فروشگاه تجهیزات راه‌اندازی فست‌فود، کافی‌شاپ و رستوران

نکاتی برای راه اندازی یک فست فود

برای راه اندازی فست فود باید نکات مهمی را رعایت کرد. در دنیای امروز فست فودها محبوبیت فراوانی دارند. در زندگی های شلوغ و پرکار امروزی، برای بسیاری از مردم، داشتن یک وعده غذایی که سریع آماده می شود، همان چیزی است که به شدت در پی آن هستند. این موضوع برای کسانی اهمیت بیش تری دارد که در طول روز مشغله زیادی دارند و یا کسانی که می خواهند سریعا غذای خود را بخورند و به محل کار خود باز گردند و یا افرادی که در سفر هستند و می خواهند بدون داشتن توقفی طولانی غذایی نیز میل کنند. در این گونه موارد است که فست فود اهمیت خود را بیش تر نشان می دهد و به همین دلیل است که فست فودها بسیار پرطرفدار هستند و تجارتی موفق محسوب می شوند. مردم در هر زمان و مکانی ممکن است در پی مکان مناسبی باشند که بتوانند در آن توقف کوتاهی داشته باشند و غذا و نوشیدنی دلخواه خود را میل کنند.

iranhfc

این که شما چه تعریفی از فست فود خود داشته باشید بسیار مهم است:

  • شما چه نوع فست فودی دارید؟
  • به چه قشری از مردم غذا ارائه می کنید؟
  • مشتریان شما چه ذائقه و سلیقه ای دارند؟
  • چه عواملی باعث موفقیت فست فود شما هستند؟
  • و برای رسیدن به اهداف خود در فست فود از چه تجهیزاتی استفاده می کنید؟

چه نوع فست فودی دارید؟

پیش از هر چیز باید مشخص کنید که چه نوع فست فودی دارید و مطمئن شوید که اصول اولیه و اساسی اداره یک فست فود را، رعایت می کنید.

به طور مثال ممکن است بخواهید فست فودی داشته باشید که غذاهای ساندویچی را همراه با نوشیدنی به مشتریان خود ارائه می دهید، اما باید توجه کنید که در مکانی فست فود خود را راه اندازی کنید که رقبای زیاد در آن جا نباشند تا کسب و کارتان را دچار مشکل کنند.

به علاوه باید بدانید که تجهیزات نقش مهمی در موفقیت فست فود شما دارند، مخصوصا با در نظر گرفتن این نکته که سرعت و کیفیت ارائه خدمات در فست فود، عامل مهمی برای موفقیت به شمار می روند.

iranhfc

برای مثال اگر شما می خواهید در فست فود خود ساندویچ همبرگر به مشتریان بفروشید، نیاز به دستگاهی دارید که به سرعت همبرگرها را سرخ کند و نیاز به تجهیزاتی دارید که با استفاده از آن تعدادی همبرگر آماده را گرم و تازه نگه دارید و به محض سفارش مشتری ساندویچ وی را آماده کنید و تحویل بدهید.

از سوی دیگر اگر می خواهید در فست فود خود برخی سالادها و ساندویچ های مختلف را سرو کنید، پس به تجهیزاتی برای تازه نگه داشتن مواد غذایی و سبزیجات و تجهیزاتی برای کباب کردن مواد غذاییبرای ساندویچ های خود، نیاز دارید.

چرا مکان فست فود شما مهم است؟

بیش تر فست فودها در مکانی دورتر از بزرگراه ها و در خیابان های پر رفت و آمد هستند و یا مکانی را انتخاب می کنند که در مسیر تقابل چندین مسیر فرعی به سمت مکان های اصلی قراردارند. دلیل این انتخاب یک چیز بیش تر نیست و آن دلیل، قرار گرفتن در راه رفت و آمد مردم است.

افرادی که به فست فود می آیند، معمولا آن فست فود را به عنوان مقصد خود انتخاب نکرده اند. موضوع این است که معمولا آن فست فود در مسیر آن ها برای رسیدن به مقصد اصلی قراردارد.

فست فودهای که در خیابان ها و مکان های عمومی قراردارند، معمولا فست فودهای موفقی هستند. چرا که این فست فودها در مکانی و موقعیتی قراردارند که تعداد زیادی از مردم با اهداف گوناگون در آن جا رفت آمد می کنند.

مردم ممکن است برای کارهای مختلفی به آن مکان بیایند اما همین حضور آن ها در آن محل، این احتمال را به وجود می آورد که برای صرف غذا به فست فود بروند.

تمامی نکاتی که در مورد مکان فست فود گفته شد را در نظر بگیرید.

iranhfc

این ها همه می توانند مکان هایی عالی برای راه اندازی فست فود باشند.

