فروشگاه تجهیزات راه‌اندازی فست‌فود، کافی‌شاپ و رستوران

نحوه انتخاب نیرو از متقاضیان کار در فست فود

انتخاب نیرو مرحله ای برای تشخیص و مقایسه متقاضیان شغلی با شرایط احراز شغلی به منظور انتخاب شایسته ترین متقاضی از میان داوطلبان می باشد.اصولا هدف از مصاحبه و گزینش در فست فودها می تواند موارد زیر باشد:

  • انتخاب بهترین و شایسته ترین  افراد که  از لحاظ مهارت شغلی،اخلاق و رفتار اجتماعی،ظاهر مناسب و سایر آیتم هایی که می تواند مورد توجه و بررسی کارفرما باشد،صورت می گیرد.
  • رسیدن به هدفی که آگهی استخدام برای آن لحاظ گردیده است.

اصولا فرایند انتخاب نیرو با تکمیل فرم استخدام توسط متقاضی صورت می گیرد.که در آن اطلاعات مورد نظر توسط متقاضی ارائه می گردد.حضور کارشناس خبره که به آنالیز فرد مراجعه کننده چه به الحاظ فنی و رفتاری می پردازد بسیار مهم و ضروری می باشد.البته بهتر است استخدام پرسنل دو مرحله ای باشد،ولی این مهم در مورد پرسنل ساده و گاها آشپزخانه از کارایی مناسبی برخوردار نمی باشد.شاید مهمترین دلیل این موضوع، نیاز مبرم پرسنل ساده و آشپزخانه به کار می باشد. اگر بخواهیم به یکی از عادات رایج در مورد پرسنلی که قصد استخدام در فست فود ها را دارند بپردازیم ، بهتر است به مهمترین عادت در جویندگان اینگونه مشاغل بپردازیم. معمولا جویندگان کار در فست فودها از شهرستان آمده و دارای جای خواب نمی باشند، لذا با ساک و وسایل شخصی خود برای مصاحبه به فست فود شما می آیند، در صورتی که شما آنها را بپزیرید آنها در آنجا مشغول به کار می شوند و در غیر این صورت به فست فود دیگری مراجعه می نمایند،  که اختلاف ساعتی این دو مصاحبه قطعا زیر سه ساعت می باشد.
اگر شما قصد انتخاب از جویندگان زیادی را دارید تا حد امکان وقت مصاحبه را نزدیک قرار دهید، شاید هر پانزده دقیقه برای یک پرسنل زمان خوبی برای برداشت اولیه باشد.

منو