فروشگاه تجهیزات راه‌اندازی فست‌فود، کافی‌شاپ و رستوران

نقش سرویس دهی در مراحل راه اندازی رستوران

مراحل راه اندازی رستوران بسیار پیچیده بوده و بی توجهی به هر مرحله ممکن است زحمات شما را به هدر بدهد. سرویس دهی به مشتریان یکی از مهمترین وظایف رستوران است که شامل بخش های مختلف خدماتی و پذیرایی است. در این گزارش به بررسی نقش سرویس دهی در مراحل راه اندازی رستوران می پردازیم و سعی می کنیم راه های ارائه بهترین سرویس به مشتریان را معرفی کنیم.

سرویس دهی در رستوران به چه معناست؟

سرویس دهی در رستوران به معنای کلیه خدماتی است که از لحظه ورود  مشتری به رستوران تا هنگام خروج به او ارائه می شود، سرو غذا تنها بخشی از این خدمات است. بنابراین کاملا آشکار است سرویس دهی و پیش بینی اقداماتی که برای سرویس دهی به مشتری باید انجام دهیم در مراحل راه اندازی رستوران نقش مهمی ایفا می کند.

اهمیت سرویس دهی در رستوران

سرویس دهی در رستوران از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، هنگامی که مشتری وارد رستوران می شود باید او را به سمت میزهای مناسب و خالی هدایت کنیم، در کمترین زمان ممکن منوی غذاها در اختیار او قرار بگیرد و سفارش او دریافت شود. همچنین لازم است در صورت نیاز میز مشتری تمیز شود یا ابزار و وسایلی که روی میز هستند مثل نمک پاش،ادویه ، سس، قاشق و چنگال و … در صورت نیاز شارژ شود و هرآنچه مشتری به آن نیاز دارد دراختیارش قرار بگیرد. این امر باید در مراحل راه اندازی رستوران مورد توجه مدیر رستوران باشد و هنگام تهیه تجهیزات، جذب نیرو و سایر مراحل همواره آن را در خاطر داشته باشد. در غیر این صورت ممکن است مشتری خدمات مورد نیازش را دریافت نکند و ناراضی رستوران شما را ترک کند.
در این صورت هرچه قدر غذا خوش طعم و با کیفیت هم باشد ممکن است تاثیر مثبت مورد نظر ما در مشتری برای جلب نظر او را از دست بدهد.

نحوه توجه به سرویس دهی در مراحل راه اندازی رستوران

برای اینکه در مراحل راه اندازی رستوران به بهترین شکل ممکن به سرویس دهی توجه شود باید فرهنگ خدمت رسانی به مشتری در رستوران شما در بین کارکنان نهادینه شود و در صورت لزوم جلساتی را در این خصوص ترتیب بدهید یا حتی آموزش کارکنان را در دستور کار خود قرار دهید.
همچنین در مراحل راه اندازی رستوران به یاد داشته باشید تعداد ظروف و تجهیزاتی که مستقیما در اختیار مشتری قرار داده می شود بیش از تعداد میزها باشد تا در صورت آسیب دیدن یا مفقودی بتوان به سرعت آن را جایگزین کرد.
همچنین هنگام طی مراحل راه اندازی رستوران خود را جای مشتری بگذارید و سعی کنید بفهمید در هر لحظه ممکن است به چه سرویس و خدماتی نیاز پیدا کند تا بتوانید آن را در اختیارش بگذارید.
نظر سنجی و پرسش از مشتری ها هم می تواند در این راستا بسیار مفید باشد تا نیاز سنجی دقیقی از سرویس های مورد نیاز مشتریان بدست آورید.

نتیجه گیری

مشتری با هدف صرف یک وعده غذایی به رستوران مراجعه می کند و در این راستا باید کلیه خدمات مورد نیازش را جهت استفاده بهینه از خدمات و امکانات رستوران دریافت کند.
درصورتی که در این مورد کوتاهی کنید ممکن است با وجود در اختیار داشتن بهترین سرآشپزها و بهترین دکوراسیون ها موفقیت شما حاصل نشود.
مشتری باید احساس کند به او اهمیت می دهید و هر سرویسی به آن نیاز می دهد را در اختیارش می گذارید.
سرویس دهی مناسب در مراحل راه اندازی رستوران می بایست مورد توجه مدیران رستوران قرار گیرد.
 
مقاله مرتبط : اطلاعات راه اندازی فست فود در موفقیت شما چه تاثیری دارد؟

منو