فروشگاه تجهیزات راه‌اندازی فست‌فود، کافی‌شاپ و رستوران

مدیریت بحران در فست فود

مدیریت بحران در فست فود جزئی جدا ناپذیر از مدیریت سیستمی و حرفه ای در فست فودها می باشد. اما ابتدا به ساکن باید مدیریت بحران را به صورت جامع و کامل تعریف نماییم.
مدیریت یعنی علم اداره منابع برای رسیدن به هدف. گاها مدیریت را با تعاریف دیگری نیز تعریف نموده اند که در اینجا قصد ورود به تعریف مدیریت را نداریم. ولی با همین تعریف مدیریت یعنی اداره منابع، منابعی که در فست فود می تواند پرسنل از جمله آشپزخانه، کانتر، پیک موتوری، سالن ، تجهیزات آشپزخانه، منو و فرمولاسیون ویژه، دکوراسیون جذاب یا برند و نام نیک شما باشد.
اما در اینجا قصد داریم به مدیریت بحران در فست فود بپردازیم. بحران عبارت است از یک فشار روانی که باعث شکسته شدن انتظارات بدیهی مشتریان در فست فود می شود به طور مثال مشتری در فست فود انتظار بی احترامی را از صندوقدار یا مدیر فست فود ندارد. وقتی مدیر فست فود به یکی از مشتریان توهین می کند و مشتری نمی تواند این توهین را هضم نماید یک بحران اساسی ایجاد می شود. اگر شما به تازگی فست فود خود را راه اندازی نموده اید، بهتر است با برخی از بحران ها در فست فود آشنا شوید:

  • دادن غذای فاسد به مشتریان: این مهم می تواند برای شما بحران های جدی ایجاد کند
  • مزاحمت که توسط پیک موتوری ایجاد می شود: بسیار دیده شده است که پیک های موتوری وقتی غذا را برای مشتریان می برند از لای در داخل منزل مشتری را نگاه می کنند و ممکن است در آنجا خانواده مشتری حضور داشته باشد که با متوجه شدن مشتری بحران بزرگی برای فست فود شما ایجاد خواهد شد.
  • گم شدن وسایل مشتری در فست فود: گاها مشاهده می شود برخی از پرسنل در فست فود اقدام به برداشتن موبایل مشتریان می نمایند که امری بسیار زشت و زننده هست، و جالب این است که این پرسنل حتی بعد از متوجه شدن مشتری زیر بار هم نمی روند تا آنجا که شما مجبور می شوید که به سراغ دوربین بروید و حقیقت را بر ملا کنید.
  • ..

در مطلبی جداگانه در سایت های گروه iranhfc  به تمامی بحران ها اشاره نموده ایم
برای این که شما بتوانید اثرات بحران را تعدیل نمایید، باید از پیش خود را آماده نموده باشید. زیرا اگر شما از قبل آمادگی چنین مهمی را داشته باشید. قطعا می توانید به طور نسبی بحران را کنترل نمود و به حالت عادی برگردید.
در زمان های بحرانی در فست فود شما به عنوان یک مدیر یا سرمایه گذار سعی کنید که حداقل عامل تشدید کننده بحران نباشید.
اقدام به موقعه و مناسب می تواند تا حد زیادی به کنترل بحران کمک کند ولی مهمترین فاکتوری که در زمانهای بحرانی در فست فودها تشدید کننده بحران است، ناهماهنگی های لازم بین کارکنان شما هست که گاها مشاهده می گردد که یک پرسنل حرفی میزند که سیستم و برنامه شما را برای مدیریت بحران بهم ریخته و کار شما را بهم خواهد ریخت.
گروه iranhfc  گروهی آکادمیک و تخصصی در راه اندازی و تجهیز رستوران و فست فودهای
تهیه شده توسط گروه iranhfc

منو