مک دونالد دستان مشتریان خود را برای تبلیغات نشانه رفته است!

مک دونالد از هر فرصتی برای تبلیغ خود چه به صورت آشکارا و چه به صورت نهان استفاده می کند و درواقع این یکی از اصول موفقیت و ماندگاری نام این برند مطرح جهانی در اذهان مردم و بالا بردن سطح وفاداری مشتریان آن می باشد .

چه ابزاری بهتر از بسته های غذای تهیه شده از شعب مکدونالد که در دست مشتریان آن به این طرف و آن طرف می رود یا در روی داشبورد ماشین های مشتریان از این گوشه شهر به آن گوشه شهر . و چه محرک روانی ای بهتر از غذا و چه ساختاری بهتر از مشتریان که هم پول تبلیغات را می دهند و هم خدمات مک دونالد را خریداری نموده و هم هر روز نسبت به این برند حس وفاداری بیشتری پیدا می کنند برای تبلیغات محیطی و جذب مشتری بیشتر مکدونالد خواهیم داشت .

بسته بندی مک دونالد ، تبلیغی در دستان مشتریان

فست فود مک دونالد را همه می شناسند. مک دونالد یکی از بزرگترین برندهای فست فود است که در بیش تر کشورها شعبه دارد و انواع ساندویچ، فست فود و نوشیدنی را به مشتریان خود عرضه می دارد. این برند شماره یک و شناخته شده در زمینه ساندویچ و فست فود در تمام دنیا کاملا شناخته شده است. براداران مک دونالد فعالیت خود را در سال 1937 آغاز نمودند. در سال 1948 با تغییر خط تولید خود و مکانیزه کردن آن در تولید همبرگر و سیب زمینی سرخ کرده تغییری اساسی انجام دادند. امروزه مک دونالد در بیش از 100 کشور دنیا، بیش از 36000 شعبه دارد. ظاهر فست فودهایی که شعبه مک دونالد هستند نیز معمولا طوری طراحی می شود که به راحتی توسط مردم قابل تشخیص هستند. لوگوی مک دونالد را نیز اکثر کردم و مخصوصا طرفداران فست فود می شناسند.

این فست فود بزرگ و مشهور طی سال های متوالی فعالیت خود از طراحی های متفاوتی برای بسته بندی غذایی که به مشتریان ارائه می کند، استفاده کرده است. اما در آخرین تغییر برای بسته بندی غذاها مک دونالد به سراغ شرکت باکسر(Boxer) رفته است تا این شرکت عظیم و شناخته شده کار طراحی بسته بندی های جدید را با لوگوی مک دونالد انجام دهد.

لیوان نوشیدنی مک دونالد

لیوان نوشیدنی مک دونالد

از دید مک دونالد و شرکت باکسر بسته بندی غذاها و نوشیدنی ها مانند بیلبوردی متحرک در دست مشتریان و در سطح شهر هستند که برای فست فود بزرگ مک دونالد تبلیغ می کنند.

اسم مک دونالد به صورت پررنگ و توپر با رنگی درخشان همراه با چاپی بزرگ از لوگوی این فست فود که به شکل M است و با رنگ زرد زیبا و درخشان همه جا دیده می شود، بر روی پاکت های کاغذی چاپ شده است.
از دید مسئولان مک دونالد طراحی جدید بسیار زیبا و در عین حال ساده است و در عصر تکنولوژی، حس مدرن بودن و پیشرفته بودن فست فود را به بیننده القا می نماید.

طبق آمار موجود هر روز در حدود شصت و نه میلیون نفر برای تهیه غذا به شعبه های مختلف مک دونالد در سراسر دنیا می روند و طبق پیش بینی ها همه این تغییر بزرگ را می بینند و از آن استقبال خواهند کرد.
برای این طراحی جدید مک دونالد با گروهی منتخب از طراحان و ایده پردازان همکاری کرده است. طراحان بزرگ و معروفی چون لئو بارنت (Leo Burnett)، TBWA، DDB Hong Kong، Creata and Landini، Forpeople و Boxer. شرکت باکسر ابتدا این طرح ئ ایده را در دفتر لندن ارائه داد و پس از آن برای کارهای نهایی به شیکاگو فرستاد.

از نظر شرکت باکسر این یک راهبرد جدید برای فست فود بزرگ مک دونالد است که با طراحی جدید لوگوی خود پیشرفت و مدرن شدن خود را نشان دهد و به مشتریان خود بگوبد که در حال قدم برداشتن به سوی بهتر شدن و مدرن شدن است. طراحی جدید ساده و در عین حال جذاب و چشمگیر است و بسیته بندی ها همچون بیلبوردی تبلیغاتی در دست مشتریان و در همه جای شهر عمل می کنند.

برای طراحی جدید لوگوی مک‌دونالد تیم بزرگ و عظیمی کاری سخت و شبانه روزی انجام دادند ولی در نهایت نتیجه واقعا عالی بود و اکثر مشتریان و مردم طراحی جدید را دوست داشتند. این که مردم از این طراحی جدید استقابل کردند برای مک دونالد و تیم طراحان شرکت باکسر این پیغام را داشت که همواره می تواند در مورد طراحی خلاقیت بهتر و بیش تری نشان دهد.

در زمان رونمایی از طراحی جدید لوگو، مک‌دونالد از دو دانشجوی دانشگاه هنر میامی خواست تا با استفاده از بسته بندی های جدید، لوازم و وسایلی بر اساس مد طراحی کنند.

پابلو مکادو دانشجوی دانشگاه و ریکاردو هاردویین دانشجوی اخیرافارغ اتحصیل شده از دانشگاه، چهل و هشت ساعت یعنی دو روز فرصت داشتند تا کارهای خود را برای زمان رونمایی آماده و ارائه کنند.

این دو نفر برای ساختن وسایل از 50 پاکت، 72 نی، 22 لیوان و 8 جعبه ساندویچ استفاده کردند و البته در کنار این لوازم از مروارید و سنگ های تزیینی نیز برای ساخت وسایل مجموعه بهره بردند. مجموعه ساخته شده شامل کلاه آفتابی، کفش، چهار کیف دستی و یک کوله پشتی می گردید.

مک دونالد ادعا کرده است که تا سال 2020 تمام بسته بندی های خود را از مواد بازیافتی تولید خواهد نمود. این یک پیشرفت چشمگیر برای مک‌دونالد محسوب می شود و البته یک فرهنگ سازی برای تمامی مردم که تلاش کنند در راستای حفظ محیط زیست قدم بردارند.

فست فود های زنجیره ای مک دونالد

دیدگاهتان را بنویسید

منوی فروشگاه