فروشگاه تجهیزات راه‌اندازی فست‌فود، کافی‌شاپ و رستوران

لزوم تغییرات در فست فود چیست؟

گاهی تغییرات برای فست فودها الزامی است به طوری که یا تغییرات را انجام می دهند یا بازار را ترک می کنند.برخی از فست فودها در حال پرورش مدیران،آموزش منابع انسانی ،برون سپاری کنترل کیفیت و … می باشند که این تغییرات شاید باعث تداوم حضور آنها در بازار کسب و کار گرددبازاری که این روزها بشدت رقابتی است.
برای موفقیت اولین مهمی که مورد توجه قرار می گیرد وجود مدیر ارشد دانا و آینده نگر می باشد.اما چگونه یک مدیر توسعه یافته سبب موفقیت یک فست فود می گردد؟

سوالاتی که برای مدیران حرفه ای این روزها دغدغه محسوب می شود شامل:

  • رقبای در حال ظهور ما چه کسانی هستند؟
  • چگونه می توان در مقابل رقبا موفق بود؟
  • چگونه می توان مشتریان قدیمی را حفظ نمود و مشتریان جدید را جذب نمود؟
  • چگونه می توان خدماتی فراتر از انتظار مشتریان ارائه نمود؟

انتظارات به حق مشتریان به سرعت در حال افزایش است و برای جذب مشتریان جدید نیاز به سرمایه گذاری مناسب در امر تبلیغات می باشد.و همچنین برای برنامه ریزی های تبلیغاتی باید به سوالاتی چون:

  • مشتریان چه تجربه ای از خرید محصولات ما دارند؟
  • مشتریان ما چه انتظاراتی از ما دارند و بازار غذا به چه سمتی حرکت می کند؟
  • برنامه توسعه سالهای نزدیک ما به چه ترتیب است؟
  • آیا مدل کسب و کار ما نشان دهنده همه پتانسیل ما برای بهبود عملکرد ما می باشد؟

پاسخ به سوالاتی از این قبیل می تواند جهت گیری مناسبی در برنامه های استراتژیک ما داشته باشد.  البته حضور مشاوران خبره می تواند کمکی به مدیران در حال توسعه وتحت آموزش باشد.
تغییرات می تواند در منو، کادر آشپزخانه یا کانتر و یا در سطحی بالاتر در مدیریت فست فود صورت گیرد. برای داشتن تغییرات کار و اثر بخش ابتدا باید مطالعاتی در مورد وضعیت فعلی مجموعه صورت گیرد، تا ما بتوانیم نقاط قوت و نقاط ضعف شرایط موجود را شناسایی کنم. بعد از این مرحله باید استراتژی مناسب را تعیین و در راستای آن گام برداریم، برای پیدا کردن استراتژی مناسب بهتر است تحقیقات میدانی مناسبی از فست فود های اطراف داشته باشیم، تا بتوانیم نقاط قوت و ضعف آنها را شناسایی کرده و به سلایق کلی اهالی مردم محل پی ببریم. ناگفته نماند منوی اکثر فست فودهای ایران از تکراری بودن غذاها رنج می برد. سعی نمایید منویی خلاقانه را طراحی نمایید و از قدرت رنگ ها در غذاها هرگز قافل نشوید. گروه iranfc  پیشرو در ارائه نکات هوشمندانه در راستای تغییرات مثبت و رو به جلو در فست فودها.
گروه تخصصی راه اندازی فست فود،کافی شاپ،رستوران ملل،رستورانهای سرو غذای سالم و هتل iranhfc پیشرو و نوآور در ارائه خدمات نوین در عرصه صنعت غذا.

منو