اگر چه یافتن مکانی برای راه اندازی فست فود، در یک خیابان معمولی ممکن است آسان به نظر برسد، اما همان مکان نیز می تواند مشتری های خوبی برای فست فود فراهم بیاورد.

مسیرها و جاده هایی که محل اتصال چندین محله و منطقه مسکونی به مکان های اصلی شهر هستند و یا مسیرهایی که در راه پمپ بنزین ها و یا فروشگاه های بزرگ قراردارند، مکان هایی ایده آل برای راه اندازی فست فود محسوب می شوند.

مردم در فست فودها به دنبال چه چیزهایی هستند؟

بیشتر افرادی که به فست فودها و رستوران ها می روند در واقع به دنبال آن هستند که بتوانند از میان گزینه های زیاد و متنوعی که آن فست فود و یا رستوران به عنوان غذا و خوراکی ارائه می کند، آن چه مورد علاقه و پسندشان هست را انتخاب کنند، مشتریان به دنبال تنوع هستند.

داشتن تنها یک نوع همبرگر، یا یک نوع نوشیدنی، استفاده از یک نوع نان برای ارائه ساندویچ و یا استفاده از یک ترکیب تکراری برای سالاد، روش خوبی برای یک فست فود محسوب نمی شود.

مشتریان پس از مدتی دیگر به فست فود شما نمی آینتد چرا که شما محصول جدیدی برای ارائه کردن به آن ها ندارید. مشتریان شما به دنبال مزه ها و غذاهای جدید هستند. هم چنین باید بدانید که آن ها ذائقه و سلایق متفاوتی دارند.

برخی از مشتریان تنها به دنبال خوردن غذایی سالم و تازه هستند و در مقابل تعدادی دیگر کیفیت غذا را فقط بر اساس مزه آن می سنجند، حالا چه یک غذای معمولی بخورند یا یک غذای پر از ادویه و چاشنی میل نمایند.

نکاتی برای راه اندازی یک فست فود

در هر صورت سلایق متفاوت است.

این که شما بتوانید جوابگوی تمامی این سلایق باشید، کار آسانی نیست و استفاده به اندازه از هر چیز در روند آماده سازی غذاهای فست فود موضوعی است که واقعا اهمیت فراوانی دارد.

البته این نکته را هم در نظر داشته باشد که شما قرار نیست همه گزینه های موجود در زمینه تنوع غذایی را در فست فود خود داشته باشید.

به طور معمول داشتن تنوعی بین پنج تا ده نوع نان خوب است و از نظر هزینه ها نیز معقول به نظر می رسد، چرا که شما باید هزینه ای را نیز که برای داشتن تنوع در فست فود خود انجام می دهید، در نظر داشته باشید.

چه تجهیزاتی برای فست فود مورد نیاز است؟

پول و سرمایه همواره مسئله مهمی در تجارت و کسب و کار محسوب می شود و این که شما بتوانید تا حد ممکن و به روش های مختلف در هزینه ها صرفه جویی کنید واقعا می تواند در ادامه مسیر کسب و کارتان به شما کمک کند.

کار شما نیازمند یک مکان مناسب، کارکنان خوب و با تجربه، وسایل کاربردی، تدارکات لازم و تجهیزات پیشرفته و به روز است و برای داشتن تمامی این موارد شما نیاز به سرمایه دارید.

به علاوه این را هم در نظر داشته باشد که یک فست فود بدون داشتن تنوع در غذاهایی که ارائه می کند موفق نخواهد بود و این موضوعی است که به شدت بر هزینه های شما تاثیر گذار است.

به عنوان یک فست فود شما باید خدمات خود را به مشتری، با سرعت، کیفیت، تنوع و آرامش ارائه دهید.

داشتن تمامی این موارد به معنی داشتن تجهیزات به روزو کارآمد است. آیا فست فود شما تجهیزات لازم را در این زمینه دارد؟ آیا این تجهیزات به اندازه کافی سریع و کارآمد هستند که بتوانند جوابگوی نیازهای فست فود شما باشند؟

iranhfc

شما باید بتوانید تمامی این تجهیزات را برای فست فود خود فراهم کنید وفراهم نمودن تمامی این تجهیزات به معنی آن است که شما باید بتوانید برای آن ها هزینه پرداخت کنید.

در این جاست که شما باید به دنبال متخصصان این کار بروید تا بتوانید با صرف هزینه ای مناسب، دستگاه های مورد نظر خود را تهیه کنید.

دستگاه هایی که بتوانند جوابگوی مشتریان امروزی فست فود شما باشند و شما بتوانید محصولی را به مشتری خود ارائه دهید که بتواند باعث پیشرفت شما در بازار رقابتی فست فود بشود.


 

نحوه اداره و مدیریت فست فود

    دیدگاهتان را بنویسید

    منو