر موجودات دریایی را به صورت کباب شده می خورند. در چین معمولا قبل از باربیکیو گوشت مورد نظر خود را در سس تندی غوطه ور می کنند و بسیار تند تهیه می نمایند. برای باربیکیو نیز از آتش حاصل شده از برگ های موز استفاده می شود که بو و طعمی محلی به غذا می دهد.

کره

iranhfc

iranhfc

در کره برش های گوشت را که معمولا بسیار چرب هم هستند باربیکیو می کنند. این گوشت ها بر روی دستگاه های گریل کوچکی کباب می شوند و بعد از آن طبق ذائقه مشتری با هر چیزی که دلخواه وی باشد سرو می شوند.

ژاپن

iranhfc

iranhfc

در راپن روش های گوناگونی برای باربیکیو وجود دارد، یاکی توری، هیباچی و ایروری، شناخته شده ترین روش های باربیکیو هستند که در ژاپن مورد استفاده قرار می گیرند. در این روش ها معمولا گوشت بر روی توری های فلزی قرار میگیرد و بر روی شعله مستقیم کباب می شود.

خاورمیانه و آسیا

iranhfc

iranhfc

در کشورهای خاورمیانه و آسیا از وسیله ای به نام منقل برای باربیکیو و کباب کردن استفاده می شود. برای کباب کردن به وسیله منقل باید گوشت یا هر چیز دیگر را به سیخ کشید و سپس آن را روی منقل قرار داد. روش های بسیار گوناگونی در این شیوه از کباب کردن وجود دارد. از جمله این تنوع ها می توان به شیشلیک روسی اشاره کرد که گوشت را پیش از کباب کردن در سسی بسیار اسیدی میخوابانند. در کشورهای ترکیه، روسیه، ایران، رومانی، سوریه، مغولستان و تمام کشورهای خاورمیانه، از شرق اروپا تا سواحل دور دست آسیا، مردم از منقل برای باربیکیو و کباب کردن استفاده می کنند.

نیوزلند

iranhfc

iranhfc

روشی که در نیوزلند به کار گرفته می شود با روش هاوایی مشابهت بسیاری دارد. در این روش گوشت و سبزیجات و سس تحت حرارت سنگ های آتشفشانی قرار می گیرند و با استفاده از فشاروارده پخته می شوند. این روش پخت عطر و طعم منحصر به فردی به غذا می دهد.

فیلیپین

iranhfc

در فیلیپین کل یک حیوان را کباب می کنند. باربیکیو بر روی آتش مستقیم انجام می شود.

جنوب آفریقا

iranhfc

iranhfc

روش باربیکیو در آفریقای جنوبی تفاوت چندانی با مناطق مختلف دیگر ندارد. تنها عامل تفاوت آن این است که آب آناناس و سرکه نقش بسیار تاثیر گذاری در روند پخت ایفا می کنند. به کار بردن این مواد باعث می شود که غذا بیش تر از ان که دودی باشد، طعم و بوی اسیدی پیدا کند.

آمریکا

آلاباما

iranhfc

iranhfc

گوشت های کبابی دراین ایالت همراه با سس تند سرو می شوندو معمولا می توان گفت کباب ها تقریبا چرب و پر روغن هستند.

کارولینا

iranhfc

iranhfc

در کارولینا همراه با گوشت باربیکیو شده معمولا سسی تهیه شده از سرکه و فلفل سیاه سرو می شود که برای هضم غذا مفید است. تنها تفاوت کباب های کارولینای شمالی و جنوبی این است که در کارولینای جنوبی از سس خردل در سسی که تهیه می کنند استفاده می نمایند.

شیکاگو

iranhfc

iranhfc

در شیکاگو بیش از هر چیز دیگری دنده را باربیکیو می کنند. دنده های کباب شده را همراه با سس شیرین و پرادویه ای حرارت می دهند به طوری که سس به خوبی تمامی سطح دنده را بپوشاند و گوشت را طعم دار کند.

فلوریدا

iranhfc

iranhfc

در فلوریدا بیش تر می توان ماهی کباب شده پیدا کرد. آن ها ماهی را دودی می کنند. کار دودی کردن ماهی توسط ود حاصل از سوزاندن چوب بلوط انجام می شود.

کنزاس

iranhfc

iranhfc

چیزی که باعث تفاوت کباب کنزاس می شود سس آن است. این سس از گوجه تهیه می شود که می تواند شیرین و یا بی نهایت تند باشد. گوشت باربیکیو شده معمولا با سس فراوان سرو می شود، اما باز هم یک ظرف سس اضافه همراه با آن در اختیار شما قرار می گیرد.

ایالت کنتاکی

iranhfc

iranhfc

iranhfc

در این ایالت گوشت را کباب می کنند و همراه با سس لوبیا سیاه سرو می نمایند. این کباب کمی چرب و تند است و بافت مخصوص به خود را دارد. در کمتر جایی از جهان می توانید کبابی مانند کباب ایالت کنتاکی پیدا کنید.

ممفیس

iranhfc

iranhfc

در این ایالت برای تهیه کباب سعی می کنند تا حد امکان چربی استفاده نشود و حتی از گوشت کم چربی یا بدون چربی برای باربیکیو کردن استفاده می کنند. البته بسیاری از مردم معتقدند که روش درست باربیکیو کردن همین است و به طور کلی هدف از باربیکیو کردن مواداین است که از چربی کمتری در غذا استفاده شود و غذای سالم تری تهیه شود.

سنت لوییس

iranhfc

iranhfc

در سنت لوییس گوشت را قبل و بع و در هنگام باربیکیو کردن به سس آغشته می کنند. این سس معمولا از گوجه تهیه می شود و شیرین است.

تگزاس

iranhfc

iranhfc

از آن جا که تگزاس در واقع مجموعه ای از چند ایالت کوچک است، پس روش های مختلفی برای باربیکیو کردن در مناطق مختلف آن وجود دارد. در شرق از سس تند همراه با گوشت باربیکیو شده استفاده می شود. در غرب و مرکز ایالت میزان سس کاملا بستگی به سلیقه مشتری دارد و سس همراه با گوشت گوساله کباب شده در اختیار مشتری قرار می گیرد.


انواع سوسیس

دیدگاهتان را بنویسید

منوی فروشگاه