فروشگاه تجهیزات راه‌اندازی فست‌فود، کافی‌شاپ و رستوران

سرمایه گذاری در فست فود و کافی شاپ

در تمامی کشورهای پیشرفته جهان سهم واحدهای خدماتی بسیار بیشتر از سهم واحدهای صنعتی وکشاورزی می باشد.به طور مثال در کشور آلمان که یکی از کشورهای صنعتی است ۶۵% از مشاغل در واحدهای خدماتی ایجاد شده ،ودر کشور آمریکا این درصد به بالای ۷۰% می رسد.نکته جالب توجه در مورد کشورمان ایران این است که  همانند کشورهای صنعتی جهان اکثر مشاغل ایجاد شده وسرمایه گذاری های صورت گرفته در واحدهای خدماتی می باشد.با توجه به این ویژگی و تحلیل بازار ،حرکت در جهت سیستم های خدماتی اصلی اجتناب ناپذیر می باشد.با ورود به این بازار و ایجاد سرمایه گذاری مناسب و اتخاذ استراتژی کارآمد می توان  صاحب یک کسب و کاری همسو با جریان جهانی شد.
با توجه به اینکه سرمایه گذاری در هر بخشی نیازمند یک مدیریت مالی صحیح می باشد. در اینجا سعی بر آن است که تا حدی این اصول تشریح و اهمیت آنها پر رنگ گردد.
برای یک سرمایه گذاری موفق ابتدا به ساکن باید درک درستی از اهداف  خودمان (سازمان،شرکا) داشته باشیم، هر چند این بحث بیشتر در استراتژی مطرح می گردد ولی  بررسی جزئی آن در این مقوله بی لطف نمی باشد. شاید هدف صاحبان سرمایه افزایش سهم بازار،نفوذ به بازار،بقا در بازار،ایجاد اشتغال و… باشد که هر کدام از این اهداف تاثیر مستقیمی بر مدیریت مالی چه در مرحله راه اندازی فست فود یا ادامه فعالیت ها خواهد داشت.البته در نهایت هدف هر مجموعه ای انتفاعی کسب سود بیشتر است ،اما برای رسیدن به این سود هزینه های باید انجام گردد از جمله هزینه هایی برای دارایی های ثابت همچون تجهیزات،تبلیغات و …که نیازمند یک مدیریت مالی حساب شده می باشد.
 
برای شروع راه اندازی فست فود یا کافی شاپ از نظر مالی مراحل زیر طی می گردد:

  • تامین مالی و سرمایه گذاری: این مورد معمولا با سرمایه اولیه صاحبان سرمایه تامین می گردد.به ندرت از وام های مختلف در کشور ما برای ایجاد چنین مجموعه های استفاده می گردد.
  • تخصیص منابع:با توجه به محدود بودن سرمایه در اکثر مواقع  تخصیص صحیح  منابع  به عوامل ذیل :
  1. رهن مکان مورد نظر
  2. دکوراسیون
  3. تجهیزات
  4. راه اندازی
  5. مواد مصرفی
  6. تبلیغات
  • پیش بینی و طرح بلند مدت:  پیش بینی صحیح قیمت تمام شده،نقطه سر به سر،شرایط بازار، عرضه و تقاضا
  • قیمت گذاری محصولات:البته این مورد نیازمند اطلاعات صحیح حاصله از مراحل قبل است

قطعا با داشتن مشاوران با تجربه، نرخ هزینه های تکراری ،دوباره کاری،هزینه های بی مورد و رویه های نا صحیح به طور چشم گیری پایین خواهد آمد.
باید پذیرفت فست فود business اعداد بزرگ می باشد. کسانی که به این بازار وارد می شوند، درگیر در اقتصاد خرد و کلان می باشند.به طوری که از یک سو باید به ریخت و پاش های کوچک و لحظه ای توجه نمایند و از سوی دیگر به دریافت و پرداخت های بزرگ. البته تلفیق این دو مهم نیازمند هوش مالی می باشد.
iranhfc (گروه راه اندازی فست فود و کافی شاپ) پیشرو و نوآور در راه اندازی مجموعه های حرفه ای در سرتاسر کشور عزیزمان ایران.

منو