مزایای فست فود

مزایای فست فود و برتری های آن نسبت به سایر غذاها کاملا مشهود است. امروزه کمتر کسی را می توان یافت که تا کنون به فست فود نرفته باشد و یا حداقل غذای فست فودها را نخورده باشد. فست فودها با ارائه انواع مختلف غذا، خوراک، سالاد، نوشیدنی، پیتزا، ساندویچ، دسر و بسیاری چیزهای دیگر توانسته اند نظر مردم را به خود جلب کنند. با توجه به تنوع خوراکی های که در فست فود ارائه می شود می توان گفت که آن ها تقریبا پاسخ گوی انواع سلایق هستند. اما تصور اکثر مردم این است که غذاهای فست فودی معمولا برای سلامتی مضر هستند. به همین دلیل امروزه اکثر فست فودها برای بالا بردن کیفیت غذاهایی که ارائه می کنند، تلاش بسیاری می نمایند و بسیاری از آن ها نیز در این راه موفق عمل می کنند. غذاهای فست فودی به غذاهایی گفته می شود که سریعا آماده می شوند. این غذاها اگر در بیرون از خانه تهیه شوند معمولا به صورت بیرون بر به مشتری تحویل داده می شوند و مکان هایی که در آن فست فود تهیه می ود معمولا مکان بزرگی برای نشستن مشتریان در نظر نمی گیرند. ساختار فست فود بر این اساس طراحی شده است که اصولا شخصی به عنوان گارسن وجود ندارد. مشتری به فست فود می آید، سفارش غذای خود را می دهد، چند دقیقه منتظر می ماند و سپس خودش غذای خودش را تحویل می گیرد.

iranhfc

در آمریکا، اروپا و بسیاری کشورهای دذیگر فست فود جرئی جدایی ناپذیر از زندگی روزانه مردم محسوب می شود. فست فودهایی که پرطرفدار هستند عبارتند از: انواع پیتزا، همبرگر، سیب زمینی سرخ شده و نوشیدنی های گازدار. بیش تر اشخاصی که فست فود مصرف می کنند، افرادی هستند که رژیم غذایی پر کالری و پر چربی دارند. اما این گونه نیست که همه فست فودها باعث بالا رفتن میزان کالری، چربی  ونمک رژیم غذایی شما باشند. فست فودها مزایایی هم دارند که در ادامه در مورد آن ها صحبت خواهیم کرد.

تهیه راحت و سریع غذا

به طور کلی می توان گفت که شما در هر خیابانی می توانید یک فست فود پیدا کنید. حتی اگر این طور نباشد شما می توانید از هر جایی که هستید فست فود خود را سفارش بدهید و در همان محل تحویل بگیرید. فست فودها غذایی آماده، گرم و تازه در اختیار شما قرار می دهند که اگر مایل باشید می توانید حتی میزان غذای مصرفی خود را کنترل کنید. شما حتی اگر می خواهید غذایی سالم و مفید میل کنید اما زمان و حوصله تهیه آن را در منزل ندارید، می توانید همان غذا را از فست فودها سفارش دهید. بسیاری از فست فودها در منوی خود غذاهای سالم و مفید و حتی رژیمی دارند. چند نمونه از این غذاهای رژیمی عبارتند از جو دوسر که همراه با شیر است و سالاد هایی که در آن ها سبزیجات، صیفی جات، میوه ها، مغزها و دانه های خوراکی و تکه های مرغ کباب شده وجود دارد.

صرفه جویی در زمان

در زندگی امروزی که همه چیز به سرعت به جلو می رود و زمان ارزش زیادی دارد، فست فودها می توانند کمک بزرگی محسوب شوند. غذاهای فست فود به سرعت آماده می شوند. می توان آن ها را در هنگام کار و یا در مسیر و یا انجام هر کار دیگری میل نمود.

iranhfc

انتخاب های متنوع و گسترده

فست فودها گزینه های متنوعی برای انتخاب در اختیار ما قرار می دهند. گستردگی و تنوع خود فست فودها نیز به ما این اماکان را می دهد تا غذاهای مختلف را، حتی از فرهنگ های مختلف، انتخاب و امتحان کنیم. همان طور که فست فودهایی هستند که فقط پیتزا ارائه می دهند و یا فقط انواع همبرگر را به مشتریان عرضه می کنند، فست فودهایی هم هستند که فقط غذاهای چینی، ایتالیایی، مکزیکی یا خاورمیانه را ارائه می دهند. البته این را هم باید در نظر داشته باشیم که بسیاری از این غذاها می توانند سالم و مفید باشند و تمامی آن ها غذاهایی پرکالری و مضر محسوب نمی شوند.

صرفه جویی در هزینه ها

خوردن فست فود گاهی ممکن است بسیار به صرفه تر از غذاهای دیگر باشد. بسیاری از فست فودهای بزرگ غذاهاو ساندویچ های ارائه می کنند که قیمت آن ها واقعا مناسب است. به طور کلی قیمت فست فودها نسبت به رستوران ها بسیار مناسب تر است. برای یک خاوناده چند نفره که می خواهند بیرون از منزل غذا میل کنند رفتن به فست فود بسیار مناسب تر از رفتن به رستوران تمام خواهد شدو شما می توانید غذاهای سالمی نیز در فست فود سفارش بدهید که برای سلامتی کودکان مضر نباشد.

غذاهای سالم

بسیاری از فست فودها امروزه غذاهایی ارائه می کنند که سالم هستند. بر خلاف گذشته که پیشنهاد فست فودها همبرگر و سیب زمینی سرخ کرده و نوشیدنی گازدار بود، امروزه در فست فودها به شما سالاد، تکه های مرغ گریل شده، ماست و میوه پیشنهاد می شود.

iranhfc

رعایت رژیم غذایی

در بسیاری از فست فودها بزرگ و معروف می توانید ارزش غذایی هر کدام از موارد موجود در منو را در کنار آن بخوانید. در نتیجه شما می توانید با توجه به میزان کالری و چربی مواد غذایی، غذایی سفارش دهید که حاوی کالری، چربی و نمک بالایی نباشد. شما حتی می توانید پرس غذایی که سفارش می دهید را نیز کمتر کنید و با این روش کالری مصرفی خود را تا حد امکان کاهش دهید.

پس همان طور که می بینید این گونه نیست که فست فودها کاملا غذاهای مضری باشند. بلکه با دقت و بررسی غذاها، می توانید یک غذای سریع و خوش مزه و در عین حال سالم  و مفید را در فست فودها سفارش دهید و از خوردن آن لذت ببرید.


غذای محبوب فست فودهای مشهور

دیدگاهتان را بنویسید

منوی فروشگاه