فروشگاه تجهیزات راه‌اندازی فست‌فود، کافی‌شاپ و رستوران

نکات مهم تهیه منو برای راه اندازی رستوران و فست فود

راه اندازی رستوران و فست فود تا حدی به قدرت ابتکار و نوآوری شما هم بستگی دارد. رستوران دارانی که موفق شوند یک منوی جذاب و مشتری پسند طراحی کنند نیمی از راه موفقیت را پیموده اند. از این رو فراگیری نکات مهم در خصوص تنظیم منوی رستوران جهت راه اندازی رستوران و فست فود از اهمیت بالایی برخوردار است.
دراینجا به برخی از مهمترین نکاتی که هنگام تهیه منوی رستوران باید رعایت کنید اشاره می کنیم:
مواد اولیه غذاها
هیچ قانون طلایی در خصوص مواد اولیه منو جهت راه اندازی رستوران و فست فود وجود ندارد، اما این نکته قابل توجه است که مواد اولیه نقش اساسی در منوی شما ایفا می کنند.
مواد غذایی شما باید از کیفیت خوبی برخوردار باشند و منو تا حد امکان از مواد غذایی مشترک که در غذاهای مختف استفاده می شوند تهیه شود.
غذا و تنوع غذایی
بسته به نوع رستوران شما تنوع غذایی در منو هنگام راه اندازی رستوران و فست فود از اهمیت ویژه ای برخوردار است. طعم و کیفیت غذا ها هم که تا حدود زیاد به مواد اولیه در ارتباط است در تنظیم منوی غذا ها تاثیر گذار خواهد بود.
طعم غذاها در ذهن مشتری نقش خواهد بست و در اینکه بازهم از شما خرید کند یا خیر تاثیر گذار خواهد بود.
مزه مهمترین عاملی است که در موفقیت یا شکست یک منوی غذا تاثیر گذار خواهد بود. البته رعایت نکات دیگری هم که به تنظیم منجر می  شود در موفقیت راه اندازی رستورا ن و فست فود شما موثر است.
واژه هابازیگران هنرمند منوی غذا
واژه ها و کلماتی که برای عنوان غذاها به کار می برید در موفقیت منوی غذایی و راه اندازی رستوران و فست فود شما تاثیر گذار خواهد بود.
واژه ها جادوگرانی هستند که در ذهن مشتری اثر گذار بوده و به انتخاب آن ها کمک می کنند.
واژه ها باید تصور درستی از غذایی که مشتری سفارش می دهد به او ارائه کنند، معرف طعم، شکل و مواد تشکیل دهنده غذا باشند.
از انتخاب نام های دشوار و نامفهوم پرهیز کنید.
استفاده از تصاویر در منوی غذا
استفاده از تصاویر در منوی غذا می تواند کمک شایانی به موفقیت منوی غذایی و راه اندازی رستوران و فست فود شما داشته باشد.
تصاویر به سبب تاثیر بصری که بر روی مخاطب دارد در جلب توجه مشتری تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت.
البته برخی رستوران های درجه یک و مشهور ترجیح می دهند از تصاویر استفاده کمتری داشته باشند؛ این انتخاب بستگی مستقیم به سیاست های کلان رستوران ها دارد.
چیدمان غذا ها
چیدمان منو از اهمیت ویژه ای برخوردار است، لیست کاملی از غذاها تهیه کنید و براساس اهمیت غذاها را در بخشی از صفحه که بیش از همه توجه مخاطب را جلب می کند قرار دهید.
غالبا بخش های ابتدایی منو باید برترین غذاها و انتخاب سرآشپز را ارائه کند. این قانون در راه اندازی رستوران و فست فود و تنظیم منوی غذایی می بایست رعایت شود.
موفقیت راه اندازی رستوران و فست فود تا حد بسیار زیاد به منوی غذا و نحوه ارائه آن بستگی دارد.
پیش از هر گونه اقدام لازم است در خصوص فضای آشپزخانه و توانمندی های خود بررسی کنید و برمبنای آنچه می توانید ارائه کنید یک منوی متنوع انتخاب کنید.
سپس پیش از راه اندازی رستوران و فست فود منوی خود را برمبنای اهمیت غذا و آنچه دوست دارید برآن تمرکز کنید مرتب کنید و لیست کاملی از غذاهای خود تهیه کنید؛ درنهایت منوی خود را به شکل مناسب چاپ کرده در اختیار مشتریان قرار دهید.

منو