عادت جالب مانکن ها و غذای روزانه آنها برای لاغر ماندن

فروشگاه تجهیزات راه‌اندازی فست‌فود، کافی‌شاپ و رستوران

آنها عادت های رفتاری خاصی دارند که باعث می شود هر روز کالری زیادی مصرف کنند
خیلی ها تصور می کنند برای تناسب اندام باید کار خاصی انجام بدهند و ورزش های سخت و طاقت فرسا را تحمل کنند و قید غذاهای لذیذ را برای همیشه بزنند. ولی بد نیست بدانید که خیلی از مانکن ها شاید کمتر از افراد چاق ورزش می کنند و بیشتر از آنها غذا بخورند؛ منتها آنها عادت های رفتاری خاصی دارند که باعث می شود هرروزبه طورطبیعی، کالری زیادی مصرف کنند. می پرسید چه عادت هایی؟ مثلاً ۳۰ عادت زیر. شما هم می توانید از همین ۳۰ عادت شروع کنید.
۱- صبح که از خواب بیدار می شوید سعی کنید از دستان تان برای بلند شدن کمک نگیرید، بلکه با پای صاف به جلو خم شوید و کمی به عضلات پا و ستون مهره ای تان کشش دهید و به آرامی دراز بکشید تا به عضلات شکمی تان فشار وارد آید. دو بار این کار را تکرار کنید. با همین کار ۱۰ کالری می سوزانید.
۲- برای صبحانه سعی کنید از شیر کم چرب و غلات کامل مانند جوی دو سرو گندم سبوس دار استفاده کنید. با این کار حدود ۱۰۰ کالری کمتر به بدن شما می رسد.
۳- اضافه کردن کمی پروتئین به صبحانه یا به میان وعده صبح تان موجب می شود هنگام ناهار یا در طی روز کمتر غذا مصرف کنید. افزودن یک تخم مرغ سفت یا پنیر موزارلای نیم چرب به وعده غذایی صبح یا میان وعده، موجب رسیدن به این هدف می شود. این کار ۲۰۰ کالری صرفه جویی در پی دارد.
۴- سعی کنید برای برخی کارها مانند مسواک زدن از روش ایستادن متناوب روی یکی از پاها به مدت ۳۰ ثانیه استفاده کنید. این کار موجب تقویت عضلات ستون مهره ای و خم کننده ها و چهار سر ران می شود. این کار ۱۰ کالری می سوزاند.
۵- درهنگام مصرف چای می توان از کشش گروهی عضلات پا و انقباض گروه دیگر از عضلات همان پابه مدت چند ثانیه استفاده کرد. این کار ۱۰ کالری می سوزاند.
۶- در حالی که باید ۱۰ هزار قدم بردارید تا ۵۰۰ کیلوکالری بسوزانید، می توانید به جای پنیر پر چرب از پنیرکم چرب در وعده لبنیات روزانه خود روی نان تست یا نان سبوس دار استفاده کنید. با این کار ۳۰۰ کالری کمتر به بدن می رسد.
۷- از بودن در ترافیک تا رسیدن به محل کار بهره ببرید. هر بار که پای تان را روی پدال ترمز فشار می دهید، پشت خود را به پشتی صندلی تان فشار دهید. در طول مسیر ۱۰ تا ۱۵ بار این کار را تکرار کنید. با این کار ۱۰ کالری می سوزانید.
۸-سعی کنید از لباس های راحت به ویژه در فصل تابستان استفاده کنید. این کار باعث می شود کالری بیشتری مصرف کنید چون ثابت شده است که درچنین حالتی، بیشتر تمایل به راه رفتن خواهید داشت.با این کار ۲۵ کالری بیشتر می سوزانید.
۹- حرکت اسکات را در محل کارتان فراموش نکنید. بدون کمک دستان تان روی پاهای تان بنشینید. البته سعی کنید وزن تان روی پاشنه تان باشد. ۱۵ تا ۲۰ مرتبه در طی ساعات کاری تان، این حرکت را تکرار کنید. ۱۵ کالری می سوزانید.
۱۰- نوع مایع مصرفی تان را تغییر دهید. اگر نوشیدنی های پرکالری مثل آب میوه زیاد مصرف می کنید، سعی کنید بیشتر از آب یا مایعات کم شیرین استفاده کنید. در مجموع ۳۰۰ کالری کمتر به بدن می رسد.
۱۱- هر وقت که می خواهید با تلفن صحبت کنید، بایستید یا قدم بزنید. افراد سنگین وزن روزانه به طورمتوسط ۲/۵ ساعت بیشتر از افراد لاغر می نشینند. با این کار ۵۰ کالری بیشتر می سوزانید.
۱۲- در هنگام ناهار به جای نان سفید یا نان گندم بدون سبوس از نان پیتا (نوعی نان لبنانی با سبوس کامل) البته یک عدد از اندازه کوچک آن استفاده کنید. ۷۰ کالری کمتر به بدن تان می رسد.
۱۳- به جای ایمیل  یا پیامک زدن به همکارتان در اتاقی یا طبقه ای دیگر سعی کنید پیام تان را دستی تحویل او دهید و حتی برای گرفتن کپی از اسناد و مدارک تان به طبقات دیگر مراجعه کنید. با این کار حدود ۱۰۰ کالری می سوزانید.
۱۴- گاهی اوقات در محل کار، دست از کار بکشید و یکی دو دقیقه کف دست تان را در سطح شانه های تان به دیوار تکیه دهید و طوری با دیوار زاویه بسازید که وزن بدن تان روی انگشتان پای تان وارد آید و در همین حالت به تعداد ۱۰ نوبت شنا بروید. با این کارعضلات سینه و سه سر بازو یا پشت بازو تقویت خواهد شد. با این کار ۱۰ کالری می سوزانید.
۱۵- تحقیقات نشان می دهد که مصرف روزانه دو یا سه عدد سیب موجب کاهش وزن می شود. حتماً روزانه دو عدد سیب بیشتر یا دو عدد شیرینی کمتر مصرف کنید تا ۱۰۰ کالری بیشتر بسوزانید.
۱۶- در پیاده روی یا خرید سعی کنید از کیف یا کوله پشتی با بار حدود ۲/۵ تا ۵ کیلوگرم مثل یک بسته شکر یا قند استفاده کنید تا در یک ساعت حدود ۲۰ کالری بیشتر بسوزانید.
۱۷- به جای شیرقهوه یا شیرینی و شکلات و پنیر پرچرب، از کیک و بیسکویت کم کالری، هویج، کشمش و مانند اینها استفاده کنید تا حدود ۳۴۰ کالری کمتر به بدن برسد.

منوی فروشگاه