فروشگاه تجهیزات راه‌اندازی فست‌فود، کافی‌شاپ و رستوران

شکر سرخ عصارۀ نیشکر است که اکثراً در سرزمین های هند، مصر، چین، خوزستان و عمان می روید. سابقه کشت نیشکر در ایران به دو هزار سال قبل می رسد.

هنگام پالایش نیشکر دو محصول به‌دست می‌آید که یکی قند (سکروز) و دیگری شیره قند (ملاس) می باشد. علت رنگ سرخ شکر سرخ وجود ملاس (شیره قند) می باشد. به شکر سرخ، شکر قهوه ای (Brown Sugar) نیز می گویند.

در حال حاضر این شکر  در ایران در مازندران تولید می شود. شکر سرخ ملین و روان کنندۀ شکم است، برای کبد مفید است، برای ریه ی خشک مفید است و برای گرفتگی صدا به همراه آب گرم نوشیده می شود.

شکر سفید موجب افزایش فشار خون وچربی خون، دیابت، چاقی، سنگ کلیه، بیماریهای قلبی وعروقی می شود.

 

مهندس عباس حسینی۰۹۱۲۶۰۱۱۹۳۷،راه اندازی فست فود،رستوران | شکر سرخ

 

شکر سرخ ویتامین B بیشتری نسبت به شکر سفید دارد، و پوست را در برابر اثرات ناشی از سن محافظت می‌کند. بهتر است این شکر جایگزین شکر سفید شود. البته شکر سرخ برای سرد مزاجان بهتر است.

و استفاده از شکر سرخ در بیماران دیابتی همانند شکر سفید است و تفاوتی ندارد. این شکر حاوی املاح مفید کلسیم، منیزیم، سدیم و پتاسیم است. ۱۰۰ گرم شکر سرخ دارای حدودآ ۳۷۰ کالری می باشد در صورتی که ۱۰۰ گرم شکر سفید حاوی۴۰۰ کالری می باشد.

و دارای ساکارز کمتری نسبت به شکر سفید است. و باید به این نکته توجه داشت که مصرف بی رویه هر ماده غذایی برای بدن مضر است. و در مصرف آن نیز باید مواظب بود.

شکر سرخ از شکر سفید به دلیل ملاس مرطوب تر و سفت تر می باشد. این شکر در شیرینی پزی و پخت انواع کیک نیز کاربرد دارد. استفاده از این شکر برای شیرینی پزی، مربا، کیک و… به مراتب بهتر از شکرسفید می باشد.

 

اگر در کافی شاپ ها به جای استفاده از شکر سفید، از شکر سرخ استفاده شود مردم استقبال بهتری خواهند کرد. زیرا هم طعم و بوی شکر سرخ در لذیذتر شدن کیک و شیرینی و… تاثیر دارد و هم شکر سرخ کالری کمتری دارد و هم در رنگ کیک و شیرینی تاثیر می گذارد و رطوبت بیشتری به کیک و شیرینی می دهد. در بعضی از کیک و شیرنی ها مزه خاص شکر سرخ باعث تمایز و یهتر شدن طعم شیرینی می شود. مثلآ در کوکی زنجبیلی شکر سرخ طعم فوق العاده ای می دهد.

البته این شکر گران تر نیز می باشد و از فروشگاه های لوازم شیرینی پزی می توان خرید.

راه اندازی فست فود | راه اندازی رستوران | IRANHFC

منوی فروشگاه