فروشگاه تجهیزات راه‌اندازی فست‌فود، کافی‌شاپ و رستوران

قدردانی از مشتری | وفادارسازی مشتریان در رستوران ها

راه های بسیار ارزان و حتی رایگانی برای نشان دادن  قدردانی از مشتری وجود دارد که می تواند راه اندازی رستوران و راه اندازی فست فود شما را موفق تر کند.
البته که خدمات مشتری از اهمیت بالایی برخوردار است و کیفیت کار شما باید در سطح استاندارد باشد اما قدردانی از مشتری هم می تواند به وفاداری مشتری و موفقیت کسب و کار شما کمک زیادی بکند.
برای قدردانی از مشتری باید این حس را در او ایجاد کنید که برای شما VIP  به  شمار می آید.

توجه شخصی

خوب است که به عنوان مدیر رستوران برای قدردانی از مشتری گاهی از اتاق مدیریت خارج شوید و به پشت میز مشتری ها بروید و نظر آن ها را در مورد غذا و رضایتشان از خدمات را جویا شوید.
مشتریان احساس می کنند که شما به آن ها اهمیت می دهید و برای آن ها وقت می گذارید.
لازم نیست مکالمه طولانی ای داشته باشید یک مکالمه کوتاه که پیام شما را منتقل کند کفایت می کند، مشتری ها باید در رستوران شما احساس راحتی کنند پس نباید وقت آن ها را بگیرید.

درباره مشتریانتان بیشتر بدانید

ستون فقرات یک رستوران موفق مشتریان آن هستند بنابراین هنگام راه اندازی رستوران و راه اندازی فست فود باید این نکته را در نظر داشته باشید و تلاش کنید نام کوچک مشتریان، نام همسر و فرزندان آن ها را به یاد داشته باشید و حتی گاهی احوال آن ها را جویا شوید.این کار یکی از روش های مرسوم قدردانی از مشتری است.

رسیدگی سریع به شکایات مشتریان

هرچقدر هم تلاش کنید به ناچار هر از چند گاهی شکایتی از سوی مشتریان دریافت خواهید کرد، باید هرچه سریعتر به مشکلات رسیدگی کنید و ضمن عذرخواهی از مشتری با یک روش ساده تلاش کنید دل مشتری ناراضی را به دست آورید.
رسیدگی به شکایات آنلاین مشتریان هم از نکاتی است که لازم است به آن توجه ویژه ای داشته باشید.
به کامنت هایی که در شبکه های اجتماعی گذاشته می شود حساس باشید و سعی کنید در جهت قدردانی از مشتری در اسرع وقت به تمامی آن ها پاسخ بدهید.
بد ترین برخوردی که می توان با شکایات آنلاین مشتریان داشت این است که کامنت های اعتراضی مشتریان را حذف کنید این کار به اعتبار شما لطمه وارد کند، تبلیغات دهان به دهان هنوز هم مهمترین وتاثیر گذار ترین نوع تبلیغات است.

خدمات رایگان

وقتی مشتریان وفاداری پیدا کردید که شما را به رقبا ترجیح می دهند و به صورت مستمر به شما سر می زنند برای قدردانی از مشتری لازم است هر از چند گاهی خدمات رایگانی مثل یک نوشیدنی و سالاد به آن ها ارائه کنید.
خدمات رایگان یکی از بهترین روش های قدردانی از مشتری است.

الگوی کارکنان خود باشید

برای اینکه قدردانی از مشتری در رستوران شما به بهترین شکل اجرا شود لازم است الگوی کارکنان خود باشید. اگر این اصل را به درستی اجرا کنید کارکنان هم ضرورت و اهمیت آن را درک خواهند کرد. اگر در هر شرایطی صبور باشید و به مشتری لبخند بزنید هیچ یک از کارکنان بهانه ای برای عدم اجرای این اصل نخواهند داشت.
راه اندازی رستوران و راه اندازی فست فود یک تخصص و هنر است که برای موفقیت آن باید اصول زیادی را رعایت کنید، قدردانی از مشتری یکی از مهمترین این اصول است که عدم رعایت آن می تواند هزینه های سنگینی را به شما تحمیل کند.
برای قدردانی از مشتری راه های زیادی وجود دارد از یک هدیه رایگان تا یک سلام و احوالپرسی ساده که بسیار هم تاثیر گذار خواهد بود.

منو