فروشگاه تجهیزات راه‌اندازی فست‌فود، کافی‌شاپ و رستوران

میزان سودآوری و مدت زمان برگشت سرمایه در صنعت غذا می باشد

یکی از سوالات رایج درصنعت غذا میزان سودآوری و مدت زمان برگشت سرمایه می باشد.

شایان ذکر است که اکثر افراد جامعه ما فکر می کنند که فست فود یا رستوران ۵۰% سود خالص از کل فروش را دارد،

اما با مثالی ساده می توان این ادعا را رد کرد:

اگر شما کلا درروز ۱۰ عدد ساندویچ همبرگر بفروشید که قیمت آن ۶۰۰۰ تومان باشد بدیهی است که ۶۰.۰۰۰ تومان کسب خواهید کرد،که این مبلغ باید پوشش دهنده دستمزد پرسنل،اجاره،مواد اولیه و غیره باشد.بدیهی است که با این حجم از فروش شما هرگز نمی توانید پاسخگوی هزینه های خود باشید همانگونه که می دانید یک آشپز حرفه ای در فست فود چیزی به اندازه هفتاد هزارتومان در روز حقوق می گیرد یعنی کل حجم فروش شما به اندازه حقوق آشپز خود نیز نمی باشد. یا به طور مثال اکثر مغازه ها در تهران از اجاره بالایی برخوردارند به طوری که میانگین اجاره روزانه آنها ۵۰۰ هزارتومان می باشد و این یک دلیل دیگری برای رد این ادا است که شما با ۵۰ درصد از حجم فروشتان سود خالص خواهد بود. البته شاید بتوان گفت که ۵۰ درصد از فروش سود نا خالص را تشکیل می دهد.

معمولا برای تشخیص درآمد رستوران یا فست فود باید به کارشناسان حرفه ای این مهم رجوع نمایید. زیرا یک تشخیص اشتباه در این مرحله ممکن است ضرری با حجم بالای ۵۰ میلیون تومان در اشل کوچک برای شما به بار بیاورد. گاها در برخی از سرمایه گذاری ها که حجم سرمایه در راه اندازی فست فود به بالای ۵۰۰ میلیون تومان می رسد این ضرر چندین و چندین برابر است و بدیهی است با افزایش سرمایه این ضرر بزرگ و بزرگتر خواهد گردید.

 
اما در مورد بازگشت سرمایه می توان به برنامه ی استراتژیک فست فود یا رستوران رجوع کرد.زیرا در صورتی که شما در برنامه ای راهبردی خود فاز توسعه را قرار داده اید طبعا بازگشت سرمایه اولیه شما به خاطر حجم هزینه های همچون تبلیغات خرید تجهیزات و سایر موارد به تاخیر خواهد افتاد.
 
 
گروه تخصصی راه اندازی فست فود و کافی شاپ iranhfc پیشرو و نو آور در طراحی و راه اندازی فست فود و کافی شاپ در کشور.
تهیه شده توسط گروه iranhfc

منو