فروشگاه تجهیزات راه‌اندازی فست‌فود، کافی‌شاپ و رستوران

غرفه های فود کورت خودتان را انتخاب و طراحی کنید

غرفه های فود کورت خودتان را انتخاب و طراحی کنید

غرفه های فود کورت خودتان را انتخاب و طراحی کنید

در بسیاری مراکز مانند دانشگاه ها، مراکز بهداشتی، ادارات، مراکز تجاری و دیگر مکان های پر رفت و آمد، کافه ها و تریاها همواره وجود داشته اند. اما کسانی که می خواهند به روش جدید و با تکنیک های روز به این مسیر ادامه دهند، اکنون وارد فود کورت ها شده اند. شما نیز اگر می خواهید به کار خود رونق تازه ای ببخشید و مشتری های خودتان را افزایش بدهید و تجربه جدیدی درصرف وعده های غذایی برای مشتریان خود بسازید، می توانید هر چه سریع تر یک فود کورت با غرفه های مورد پسند خودتان راه اندازی کنید. فقط برای شروع کارتان نکات کلیدی زیر را در نظر داشته باشد.

  • طراحی متفاوتی را به کار بگیرید.

سعی کنید در طراحی فضایی که در اختیار دارید از ایجاد راهروهای بلند و مسیرهای صاف بپرهیزید. به جای آن غرفه های حاضر در فود کورت را پیرامون فضایی که دارید، قرار دهید. در این شکل از طراحی مردم می توانند به راحتی در اطراف فود کورت شما حرکت کنند وغذای مورد نظرشان را انتخاب نمایند. در این روش مشتریان شما گزینه های مختلفی که شما به آن ها عرضه می نمایید را مشاهده می کنند. شما با این کار خرید و صرف یک وعده غذایی را به یک تجربه خوب خرید تبدیل می کنید، تجربه ای که در آن مشتریان شما می توانند انتخاب های مورد نظرشان را انجام دهند.

 غرفه های فود کورت خودتان را انتخاب و طراحی کنید

  • منویی متفاوت ارائه کنید.

در فود کورت غرفه های متفاوت باید غذاهای متفاوتی ارائه کنند. ممکن است شما بخواهید که مثلا در فود کورت شما یکی از غرفه های ساندویچ گرم به مشتریان بدهد، غرفهخ ای دیگر فقط به ارائه سالاد بپردازد و غرفه های دیگر نیز هر کدام یک نوع غذا به مشتریان ارائه کنند. اما فراموش نکنید که در فود کورت خود حتما غرفه ای داشته باشید که هر روز منوی خود را تغییر می دهد و غذاهای جدیدی به مشتریان پیشنهاد می کند. مثلا یک روز غذاهای جنوبی و روز دیگز غذاهای دیگر کشورها را در منوی خود بگذارد و به همین روش هر روز گزینه های متفاوتی در اختیار مشتریان قرار دهد. این روش به مشتریان انگیزه می دهد که باز هم به فود کورت شما بیایند.

  • تم مناسب فود کورت خود را به کار بگیرید.

این گونه نباشد که فقط به ارائه غذاهای مختلف در فود کورت بپردازید، باید اعلام کنید که شما غذاهای مختلفی را در فود کورت خود ارائه می دهید. به مردم و مشتریان اطلاع رسانی کنید. برای هر غرفه از اسامی جذاب و تابلوهای مناسبی که به راحتی دیده و خوانده شوند استفاده کنید. این کار به هر غرفه هویت جداگانه و جذاب می دهد. اگر لازم است برای برخی غرفه ها از دکوری متفاوت و متناسب با غذایی که ارائه می دهند استفاده کنید. از منوهای دیجیتالی اسفاده کنید. این منوها به شما اجازه می دهند که به راحتی منوی خود را تغییر دهید و یا با ظاهری متفاوت آن را به مشتری عرضه نمایید. داشتن این تم های متفاوت همان فضا و اتمسفری را ایجاد می کند که مراجعه کنندگان به فود کورت در پی آن هستند.

راه اندازی فودکورت

  • گزینه های «آماده سفارش» و «خودتان بسازید» را در فود کورت داشته باشید.

هیچ چیز به اندازه غرفه هایی که مواد غذایی آماده را برای پخت یا آماده کردن غذا در اختیار مشتریان می گذارند، حس تازگی غذا را به مشتریان القا نمی کند. این کار نه تنها به مشتریان این فرصت را می دهد تا در روند آماده سازی غذای خود سهیم باشند، بلکه مشتری از غذایی که تازه و گرم باشد و فقط برای او آماده شده باشد، لذت بیش تری خواهد برد. با قرار دادن قسمت هایی که مشتریان در آن جا بتوانند ساندویچ یا سالاد خودشان را آماده کنند، به آن ها این فرصت را بدهید که گزینه های بیش تری برای انتخاب غذایشان در اختیار داشته باشند. حتی انتخاب و اضافه کردن چاشنی و ادویه توسط خود مشتری این حس را به او می دهد که غذای بهتری را دریافت خواهد کرد.

 

این ها تنها نکات اولیه و ساده ای برای راه اندازی فود کورت هستند که در ابتدای مسیر باید به آن ها توجه کنید. اما اگر می خواهید به طور جدی وارد این حرفه شوید و به موفقیت برسید باید بسیاری گزینه های دیگر را همواره مدنظر داشته باشد و از آن ها استفاده کنید. نکته مهم این که هرگز فراموش نکنید که پیش از راه اندازی فود کورت حتما با افراد با تجربه در این زمینه و مشاوران این حرفه، صحبت کنید.

    دیدگاهتان را بنویسید

    منو