فروشگاه تجهیزات راه‌اندازی فست‌فود، کافی‌شاپ و رستوران

شوت سیب زمینی

اگر شما به فست فود ها مراجعه کرده  باشید و با دقت به پشت سر پرسنل کانتر نگاه کرده باشید، یک مخزن پر از سیب زمینی را حتما دیده اید.
اصولا سیب زمینی بعد از سرخ سدن در سرخ کن های سیب زمینی به شوت سیب زمینی انتقال داده می شود، شوت سیب زمینی یکی از پر کاربردترین تجهیزات آشپزخانه های فست فود یا رستوران می باشد. اگر بخواهیم به عملکرد این دستگاه اشاره کنیم می توانیم موارد زیر را برشماریم:

  • گرم نگهداشتن سیب زمینی: معمولا شوت های سیب زمینی مجهز به المنت های حرارتی می باشند که باعث گرم نگهداشتن سیب زمینی می شود. یکی از خاصیت های سیب زمینی سرخ شده انتقال حرارت سریع می باشد لذا برای غلبه بر این مشکل از شوت سیب زمینی استفاده می نمایند.
  • شو سیب زمینی: یکی دیگر از وظایف چندگانه شوت سیب زمینی این است که محلی برای به نمایش درآمدن این خوشمزه ترد می باشد. همانطور که می دانید وقتی مشتری محصولی را از نزدیک ببیند وسوسه خرید آن برای مشتری چندین برابر می شود.
  • محلی برای طعم دار کردن: اگر شما هم با من موافق باشید سیب زمینی بدون نمک یه محصول معمولی است و این چاشنی جادویی باعث خوشمزه شدن آن گردیده است. البته گاها برخی از فست فود ها یا رستوران ها به همراه نمک از سایر چاشنی ها همچون آویشن و فلفل سیاه نیز برای طعم دار کردن سیب زمینی استفاده می نمایند.

شوت سیب زمینی در مدلهای :

  • رومیزی
  • پایه دار

وجود دارد. در فست فود هایی که از فضای کوچکی برخوردار هستند معمولا از شوت سیب زمینی رومیزی استفاده می نمایند. بهتر است اگر از شوت سیب زمینی رومیزی استفاده می نمایید، حتما زیر آن از فریزر استفاده نمایید، زیرا محل نگهداری سیب زمینی نیمه آماده در فریزر می باشد. در جانمایی تجهیزات آشپزخانه نزدیک بودن محل مواد اولیه به محل پخت بسیار حائز اهمیت است. گاها مشاهده می گردد برخی از آشپزها فاصله های بسیار زیادی بین مواد خام و محل پخت در نظر می گیرند که این مهم باعث می شود تداخل در حرکت پرسنل به وجود آید.
گروه iranhfc  با طراحی دوبعدی آشپزخانه قبل از راه اندازی فست فود یا رستوران جلوی هر خطایی را میگیرد.

منو