فروشگاه تجهیزات راه‌اندازی فست‌فود، کافی‌شاپ و رستوران

مراحل تاسیس فست فود

اگر شما قصد راه اندازی فست فود را دارید بهتر است این مطلب را تا انتها بخوانید.
برای تاسیس فست فود شما باید پیش نیازهای این شغل را داشته باشید. پیش نیازهای تاسیس یک فست فود می تواند مراحل زیر باشد:

 1. تصمیم راسخ: بهتر است در هر کاری که می خواهید وارد شوید ابتدا به ساکن ماهیت آن کار را با علاقه ها و توانمندی های خود بسنجید، خیلی از کارها در کسب و کار وجود دارد که درآمدهای خیلی خوبی هم دارند ولی ممکن است با علاقه های یا توان مندی های ما تطابق نداشته باشد یا ماهیت آن شغل به ترتیبی باشد که من نخواهیم آن را راه اندازی کنیم.
 2. تامین مالی: یکی از لازمه های کسب و کارهای فیزکی داشتن سرمایه می باشد، وقتی شما سرمایه کافی برای تاسیس فست فود خود را دارید سایر موارد برای شما سهل و ممکن می گردد. اصولا سرمایه نقشی کلیدی در راه اندازی فست فود دارد.
 3. انتخاب برند – مشاور: شما به چندین طریق می توانید فست فود خود را راه اندازی کنید. ابتدا به ساکن شما باید تصمیم بگیرد که خود می خواهید یک فست فودتا را تاسیس کنید ( برای اینکه خودتان فست فود خودتان را تاسیس کنید باید دارای دانش فنی و خبرگی کامل در این حوزه باشید) – ممکن است از یک برند برای تاسیس فست فود کمک بگیرید که در اینجا پیشنهاد ما به شما برند فست فود های زنجیره ای رونفیله می باشد که پیشنهاد بسیار جذابی برای شما خواهد بود ( برند رونفیله در حقیقت یک اتحاد استراتژیک می باشد – ممکن است از یک گروه راه اندازی با تجربه همانند گروه iranhfc  برای راه اندازی فست فود خود استفاده نمایید.  ( قطعا برندها یا شرکت های راه اندازی فست فود همانند iranhfc  – رونفیله برنامه های مشخص راه اندازی خود را دارند)
 4. تعیین استراتژی ورود به بازار: شما با توجه به امکانات و سرمایه موجود خود یک برنامه و بیزنس پلان جامع برای ورود به بازار تهیه می کنید.
 5. انتخاب لوکیشن: در این مورد دست شما بسیار باز نیست، زیرا مغازه های مناسب معمولا توسط افرادی قبل از شما اجاره شده اند یا مغازه های مناسب برای تاسیس فست فود از کرایه های بالایی برخوردار هستند. کارشناسان گروه iranhfc  می توانند در این حوزه به شما کمک شایان ذکری نمایند.
 6. تهیه نقشه جانمایی تجهیزات آشپزخانه: شما با توجه به منوی خود که در بیزنس پلان خود آن را دیده لیست تجهیزات آشپزخانه خود را در آورده و اقدام به چیدمان آن ها می نمایید.
 7. تهیه نقشه مکانیکال: یکی از مهمترین نقشه ها تهیه نقشه مکانیکال فست فود می باشد. نقشه مکانیکال شامل آب و فاضلاب، برق و شبکه، گاز و آبگرمکن، تهویه و سیتم گرمایش و سرمایش می باشد.
 8. تهیه نقشه دکوراسیون: برای اجرای بهتر پروژه های فست فود بهتر است که شما با برنامه هایی همچون ۳DMAX  اقدام به طراحی فست فود خود نمایید.
 9. خرید تجهیزات آشپزخانه فست فود: یکی از مهمترین مراحل تاسیس فست فود تهیه تجهیزات آشپزخانه می باشد. یکی از موارد که باعث تعجب کارشناسان IRANHFC  می باشد. گاها برخی از افراد از دلال های تجهیزات فست فود اقدام به خرید تجهیزات فست فود می نمایند.
 10. استخدام پرسنل: یکی دیگر از مراحل تاسیس فست فود استخدام پرسنل در تمامی واحدها همچون آشپزخانه، کانتر، پیک و مدیر می باشد.
 11. تهیه مواد اولیه: با توجه به منوی خود اقدام به خرید مواد اولیه برای فست فود خود می نمایید.
 12. افتتاحیه: آخرین مرحله تاسیس فست فود افتتاحیه با شکوه برای این مجموعه می باشد.

تهیه شده توسط گروه IRANHFC

منو