طراحی داخلی رستورانی به سبک اسکاندیناوی

طراحی داخلی و طراحی دکوراسیون فست فود و یا رستوران باید بسیار خلاقانه صورت گیرد. ساختار ظریف و و زیبا خطوط ملایم مشکی رنگ با فضا و تم سفید محیط به خوبی هماهنگ شده است که ساختار طراحی و دکوراسیون را به خوبی نمایش می دهد.میتوان گفت موقعیت این رستوران مانند جواهری در قلب استکهلم،سوئد است.دکوراسیون این رستوران برگرفته از سبک مینیمالیسم اسکاندیناوی با ترکیب استایل صنعتی است. ریچارد لینوال طراحی شگفت انگیزی در رابطه با این رستوران انجام داده است. او ایتدا از یک کارخانه سویس شروع به کار کرد و آن را تبدیل به یک رستوران درجه یک کرد. رستورانی که در آن به جزئیات فکر شده است که فضایی گرم صمیمی و پویا ایجاد شود.

iranhfc

iranhfc

iranhfc

iranhfc

iranhfc

iranhfc

رویکرد خلاق و مبتکرانه برای کوچترین جزئیات این رستوران در طراحی در نظرگرفته شده و به راحتی میتوان به منحصربه فردی این رستوران رسید. بسیاری از المان ها و عناصر طراحی در این رستوران از مزایده ها خریداری شده و یا از خارج کشور وارد شده همچنین در صورت عدم دسترسی، طراحی مجدد صورت گرفته است (مانند تابلوهای ساخته شده از ورق های فلزی که روی دیوار قرار دارند از کشور آلمان به این رستوران آمده اند و یا سبد هایی که محل گذاشتن منو ست در کشور فرانشه ساخته شده اند.) اما میتوان گفت ویژگی اصلی این است که توسط لینوال طراحی و ساخته شده است. او میزها و مبلمان را طراحی کرد و با همکاری یک نجار در لیتوانی ساخت.از متریال مختلف در ساخت نمونه استفاد کردند تا به طرح مورد نظر و داخواه رسیدند. میله ها، نیمکت و میز ها از بتن ساخته شده اند و با دقت فراوان در موقعیت درست قرار داده شده اند. از یک درخت انجیر برای صمیمی تر کردن فضا استفاده شده است.

iranhfc

iranhfc

iranhfc

iranhfc

iranhfc

iranhfc

iranhfc

iranhfc

iranhfc

iranhfc

iranhfc

iranhfc

این رستوران سه حوزه اصلی و چندین حوزه فرعی دارد؛رستوران،کافه،فست فود،پذیرش و سالن کنفرانس.در این رستوران از مواد و متریال اولیه با کیفیت بالا استفاده شده است.چوب افرا،صنایع دستی سفارشی،لوازم داخلی چرمی که با بتن مسلح همراه شده است،کاشی های سفالی و جزئیات فلزی مشکی،فضای شیک و شهری در عین حال جوی ملایم و آرام دارد.پلان این رستوران از ۳ سالن باز تشکیل شده است .تمام فضا ها حول استفاده از فلز مشکی میچرخد که هرکدام با ویژگی خاص،کاربرد دارند.(مانند،قسمت بار،قفسه و میزها). عکس های بزرگ پروتره در قسمت ورودی و مقابل دید مراجعه کنندگان چاپ و نصب شده است.مانند شات هنری گرفته شده در شانگهای که نتیجه همکاری مابین یک معمار و عکاس است.در مجموعه میتوان گفت این رستوران جذابیت،زیبایی لازم را داراست همچنین به جزئی ترین نکات در طراحی توجه شده است و هنر دکوراسیون داخلی با سبک مینیمالسیم اسکاندیناوی ترکیب شده و رستورانی با دکوراسیون داخلی مدرن ایجاد شده است.

iranhfc

iranhfc

iranhfc

iranhfc

iranhfc

iranhfc

iranhfc

iranhfc

iranhfc

iranhfc

iranhfc

iranhfc

منبع: دکوبوم


 

دکوراسیون متفاوت در این فست فود هندی

دیدگاهتان را بنویسید

منوی فروشگاه