فواید کفیر

فروشگاه تجهیزات راه‌اندازی فست‌فود، کافی‌شاپ و رستوران

فواید کفیر

کفیر از شیر گاو وگوسفند و بز تهیه می شود و به دلیل فرایند تخمیری که برای تهیه آن انجام می شود مزه ای ترش دارد. کفیر به هضم کمک می کند و برای سیستم گوارش مفید است.

همچنین یک نوشیدنی حاوی انواع ویتامین ها و مواد معدنی است که برای سلامت کلی بدن مفید است. کفیر غنی از باکتری های مفیدی است که برای هضم مفید هستند، و این نوشیدنی برای افرادی که دچار سو هاضمه و یبوست و مشکلات گوارشی هستند توصیه می شود.

با تقویت سیستم ایمنی بدن باکتری های موجود در سیستم گوارش و باکتری هایی که موجب زخم معده می شوند را از بین می برد. از تفاوت های کفیر با شیر ساده می توان به پروبیوتیک بودن و بدون لاکتوز بودن کفیر اشاره کرد.

کفیر غنی از ویتامین های B1 و B12 و K و بیوتین است که به سلامت بدن کمک می کنند و همچنین حاوی کلسیم و منیزیم بالایی است که برای حفظ سلامت استخوان ها و جلوگیری از پوکی استخوان مفید است.

برخی از ترکیبات موجود در کفیر نقش مهمی در تقویت سیستم ایمنی بدن دارند و بنابراین برای انواع آلرژی هایی مه منشا آن ها ضعیف بودن سیستم ایمنی است مفید است و از التهاب نیز جلوگیری می کند.

مصرف منظم کفیر برای جلوگیری از رشد تومور و متوقف کردن پیشرفت سرطان مفید است. یک لیوان کفیر حاوی حدود ۱۵۰ کالری و ۸ گرم چربی و ۳۰ گرم کلسترول و ۱۲ گرم کربوهیدرات است.

در یک لیوان از این نوشیدنی غنی از پروتئین حدود ۸ الی ۱۱ گرم پروتئین وجود دارد. یک لیوان کفیر حدود ۱۰ در صد نیاز روزانه از ویتامین A و ۳۰ در صد از نیاز روزانه به کلسیم و ۴ درصد از نیاز روزانه به ویتامین ث را تامین می کند.

با توجه به کالری بالا مصرف بیش از حد موجب اضافه وزن می شود. ماست و کفیر هر دو از شیر تخمیر شده تهیه می شوند. تفاوت بین ماست و کفیر این است که کفیر خود حاوی پروبیوتیک است ولی ماست به تولید پروبیوتیک کمک می کند.

 

مهندس عباس حسینی۰۹۱۲۶۰۱۱۹۳۷،راه اندازی فست فود،رستوران| فواید کفیر

فواید کفیر

 

از دیگر فواید کفیر:

کمک به دفع نمک های اضافه ی بدن می کند.

روده را پاکسازی می کند و باکتری های موجود در آن را می کشد.

برای سینوزیت خوب است.

برای درمان بیماری های عفونی کمک می کند.

باعث کاهش کلسترول می شود.

با ویتامین A  موجود کمک به حفظ سلامت چشم می کند.

برای حفظ سلامت قلب مفید است.

برای درمان قارچ پوست استفاده می شود.

برای کبد مفید است.

مانع از ایجاد آکنه در پوست می شود.

از تورم جلوگیری می کند.

کفیر یک نوشیدنی بسیار مفید است و در فست فود ها و رستوران ها به جای انواع نوشیدنی های مضر می تواند سرو شود.

منوی فروشگاه