فروشگاه تجهیزات راه‌اندازی فست‌فود، کافی‌شاپ و رستوران

نکات مهم در انتخاب ساعات کار رستوران

در کنار منو منحصر به فرد، دکوراسیون جذاب و استفاده از بهترین سرویس دهی ساعات کار رستوران به ویژه هنگام راه اندازی رستوران و راه اندازی فست فود از اهمیت بالای برخورار است.
اگر رستوران شما تازه راه اندازی شده باشد کاهش هزینه های عملیاتی برای شما از اولویت بالایی برخوردار است و باید با سود شما مطابقت داشته باشد از این رو باید در خصوص ساعات کار رستوران تصمیم درستی اتخاذ کنید.
درست مثل کارکنانی که استخدام می کنیدو تجهیزاتی که خریداری می کنید ساعات کار رستوران هم می تواند یکی از دارایی های شما باشد.
در اینجا به ۵ سوال مهم که هنگام انتخاب ساعات کاری رستوران باید به آن ها پاسخ دهید اشاره می کنیم.
۱- چه زمانی برای سرویس دهی رستوران شما مناسب است؟
آیا منو صبحانه منحصر به فردی دارید؟ آیا به منو شام خود اطمینان دارید و دوست دارید روی آن تمرکز کنید؟ دانستن اینکه علاقه مند به جذب مشتریان در کدام وعده غذایی هستید،در انتخاب ساعات کار رستوران بسیار کمک خواهد کرد. پیشنهادات منو هم باید مطابق با ساعات کار رستوران باشد.
به جای تنظیم ساعات کار رستوران بر مبنای تفکر خود می توانید ساعات کار خود را بر اساس خدمات، منو و دکوراسیون رستوران انتخاب کنید.
اگر متوجه شدید رستوران های دیگر منطقه در ساعات خاصی کار می کنند پیش از هر تصمیم گیری به غذا و تم رستوران خود توجه کنید.
۲- چگونه قوانین و مقررات محلی بر روی ساعات کار رستوران شما تاثیر می گذارد؟
هنگام تصمیم گیری در مورد ساعات کاری رستوران دقت کنید قانون خاصی که بر ساعات فعالیت کسب و کارشما تاثیر گذار باشد وجود دارد و یا خیر.
به عنوان مثال آیا ساعت خاصی برای تعطیلی مغازه ها وجود دارد و یا اینکه اگر کارکنان زیر ۱۸ سال دارید باید قوانین کار در خصوص ساعات کاری این افراد را رعایت کنید.
۳- چگونه در ساعات کاری رستوران تغییر ایجاد می کنید؟
درصورتیکه تصمیم بگیرید ساعات کار رستوران را تغییر دهید وحتی هنگام راه اندازی رستوران یا راه اندازی فست فود باید شرایط و امکانات خود را در نظر داشته باشید.
درصورتیکه از نظر نیروی انسانی با محدودیت مواجه هستید باید نیروهای جدیدی استخدام کنید و اگر نیروی کاری به اندازه کافی در اختیار دارید باید طوری برنامه ریزی کنید که به یک نفر فشار وارد نشود.
۴- چه زمانی برای بسته شدن رستوران مناسب است؟
هررستوران مجموعه ای از کار ها و وظایف دارد که هنگام بسته شدن رستوران باید همه آنها انجام شده باشد، بنابراین ساعات کار رستوران زمانی به پایان می رسد که کلیه کارکنان محل کار خود را ترک کرده باشند.
ساعت اتمام کار رستوران باید زمانی باشد که کارکنان فرصت کافی برای انجام وظایف روزانه خود را داشته باشند.
۵- آیا ساعات کاری رستوران فصل خاصی دارد؟
ساعات کار رستوران در فصل بهار و زمستان متغییر خواهد بود. در فصل بهار که روزها طولانی تر است شاید بخواهید ساعات کار خود را افزایش دهید و در زمستان که روز ها کوتاه تر اند بهتر است ساعات کاری رستوران را به شکل حساب شده تری انتخاب کنید.
هنگام راه اندازی رستوران و راه اندازی فست بود باید فصل و طول روز را در نظر داشته باشید.
ساعات کار رستوران می تواند در جذب بیشتر مشتریان تاثیر گذار باشد، برای جذب بیشتر مشتریان شاید بخواهید ساعات کار رستوران را افزایش دهید اما مواردی مثل کاهش هزینه های رستوران و یا قوانین محلی در انتخاب ساعات کار رستوران تاثیر گذار خواهند بود.اگر هنوز نمی دانید ساعات کار رستوران خود را چطور انتخاب کنید با یک مشاور آگاه مشورت کنید.

منو