فروشگاه تجهیزات راه‌اندازی فست‌فود، کافی‌شاپ و رستوران

ساختار هود در فست فود

یکی از مهمترین فاکتورها در تجهیز فست فود یا رستوران  طراحی و نصب هود و سانتریفیوژ می باشد.اصولا هود ها را به فاکتورهای زیر می توان تقسیم کرد:

  • تک جداره یا دو جداره
  • نوع فیلتر
  • زاویه ساخت

البته مواردی همچون شیر تخلیه و چراغ داخلی عموما در هو دها نصب می شود.استفاده از هودهای دوجداره عموما در فست فودهای حرفه استفاده می شود،که برای سیستم مکش و دمش همزمان طراحی شده اند. البته استفاده از چربی گیر در هودهایی که بالای دستگاههای همچون سرخ کن مرغ سوخاری، سرخ کن سیب زمینی یا برگر زغالی می باشد الزامیست ، زیرا در صورت فقدان این قطعه که در مدل های مختلف توری، فیلتر اس یا سی ان سی می باشد باعث بروز مشکلاتی از جمله چکه روغن های برگشتی از هود خواهد گردید .
فیلترهای موجود در بازار به دو دسته زنبوری و s تقسیم می شوند
یکی از مهمترین مشکلات موجود در فیلترها میزان حرارت انتقالی آن می باشد
اگر بخواهیم بیشتر این موضوع را باز کنیم به این ترتیب است که وقتی حرارت با هود برخورد می کند باعث داغ شدن هود می گردد که این گرما به صورت تابشی در محیط پخش می شود و برای خنک نمودن محیط آشپزخانه شما مجبور به استفاده از سیستم های تهویه و سرمایش قوی تری هستید که این موضوع به نوبه خود باعث بالا رفتن هزینه های شما خواهد گردید. یکی از پیشنهاداتی که برای این مشکل قابل طرح است استفاده از سرامیک مایع می باشد که توان کنترل ۷۰% از حرارت را دارا می باشد و در صنایع موشکی از آن استفاده می گردد.ولی به دلایل مشکلات موجود وارد نمودن این سیال به کشور با مشکلات بزرگی همراه می باشد. البته کانال کشی فست فودها نیز دارای نکات خاصی می باشد، به طور مثال انتخاب  بین دو مدل گرد یا مستطیل یا ابعاد مورد نیاز برای آن که هر یک دارای ویژگی خاصی می باشد. قطعا حضور کارشناسان خبره این کار که از تجربه کافی برخوردار می باشند می تواند جلوی خیلی از مشکلاتی را که ممکن است در آینده برای شما پیش بیاید را بگیرد. نا گفته نماند که یک سری مشکلات از این قبیل  باعث بروز مشکلات جدی در شب افتتاحیه یکی از برندهای معتبر فست فود در تهران گردید که برای رفع این مشکل پس از کمک گرفتن از مهندس حسینی سه روز مجموعه تعطیل و این مشکل رفع گردید.
در مورد سانتریفیوژ با توجه به حجم حرارتی موجود و ارتفاع کانال خروجی باید تصمیم حرفه ای گرفته شود البته در مقاله ای جداگان به تشریح ساختار سانتریفیوژها خواهیم پرداخت
گروه تخصصی راه اندازی فست فود و کافی شاپ iranhfc گروه تخصصی راه اندازی فست فود،کافی شاپ،رستوران ملل،رستورانهای سرو غذای سالم و هتل iranhfc پیشرو و نوآور در ارائه خدمات  نوین در عرصه صنعت غذا.

منو